Χύμα μάζωξη (15/5/2009)

Προτείνω για αύριο το βράδυ (Παρασκευή 15.5.2009) κατά τις 9:30, να μαζευτούμε στο Zabe (“Κοσμογωνιά”). Οπως λέει και ο τίτλος, χύμα μάζωξη, να γνωρίσουμε το μαγαζί, να φάμε, να πιούμε κι άμα “κάτσει” ρίχνουμε καμιά πενιά. Ερχεται όποιος γουστάρει, χωρίς άλλη πρόσκληση.
Το μαγαζί είναι στη γωνίας Πρεβέζης και Βόνιτσας, μεταξύ Λένορμαν και Δυραχίου, κάπου ανάμεσα σε Κολωνό και Σεπόλια.

δυστηχώς όσοι δουλεύουμε δεν θα μπορέσουμε . πάντως έτσι πρέπει να γίνονται όλα χωρίς χρονοβόρες διαδικασίες …και πάλι μπράβο για την πρωτοβουλία

…δεν το πρότεινες δυο μέρες πιο πρίν να μην έχω κανονίσει ταξίδι
για το ΠΣΚ γαμώτο??!!!:016:
Καλά να περάσετε παίδες!:088:

Εγω παντως σας περιμενω με λαχταρα. Και αυτο που λεει ο Αρης αμα “κατσει” ριχνουμε καμια πενια, το διορθωνω και λεω οποιος δεν βγαλει οργανο να παιξει θα χρεωθει τα διπλασια απ αυτα που πηρε. Ετσι για να ξηγιομαστε.

Δηλώνω απών από τώρα, δυστυχώς, λόγω δουλειάς…
Καλά να περάσετε :088:, εύχομαι την επόμενη να τα καταφέρω

εγώ μέσα…
Γιατί Ζαbe σκόπευες να μας χρεώσεις εξαρχής ε?:):):):):slight_smile:

[QUOTE=zabe;179278][/QUOTE]
zabe, τις ενέργειες σου να προστεθεί στα Ρεμπέτικα στέκια με χάρτες τηλ κλπ. Πριν λίγο το αναζήτησα και δεν το βρήκα στον κατάλογο, μήπως δεν έκανες αίτηση ακόμα και…
Για την αυριανή μάζωξη - χύμα κατά Ari - πως κλείνομε θέση, τραπέζι μη μας φάει η ορθοστασία η μη φάμε πόρτα λόγω πληρότητας;

Μη φοβάσαι ρε. Εχει και πεζούλι!

Μην φοβασαι Νικητα το μαγαζι δεν εχει χωρο για ορθιους:089:, μονο για καθισμενους:)

Προστέθηκε στα Ρεμπέτικα Στέκια.

Tελικά εγώ δεν είμαι σίγουρος για σήμερα… Έχω βάρδια ! Ελπίζω να τελειώσω νωρίς και να τα κατεφέρω να έρθω μια βόλτα.

Δύο τετράγωνα πριν τη ταβέρνα χτύπησε το ¨ριμάδι¨επρεπε να πάω γρήγορα στου Ματαξά
Καλά να περάσεται ρε μάγκες!:108:

Άντε, φτιάχτε καφεδάκι και πείτε και σε μας πως τα περάσατε! Τεκμηριωμένες απαντήσεις με ντοκουμέντα ήχου και εικόνς δεκτές…

Προς το παρόν μία, ας πούμε, έμμετρη ενημέρωση γιατί τα άλλα θέλουν δουλειά. Ξέρεις εσύ Γιώργος86 που δείνεις μπράβο στο μπάμπη.

Χτες το βράδυ στου zabe
βρε σεις…όχι στου ζταμπέ
μαζευτήκανε πεντ’ - έξ - οχτώ ρεμπέ
κι η μαυρομύτα ρεφενέ
κόκκινο - λευκό υγρό να πιούνε
τραγουδάκια όμορφα να πούνε
μέγα κέφι θε να κάνουν
και τα καλορίζικα να πιάνουν
“Κοσμογωνία” να στεριώσεις
ήχους γλυκούς να δώσεις
κι εσύ zabe με το γουλί
στην τσέπη ας φυτρώσει το …μαλί.

