Γρηγόρης Βασίλας

Μεσα στη λιστα με τα μπουζουκια που ξεχωριζουν βαλτε και αλλα δυο " Αστεριαδης " Αναγνωστου Γ θα καταλαβετε το γιατι…μολις ακουσετε…!!!
:088:

O Mωραιτης μου ελεγε οτι <<ο Παρθενωνας εχει πολλες κολωνες >> οταν τον ρωτησα ποιον μπουζουξη γουσταρει ο ΤΖΟΡΝΤΑΝ στην ιδια ερωτηση που του εκανα απαντησε τον Τσιτσανη–κλπ.κλπ. κλπ. δηλαδη …περι ορεξεως κολοκυθοπιτα . Ο καθενας απο μας εχει τις δικες του αγαπες σε σολίστες για τους δικους τους λόγους .

Παντως ΑΡΗ θα συμφωνησω μαζι σου ότι ο Θυμιος ανηκει σε αυτη την ομαδα των πολύ καλών δεξιοτεχνων . Βεβαια μην ξεχναμε και το περασμα των πιο πανω μπουζουξήδων ,την δεκαετια ΄΄70 και ΄΄80 , απο σκυλοπιστες με τις αναλογες φιρμες τις εποχης <μουσικο βιομηχανικο προιον των δισκογραφικων εταιρειων>.Οι δικές μου αγάπες είναι ΜΠΕΜΠΗΣ - ΤΖΟΡΝΤΑΝ - ΖΑΜΠΕΤΑΣ.

Βλέπω κ ξαναβλέπω τα βίντεο του Βασίλα άσχετα από το παίξιμο αν κ είμαι κ εγώ από αυτούς που πιστεύουν πως μετράει κ ο παίχτης για το πώς θα ακουστεί ένα όργανο . Αυτό το μπουζουκάκι ρε παιδιά δεν ξέρω αλλά με τρελαίνει ο ήχος του:109:

εμφανίζεται πουθενά ο Γρηγορης ή ο Δρόμος;;;

Ο Δρόμος όχι, ο Γρηγόρης στην Άλλη Σκάλα νομίζω κάθε Σάββατο. Πάρε τηλέφωνο (210-4827722) όμως να σιγουρέψεις.

Μπορεί κάποιος να μου πει το τηλέφωνο του κυρίου Βασιλα με pm ?ευχαριστω

1 «Μου αρέσει»