Ιδέα για δρόμους (2012)

Φιλοι μου…Σκευτηκα μια καλη ιδεα που θα μπορουσε να βοηθησει πολλα μελοι μας…Τι θα λεγατε εαν καναμε καποιο θεμα για καθε δρομο ξεχωριστα…Να λεμε θετικα αρνητικα και μικρες ή μεγαλες ιδιαιτεροτητες που εχει ο καθε δρομος.Ετσι θα μπορουμε πολυ ευκολα να βοηθηθουμε

Ακουω αποψεις !

Ευχαριστω!

Μαρίνο, ψάξε στις “δημόσιες ομάδες”, υπάρχουν ήδη τέτοια θέματα.

Εχω ψαξει αρκετα φιλε Νικο αλλα δν εχω βρει κατι συγκεκριμενο που να μπορει καποιος να βρει ευκολα κατι σχετικα με ολους τους δρομους

Μαρίνο, πολύ καλή η ιδέα σου. Μπορείς να την ξεκινήσεις αν θέλεις λαμβάνοντας υπόψην και την παρότρυνση του Νίκου και να συγκεντρώσεις αν έχεις χρόνο πληροφορίες για τον κάθε δρόμο. Για παράδειγμα άνοιξε ένα νέο νήμα συζήτησης για τον Χιτζάζ ή για όποιον άλλο δρόμο ενδιαφέρεσαι. Εκεί μπορούμε να συγκεντρώσουμε υλικό, ταξίμια, τραγούδια και φυσικά συγγένειες και τρόπους παιξίματος.

μαρίνο σε περιμένουμε στην ομάδα!

Αυτο ακριβως εννοω.Που υπαρχουν ιδιαιτεροτητες σε τι ειδους τραγουδια τους συνανταμε κ.α πολλα…Ακομα θα μπορουσαν και αλλα μελοι με διαφορετικα οργανα πχ κιθαρα να μας δωσουν τα φωτα τους

Να θυμίσω ότι υπάρχουν άρθρα και στην Κλίκα για ορισμένους δρόμους.

Προσωπικά πιστεύω ότι τα βασικά υπάρχουν ήδη σε πηγές γνωστές σε όλους. Για επιμέρους απορίες έχουν ήδη γίνει πολλές συζητήσεις, ξεκινώντας από το «παιδιά τι κάνουμε στην τάδε περίπτωση;», και μπορούν να γίνουν ακόμα όσες κι αν χρειαστεί. Όσο για μια συνολικά διαφορετική τοποθέτηση σε σχέση με τις ήδη υπάρχουσες, αυτό δεν είναι βέβαια θέμα για συζήτηση αλλά για ατομική έρευνα / παρουσίαση όποιου θέλει.