Τσαβεσ ολε!

Βενεζουέλα, νίκη του Τσάβες.

Πάλι καθάρισε ο KKtm… Γιατί νομίζεις ότι βολτάριζε εκεί κάτω;

ΚΚtm, ΟΛΕ!

Είναι ολοφάνερο!!

http://www.handsoffvenezuela.org/venezuela_elenika_greek/

Στη φωτογραφία, πίσω απ’ το φίλο μου τον Χιούγκο είναι η δική μας ομάδα.

Βασικά δεν το λέμε. Είναι hush-hush γιατί τούτες οι εποχές είναι πολύ επικινδυνες για τη δουλειά μας. Δεν είδατε τι έγινε με τον συνάδελφό μου τον Ρώσο;

[marquee]OY! A! CHAVES NO SE VA!!!- OY! A! CHAVES NO SE VA!!! - OY! A! CHAVES NO SE VA!!! - OY! A! CHAVES NO SE VA!!! - OY! A! CHAVES NO SE VA!!! - OY! A! CHAVES NO SE VA![/marquee]
(O Tσαβες δεν θα φύγει)

—[marquee][ACRONYM=“Βίβα Τσάβεζ”].[/ACRONYM][/marquee]—
(όποιος βρει τι λέει το μπαλάκι κερδίζει χρυσούν ωρολόγιο)

Τρέχει (το μπαλάκι) μαζί με διάφορες σκέψεις, του τύπου… να πανηγυρίζουμε ή να είμαστε επιφυλακτικοί…

Τι λέει το μπαλάκι, βρε παιδια;
Venceremos;
Ή κατι τετοιο;

Αφού δεν προλαβαίνεις το text, πάτα “Παράθεση” στο μήνυμα και κοίτα τι λέει στο [acronym=
:108:

[marquee]ΑLPHΑ: -31 %, ETE: -38 %, OTE: -54 %, ΟΠΑΠ: -66 %, EFG: -42 %, ΠΕΙΡΑΙΩΣ: -29 %, ΕΜΠΟΡΙΚΗ: -22 %, INTRACOM: -39 %, TΙΤΑΝ : -33 %, ΔΕΗ: -77 %[/marquee]

Τα παιδία παίζει;

Κοίτα Τσαβεζιές που ξέρουν τούτοι !!!
Σας θαυμάζω !
:088:

Los Amigos!.

[marquee]Ωχ, τώρα που ανακαλύψατε και το scroller θα στραβολαιμιάσουμε…:112:[/marquee]

Αμαν με τον Τσαβες, τι πορωση ειναι αυτη; Επειδη τα χωνει στον Bush;
Ευφυες marketing και λαϊκισμο κανει, ασε που εχει και “υποπτο” παρελθον…

Με “συγκρατημένη αισιοδοξία” η αναφορά στην εκλογική του νίκη…

Δεν συμφωνώ με το “λαϊκισμό”, λαϊκή πολιτική εφαρμόζει.

Οταν κάνεις “marketing” λες διάφορες πίπες του τύπου “θα κάνω”, “θα σκίσω”, “θα ράνω” κλπ. Δεν εθνικοποιείς την εταιρία πετρελαίου.
Το τι ακριβώς θα γίνει εκεί στην απέναντι γειτονιά, ο καιρός θα το δείξει. Μέχρι τότε θα συμφωνήσω με την Ελένη, περί “συγκρατημένης αισιοδοξίας”, ρίχνοντας πού και πού κανέναν …πανηγυρισμό, καθότι εδώ στα μέρη μας οι ευκαιρίες για πανηγυρισμούς είναι σπάνιες.

Τα “θα κάνω”, “θα σκίσω”, “θα ράνω” δεν είναι marketing, είναι υποσχετική παπαρολογία που ακόμα και στο Τουρκμενιστάν δεν την τρώνε πλέον.

Το ευφυές marketing του Τσάβες έχει να κάνει με το πως “πουλάει” τον εαυτό του, ως τον αντικομφορμιστή που δε μασάει να τα χώσει στην υπερδύναμη. Πυροτέχνημα, όταν το δημόσιο έλλειμμα της Βενεζουέλας βαράει καμπανάκια. Το αποτέλεσμα του πετυχημένου του marketing ήταν να πάρει τις εκλογές με ποσοστό που μου θυμίζει… άλλες εποχές.

Δεν τον ακυρώνω, συμπαθή μου είναι όλα αυτά που λέει, χρειάζεται και κάποιος να (δείχνει ότι) έχει τ’ αρχ***α να τα βάζει με τα Αμερικανάκια, αλλά το πολύ το κυρ’ ελέησον το βαριέται κι ο παπάς. Έχει αρχίσει και πέφτει στην παγίδα της γραφικότητας. Επί της ουσίας τι γίνεται;
Άσε που δε με πείθει ότι είναι ο ανιδιοτελής επαναστάτης. Όλοι ίσοι, αλλά μερικοί είμαστε πιο “ίσοι” απ’ τους άλλους…