Καλώς σας βρήκα - Γιοβάνης

Καλησπέρα και από εμένα σε όλη την παρέα…Σας παρακολουθώ καιρό και νομίζω πως ήρθε η ώρα να σας συστηθώ κι εγώ…
Αρχάριος,ερασιτέχνης εδώ και μερικούς (2 μηνες) ξεκίνησα με ένα μπαγλαμαδάκι,κακής ποιότητας αλλά ιδιαίτερης αξίας συναισθηματικής για εμένα…Σήμερα με μεγάλη μου χαρά πήρα στα χέρια μου τον πρώτο μου τζουρά…

2 «Μου αρέσει»

καλώς ήρθες! να χαίρεσαι το οργανάκι σου!

Καλώς ήρθες φίλε.Δικιάς σου κατασκευής ο τζουράς?

Καλώς ήρθες…
Να το χαρείς το τζουραδακι …
Καλές συζητήσεις και πενιες…

Το οργανάκι είναι χειροποίητο,κατασκευή του φίλου Άρη Αστιρακάκη από το Ηράκλειο Κρήτης…Για τα χρήματα του νομίζω είναι πολύ τίμιο και ακουστικά και από εμφάνιση

2 «Μου αρέσει»

@Χρήστος_Αλεξάνδρα Καλωσόρισες στην παρέα μας! Καλές συζητήσεις να έχουμε! Πολύ ωραίο το τζουραδάκι, καλόπαιχτο να είναι.

Το φόρουμ μας έχει ένα τεράστιο πλούτο πληροφοριών γύρω από το ξεκίνημα στα μουσικά όργανα του ρεμπέτικου. Αν ψάξεις, σίγουρα θα βρεις άπειρες πληροφορίες. Αλλά ακόμα και αν δεν βρεις, μην διστάσεις να ανοίξεις ένα καινούργιο θέμα ή να απαντήσεις σε κάποιο ήδη υπάρχον! :slight_smile:

Επίσης αν μένεις στην Αθήνα (ή αν θα είσαι στην Αθήνα εκείνη την περίοδο), τσέκαρε και την μάζωξη που διοργανώνουμε στις 3 του Ιανουαρίου, στην οποία φυσικά μπορείς να έρθεις μαζί με το οργανάκι σου :wink:

Και πάλι καλώς όρισες!

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.