καλως σας βρηκα........

καλως σας βρηκα και καλως με δεχτηκατε…το ονομα μου ειναι νικος και ειμαι απο την ομορφη πρεβεζα,ειμαι 30 χρονων και ξεκινησα να παιζω μπουζουκι σχεδον απτα 13 μου χρονια. θα σας διηγηθω συντομα την ιστορια μου για το πως ξεκινησα να παιζω μπουζουκι… ο μεγαλος νικος παταβουκας που λιγοι θα τον ξερετε, ειχε κανει δωρο ενα μπουζουκι στον μεγαλο μου αδερφο, τον αδερφο μου τον μαθαινε ενα παιδι απο το χωριο μου κι εγω παντα κρυφακουγα, οταν ελειπε το επερνα κρυφα και προσπαθουσα να παιξω το ζειμπεκικο την ευδοκιας, τελικα ηταν γραφτο να μαθω εγω και οχι ο αδερφος μου μιας και οπως ολοι οσοι με ξερουν μου λενε οτι εχω χαρισμα και οτι εχω βιονικο αυτι χαχαχαχα … ειναι αληθεια, οτι ακουω το παιζω αμεσως ειναι ενα χαρισμα… τελος παντων, στο χωριο μου και στην πολη της πρεβεζας ειχα την χαρα και την τυχη να εχω τον καλυτερο ρεμπετι που υπηρχε, μικρος σε ηλικια εγινε κατι σαν δευτερος αδερφος για εμενα και ειμασταν συνεχεια μαζι για να μαθω οσο περισσοτερα μπορουσα απο αυτον, πηγα βεβαια και σε σχολη απλα για να μαθω τις νοτες και τους δρομους που επρεπε… ειχε ταβερνα και επαιζα εκει οπως και σε αλλα διαφορα κουτουκακια τις περιοχης…περυσι τετοια περιοδο ο μεγαλος μου δασκαλος και αδερφος απεβιωσε σε ηλικια 40 χρονων ειναι σαν να εφυγε ενα κομματι μου δεν προκειται να το συμπληρωσω ποτε,θα ειναι παντα κενο μεσα μου με τις καλυτερες αναμνησεις… καλως σας βρηκα λοιπον και ελπιζω να τα λεμε γι αυτο που αγαπαμε, το ρεμπετικο τραγουδι…

φιλικα και παντα με σεβασμο προς ολους Νικος

Καλώς όρισες πατριωτάκι στο forum. Συνηθίζεται να υποδεχόμαστε τους νέους με τις καλύτερες ευχές, εσένα σου έλαχε να σου ευχηθεί Πρεβεζιάνος, αν δεν με πρόλαβε άλλος. Μόλις εγκλιματιστείς θα τα πούμε με π.μ.

Καλώς ήρθες φίλε Νίκο στην παρέα μας και καλές συζητήσεις να έχεις!!!