«Τζιβαέρι», στην Καλαμάτα

Στην ταβέρνα «Τζιβαέρι», στη Διασπορά Καλαμάτας,
ο Νίκος Λειβαδίτης στην κιθάρα και ο Νίκος Περγαμαλής στο τρίχορδο προσφέρουν αξέχαστες βραδιές με ρεμπέτικα και λαϊκά τραγούδια.
Οι δυο τους δένουν υπέροχα στα οργανάκια, στο τραγούδι τους συνοδεύει η γλυκιά Ηρώ, το κέφι ανεβαίνει, οι παραγγελιές πέφτουν βροχή και όλοι οι θαμώνες γίνονται μια παρέα πίνοντας μαζί και τραγουδώντας.

Εκλεκτές οι σπεσιαλιτέ του μαγαζιού, καλό βαρελίσιο κρασί και ευχάριστος, άνετος ο χώρος.

Γι΄αυτές τις μέρες των εορτών λειτουργούν από Παρασκευή έως και Κυριακή, ενώ τον υπόλοιπο καιρό σταθερά Παρασκευή και Σάββατο.

[τηλ. για ρεζερβέ : 27210 98152 ].

Άμα τους τηλεφωνήσω για ρεζερβέ, θα μου αυξήσουν τις ημέρες του χρόνου να γίνουν 367;

Να το ζητήσουμε από τον Αγιο- Βασίλη, Νίκο μου!
Επίσης, να αυγατίσει τις ώρες της ημέρας για να τα προκάνουμε όλα… :088:

Να δώσεις τους χαιρετισμούς μου στους …Νίκους (πληθυντικός αριθμός, που έλεγε και ο Κλυν).
Αν κατέβω, θα πάω να τους δω-ακούσω.

ΥΓ. Ο Λειβαδίτης είναι ο καλύτερος ερμηνευτής των τραγουδιών του Σιδηρόπουλου!

θελώ να συμπληρώσω οτι στο Τζιβαέρι συνεχίζουμε και πέζουμαι και εχουμε συμπληρώσει συνολικά περίπου 4 χρόνια στο σχήμα ειμαστε τρία άτομα εγώ, ο Νίκος Λειβαδίτης και η Λία Πεφάνη.
Όποιος θέλει να περάσει καλά να φάει καλά και να διασκεδάσει και ο δρόμος του ειναι πρός την Καλαμάτα το Τζιβαέρι ειναι μια καλή επιλογή!
Άρι Νικολαΐδη σε περιμένω δεν εχεις ερθεί ακόμα?

Μία παράκληση πρός τους συντονιστές του φόρουμ ας βάλουν ενα σημαδάκι στο χάρτι στην περιοχή της Καλαμάτας να συμπεριληφθεί και το Τζιβαέρι στα στέκια της Καλαμάτας…
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.