Άντε να μαζευτούμε (23/1/2009)

Μιας και το μαγαζί έχει μόνο ψαρικά, μπορούμε να φέρουμε και εμείς τίποτα να μας τα ψήσει;;;

Γιατί έφερα τις προάλλες κάτι λουκάνικα από Κρήτη μεριά, καπνιστά με ξύδι. Τα ξέρετε φαντάζομαι…

Κρατιέμαι τόσο καιρό αλλά δεν αντέχω άλλο. Σκάω που δεν είμαι Αθήνα, και δεν μπορώ να είμαι στο σκηνικό:085::085::085:.
Αλλά τι να κάνουμε, στο επόμενο μάζεμα θα προσπαθήσω να κατεβώ που θα είναι χαλαρότερο το πρόγραμμα.
Κι εσείς ρε Θεσσαλονικείς (κι εγώ μαζί):047::047::047::047:

ΞΥΠΝΑΤΕ!!! καιρός είναι να κανονίσουμε κάτι. Εδώ οι Λαρισαίοι κανονίζουν. Θα ανοίξω τώρα καινούριο θέμα να το συζητήσουμε.

ΘΑ 'ΡΘΩ ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΓΚΕΣ! (Ε, ρε γούστα!)

Να ρωτήσω…
Η ταβέρνα κλείνει μόνο για μας?
Και αν ναι θα έχει ταρίφα ανά άτομο ή ό,τι φας και ό,τι πιεις??

Έλα τώρα, εσύ και, καλά θα περάσεις! Εκεί κολλάμε; (για να μη σου εξηγήσω, μετά το “ότι πιείς” τι επακολουθεί κανονικά…):019::019::019:

Όταν είχα γυρίσει από τη Γερμανία όπου, όπως σε όλη την Ευρώπη, ο καθένας πληρώνει ό τι φάει και ό τι πιεί (και ό τι άλλο…), είχα κάποια δυσκολία να προσαρμοστώ στα ελληνικά δεδομένα όπου, ο λογαριασμός διαιρείτο διά του αριθμού των παρισταμένων αγοριών μόνο (τότε) και έβγαινε ο ρεφενές. Με μία όμως ειλικρινή εξήγηση στην παρέα του συγκεκριμένου τραπεζιού νομίζω πως όλα θα τακτοποιηθούν.

Το ό,τι θα περάσω καλά είναι το μόνο σίγουρο!!!
Αλλού έγκειται το θέμα…
Θα περάσω καλά μέχρι να φύγω ή και όταν φύγω θα είμαι καλά??
Μιλάμε για ψαροταβέρνα… Ψαροταβέρνα = Ψάρια = Ακριβόπουλος!!!:240::240:
Και το γεγονός ότι είμαστε φοιτητές είναι προτιμότερο να ξέρουμε περίπου
τι παίζει γιατί έχουμε συγκεκριμένο προϋπολογισμό…

Έλα τώρα, ρε Ματζοράκια! Για λαϊκά ψάρια μιλάμε, τη δουλειά την έχει κανονίσει ο Άρης, γνωστός ΔΙΦΥΛΑΔΙΑΜΠΑ (ΔΙεθνούς Φήμης Υποστηρικτής ΛΑϊκής ΔΙασκέδασης Άνευ ΜΠΑτηρήσεως).

Εμπιστοσύνη τότε στον Άρη!!
Οκ θα πάρω τον voreioanatoliko και θα έρθουμε σίγουρα με μια κιθάρα, όχι και τόσο της προκοπής, παραμάσχαλα…
Μπορεί να έρθουν και κάτι φίλοι, φίλες…
Θέλω να πιστεύω πως θα χωρέσουμε γιατί είμαστε όλοι καλοί άνθρωποι:019::019::019:

και γμω τις συζητήσεις! Τύφλα να ΄χει το chat, με τέτοιες εναλλαγές μηνυμάτων…

Εγκρίνω την αυθεντικότητα της παραπάνω πληροφορίας :127:

ότι θα ρθω εννοώ…

Ακόμα κι εσύ μου λακωνίζεις άσχημα το τελευταίο διάστημα (εδώ και καμιά ώρα) και ανησυχώ):019::019::019:

Δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει, Gogos, αλλά το φόρουμ διαθέτει και Chat. Μόνο που τους τελευταίους μήνες, κανείς δεν το έχει επισκεφτεί…. Πάντως και εσύ, όπως και εγώ, κάθεσαι και πληκτρολογείς αντί να κοιμάσαι (ή ό τι άλλο…).

Πλάκα πλάκα πόσοι έχουμε μαζευτεί για αύριο;;;

Εγώ έχω μπει στο chat. Όποιος θέλει έρχεται!!!

Ξέχασα, είμαι και γω ρε εδώ!! θα έρθω εγώ με 1 άτομο σίγουρα

Παιδιά το μαγαζί χωρά βίαια 40 άτομα και αυτά στον εξωτερικό χώρο (κλεισμένο με τέντες) Εν τέλει πόσοι μαζευόμαστε; ακόμα βέβαια επειδή δεν είναι συνηθισμένοι σε πολλά άτομα -την ίδια ώρα όλοι- θα είναι λιγάκι της υπομονής.

Το μαγαζί είναι στην ουσία ένα καφενείο που μαζεύονται οι ναυτικοί και το βράδυ έχει και μεζέδες. Η ουσία είναι να βρεθούμε, να παίξουμε και να γνωριστούμε, σύμφωνα με την αυθόρμητη πρόταση του Άρη. Δεν κάναμε κάτι οργανωμένο όπως τις άλλες φορές, μιας και η κίνηση ήτανε αυθόρμητη (το είχαμε βέβαια ανάγκη). Όλοι οι καλοί χωράνε σε τέτοιες φάσεις. Ναι θα χρειαστεί λίγο υπομονή στο σερβίρισμα, αλλά πιστεύω ότι αν βάλουμε και εμείς ένα χεράκι (πχ το ψωμί που χρειαζόμαστε ας το πάρουμε μόνοι μας) θα γίνει η δουλειά. Ο μαγαζάτορας έχει ειδοποιηθεί και εκεί μπορούμε να κάτσουμε όσο θέλουμε. Θα περάσουμε καλά, αρκεί να έχουμε καλή - θετική διάθεση.

Γιώργο θα έχει και ναυτικούς εκεί? Αν ναι να τους βάλουμε να μας διηγηθούν ιστορίες με πειρατές και δράκους! Πολύ γουστάρω.:088::019:

Πολλή τηλεόραση βλέπεις!!:slight_smile:

:mad::088::mad:είμαι:106::083:να δεχτώ ότι εσείς θα πέσετε:107:και στο γλέντι:244: για διασκέδαση μα είμαι πολύ μακριά.καλά να περάσετε …:016::016::016::016::016::016::016:

Ψάχνοντας σε χάρτες, και google και συνομιλόντας με τον Άρη για να με κατευθύνει στο μαγαζί, νομίζω ότι υπάρχει ένα μικρό λαθάκι ως προς τις συντεταγμένες για το gps. Βάσει Google-Map λοιπόν βρήκα τις συννημένες και στον χάρτη συντεταγμένες. (Β 37. 57’41.05", Α 23. 34’ 44 . 63")

Κάτι ακόμα: επειδή το μαγαζάκι είναι κάπως “χωμένο” ξεκινήστε νωρίτερα απ’ότι υπολογίζατε.

Άντε με το καλό…:slight_smile: