"Έφυγε" ο Τόλης Χάρμας

Σήμερα “έφυγε” από κοντά μας ο Τόλης Χάρμας. Η κηδεία του θα γίνει αύριο το μεσημέρι. Ας είναι ελαφρύ το χώμα…

Κρίμα!
Από τη συμμετοχή του και στον κινηματογράφο:

Ντούο Χάρμα, Σταυρίδης

Ντούο Χάρμα, Αυλωνίτης, Φωτόπουλος

Έφυγε ένας μεγάλος του Λαϊκού Τραγουδιού, ξεχασμένος σχεδόν και παραμελημένος… ούτε μια παλιοσύνταξη δεν είδε.

Την επόμενη Παρασκευή στην εκπομπή τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα θα προβληθεί σε επανάληψη το επισόδειο με τον Χάρμα (την μοναδική τηλεοπτική του συνέντευξη), εμπλουτισμένη με επιπρόσθετο υλικό.

Πυθοδώρου, Κολωνος.κάτω από το πατρικό μου, στην αυλή.Καλό ταξίδι ρε μάγκα Τόλη.

καλο ταξιδι

Καλό ταξίδι…
Θα σε θυμόμαστε και μέσα απ’ τα τραγούδια σου.

Καλό ταξίδι!

Από το Αφιέρωμα της Κλίκας στους Μιλαναίους:

[video]www.klika.gr/cms/media/multimedia/milanoi_harmas.flv[/video]

και χορεύοντας μια απίθανη ζεϊμπεκιά, το “Είμαι άντρας”, στην ταινία “Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο”

//youtu.be/W55SOyfQD_I

Υ.Γ. Τώρα είδα ότι αυτό το βίντεο το έδωσε σαν link και η Ελένη μερικά μηνύματα πριν.

Μέχρι το τέλος παρέμενε δυναμικότατος και μάχημος,με πάθος για την μουσική λές και ξεκίναγε τη μουσική.Δε θα ξεχάσω ποτέ στο αφιέρωμα που είχε γίνει στα ρεμπέτικα το 2005 νομίζω στο Λυκαβητό που έβαλε φωτιά και ξεσήκωσε το κόσμο με την απόδοση του δείχνοντας σε πολλούς τι πάει να πεί να αγαπάς αυτό που κάνεις.Να σαι καλά εκεί που είσαι Τόλη.