Το Στέκι της Ελένης - Λ. Αλεξάνδρας

Γεία σας παιδιά!Καινούργιο ψαράκι και εγώ εδώ πολύ χάρηκα που σας ξετρύπωσα αναζητώντας μέσω του γούγλη ένα ρεμπέτικο μαγαζάκι…
Fun και εγώ της ρεμπέτικης μουσικής από πιτσιρικάκι…σόι πάει το βασίλειο μέσα στο σπίτι… δεν πίστευα πως θα υπήρχε τέτοιο σαιτ οργανωμένο άψογα και με αρκετά μέλη…
Λοιπόν,θα θελα λοιπόν,αν μπορούσατε να βοηθήσετε στην αναζήτησή μου μιας και έχω πλέον απογοητευτεί…
Γιορτάζει η κοπελιά μου την άλλη Παρασκευή,Σοφία βλέπετε,και έχει φαγωθεί για ένα μαγαζάκι στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας “Το στέκι της Ελένης” λέγεται αν δεν κάνουμε λάθος ή κάπως έτσι…
Μήπως έχει κανεις υπόψην του το τηλέφωνο ή την διεύθυνσή του γιατί δεν μπορούμε να τα βρούμε πουθενά για να κάμουμε την κράτηση…???

Νομίζω ότι είναι 2 στενά πέρα απο το γήπεδο στην ευθεία της κάτω πλευράς του προς την Β.Σοφίας.
Αν μιλάμε για το ίδιο μαγαζί, ειναι ψιλονταχτιρντι και νταρι-νταρι.

Δεν ξέρω αν λες ένα που είναι ο ένας πάνω στον άλλο και κρέμονται από τους τοίχους και τα ταβάνια διάφορα σιδερένια “αξεσουάρ”…Πες μου ότι ΔΕ λες για αυτό…

Ρε παιδιά σαν πως και ξέρω και εγώ?Στυλακι Μποέμισας πρέπει να είναι για να χουν φαγωθεί οι γυναίκες να πανε εκει…
Με βλέπω να πέρνω την Αλεξάνδρας περπατώντας χα,χα…αν και πρέπει Σωτήρη μάλλον να είναι αυτό που λες.Ευχαριστώ παιδιά πάντως για την βοήθεια…και ελπίζω Γιώργο να μην είναι έτσι όπως τα λες γιατί άλλα μου έχουν πει, γιατί αν είναι έτσι και το στριμοξύδι δεν το πάω καθόλου με βλέπω να επιστρέφω σπίτι…

Φίλε Στάθη -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ- δε μιλάω για απλό στριμωξίδι…ο χώρος είναι κάτι σα μουσείο παλιών αντικειμένων και εργαλείων…ΠΧ πάνω μου κρέμονταν ένα φτυάρι και ένα δρεπάνι…Δεν ξέρω αν ήταν συμβολικά, αλλά όπως είπε και ο Σωτήρης, το πρόγραμμα ήταν όντως του θανάτου…

Πήγαινε και πες μας…

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! (Νο 2)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΓΑΖΙ
ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ…ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΕΕΕ!!!
ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΤΕ
ΜΠΟΡΩ.

ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΩ ΤΑΚΤΙΚΑ…