Κυριακοσ τοκμακησ

Καλησπερα. Υποθέτω είναι γιος του Γιάννη Τοκμάκη που υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ για την αναγγελία του θανάτου του.
Τον είχα επισκεφτεί κ μου είπε ότι πλέον φτιάχνει μόνο λαούτα, από άποψη.
Έχει λαούτα του στον Ξυλούρη.
Φτιαχνει 2 σειρες απ’ οσο ξερω γυρω στο 600αρι κ στα τριπλασια λεφτα. Απ ο,τι κατάλαβα οι δυο κατηγορίες διαφοροποιούνται στα στολίδια και σε λίγο πιο προσεκτική δουλεία απ’ τον ίδιο απ ο,τι μου είπε.

Από ήχο τα 600αρια μου φάνηκαν ΟΚ.

Εχει κανεις οργανο από τον συγκεκριμενο και κυρίως απ’τη φτηνή σειρά; Γιατί μου φαίνονται πολύ λίγα τα λεφτά για να’ναι αξιόπιστο ένα λαούτο…

Για τα χρήματά τους είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.!!! Ναι είναι γυιος του δασκάλου μου μαστρό ΓΙΑΝΝΗ ΤΟΚΜΑΚΟΓΛΟΥ, συνεχίζει την δουλειά του πατέρα του,και είναι πολύ καλό παιδί.

Άλλες γνώμες δεν έχουμε???

αν και καπως αργα το ειδα θεωρησα σκοπιμο να σου απαντησω γιατι μαλλον δεν καταλαβες τι σου ειχα πει…αν θυμασε σου ειχα πει οτι ξεκινανε απο 600και ανεβαινουν…απο που εβγαλες οτι φτιαχνω μονο δυο ειδη…δεν φιαχνω μονο λαουτα απο αποψη…που δεν θυμαμε να ειπα κατι τετοιο…το οτι εχω μια 'αγαπη’για το λαουτο ναι την εχω…αλλα ειμαι οργανοποιος…αυτα τα λιγα για να μπουν καποια πραγματτα στην θεση τους…


Εγω έχω μπουζούκι τρίχορδο

οργανοποιός Τοκμάκης Κυριάκος δεν βρέθηκε.
υπαρχει ομως ο Κυριάκος Τοκμάκογλου.
αυτος πρεπει να ειναι