Αρχινάει ο Γιώργος (admin) με τη Φραγκοσυριανή
που ως φαίνεται του αρέσει πιό πολύ
να κι ο Aris που ζητάει καφέ
απ’ το Σταύρο κι όχι το zabe
αχ δικηγόρε που μπλεξες με τις παρανομίες
tritsibidas ταξιμάκι και ο Πάνος συγχορδίες
τα κεριά τα σπαρματσέτα όλοι μαζί
κι αμέσως…θα κάνω ντου βρε πονηρή
πέντε Έλληνες στον Άδη
και η Τίνα πήρε φόρα κι άδει

Η συνέχεια σε επεξεργασία .
zabe,ευχαριστούμε για τη φιλοξενεία, πάντα τέτοια κι όλες οι ευχές μου να σε συνοδεύουν.

Βρε παιδια βρε Aris με εχετε τρελανει (με την καλη εννοια το λεω) ,
Σας ζηλέυω με αυτες της Μαζωξεις ειλικρινα σας θαυμαζω
βλεποντας τα video και της φωτογραφιες , θα παρω
σε καμια Μαζωξη το αεροπλανο και θα ρθω.

Αντε και καλα γλεντια παιδια.

Παιδια να στε καλα, πολυ το χαρηκα χθες, ειστε ολοι αστερια. Και αποκτησα και το μπλουζακι το φορουμ:). Και μπηκα και στα στεκια :109: τι αλλο να ζητησω? Αρη εισαι σιωπηλη δυναμη αγορι μου εσυ, σε προσεχα εκει με το μπαγλαμαδακι. Αδμινορα μου το μερακι σου ξεχωριζει μιλια μακρια. Τινα μου το λαλας καθως πρεπει και το χορευεις επισης, αξια:110:. Και φυσικα δεν ξεχνω και ολους τους υπολοιπους. Παραλληλα ομως μου ηρθε και μια ιδεα, θα μπορουσαμε σαν φορουμ να βγαλουμε ενα cd ή και δυο ή και τρια στα οποια θα συμετεχουν ολοι ξεχωριστα σε τραγουδια της αρεσκιας του ο καθενας? Πολυ ωραιο δεν θα ηταν αυτο:241:

Αυτό συζητάμε τις τελευταίες μέρες. Για ρίξε μια ματιά εδώ και ρίξε και ιδέες.

Όσο για την μάζωξη μπράβο που περάσατε καλά, επιφυλάσσομαι να σε επισκεφτώ από Σεπτέμβριο που θα είμαι πάλι Ελλάδα :089:

Ναι.Και να γίνουν ηχογραφήσεις από άτομα του φόρουμ που έχουν πολύ ταλέντο και από όλη την Ελλάδα.Τέλεια ιδέα να βγεί cd αλλά επειδή το φόρουμ είναι μη κερδοσκοπικό,καλό θα ήταν τα λεφτά που θα μαζευτούν,να δοθούν είτε για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό είτε σε κάτι που έχει σχέση με την μουσική.π.χ. για την Κολούμπια(you know),για τα δικαιώματα των τραγουδιών των καλλιτεχνών(όπως προσπάθησαν να κάνουν παλιά) ή κάτι τέτοιο.

ΥΓ. Το 5% να πάει στην συντήρηση και στην μελλοντική αναβάθμιση του φόρουμ και της κλίκας.

Παρακαλώ πολύ συνεχίστε την κουβέντα και τις ιδέες σας εδώ μήπως βγεί κάτι καλό.

Πάρτε κάποιες εικόνες…

Και άλλες…μέχρι να έρθουν κάποια βιντεάκια…