Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2013

Ο χώρος που παραθερίζω προδιαθέτει για καλοκαιρινή ρεμπετομάζωξη, από όλη την Ελλάδα. Είτε με εξόρμηση Σαββατοκύριακου είτε για μικρές διακοπές είτε και για εκδήλωση τριών ή τεσσάρων ημερών. Το κάμπινγκ Βενεζουέλα Βρίσκεται στην παραλία του Αγίου Σεραφείμ. 10 χιλιόμετρα μετά από τα Καμμένα Βούρλα, ακριβώς εδώ.
Μπορεί κάποιος να διανυκτερεύσει σε σκηνή ή σε τροχόσπιτο, σε ενοικιαζόμενα δωμάτια 200 μέτρα από το κάμπινγκ ή σε ξενοδοχείο στα Καμμένα Βούρλα. (Απόσταση 10 λεπτά με το αυτοκίνητο). Μέσα στο κάμπινγκ λειτουργεί όλο το καλοκαίρι η ταβέρνα ΣΤΪΛΒΗ που μπορεί να φιλοξενήσει πάνω από 100 άτομα, και μπορούμε να παίξουμε όσο τραβάει η όρεξή μας. Και μόνος του να έρθει αν θέλει κάποιος φίλος , μπορούμε να παίξουμε. Θα βρίσκομαι εδώ όλο το καλοκαίρι με τη κιθάρα μου.
Το κάμπινγκ είναι ήσυχο, έχει πολύ δροσιά και όπως φαίνεται και στο χάρτη, είναι μπροστά στη θάλασσα. Ρηχή με λίγο φύκι, κατάλληλη για παιδιά και 200 μέτρα δεξιά με άμμο και πιο βαθιά.
Ημερομηνία/ες ας δηλώσει όποιος ενδιαφέρεται.

Νέος μήνας σήμερα και (τουλάχιστον στην Αθήνα) σήμερα έπεσε και η πρώτη “καλή” βροχή. Σκέφτηκα λοιπόν ότι οι διακοπές για τους περισσότερους από εμάς έχουν τελειώσει (εάν όχι για όλους) και έχουμε επιστρέψει στη βάση μας. Έτσι καλό θα είναι να γυρίσουμε και στις “καλές μας συνήθειες”. Τι θα λέγατε λοιπόν εάν κανόνιζαμε την πρώτη μας φθινωπορινή σύναξη για αυτή τη χρονιά, μιας και έχουμε καιρό να τα πούμε οι περισσότεροι μεταξύ μας; Ενδεικτικά αναφέρω σαν υποψήφιες ημερομηνίες 24 και 25 του μήνα (Πέμπτη και Παρασκευή αντίστοιχα). Όσο για το μέρος πιστεύω πως δεν είμαι και ο πλέον κατάλληλος να προτείνω. Ας ακούσουμε λοιπόν και τη γνώμη των υπολοίπων …

Δυστυχώς θα λείπω μετά τις 19/10 για μια βδομάδα… Συμφωνώ όμως ότι είναι καιρός για μάζωξη…Αν γίνει καθημερινή διευκολύνει τη συμμετοχή των φίλων επαγγελματιών μουσικών.

τέλεια πρόταση …θα παρακαλούσα από πλευράς μου παρασκευή να μη δουλεύουμε την άλλη μέρα να χαλαρώσουμε

είμαι μέσα για μάζωξη! αν είναι πσκ από 26-27-28 και μετά, θα την χάσω πιθανότατα λόγω δουλειάς -αλλα χαλάλι.
φοβάμαι όμως, πως επειδή το συγκεκριμένο πσκ κάνουν έναρξη αρκετά μαγαζιά στο μουσικό πρόγραμμα της σεζόν, μήπως κάποιοι τα προτιμήσουν από τη μάζωξη.

Λογικότατη σκέψη και δε το είχα σκεφτεί όταν πρότεινα ημερομηνία. Άρα απ’ όσο αντιλαμβάνομαι μάλλον πάμε για Πέμπτη ε; Αλλά ας ακούσουμε τι έχουν να πουν και οι άλλοι και προτείνετε και μέρος …

Μπορούμε άνετα να βρεθούμε και 17, 18 ή 19, Πέμπτη – Παρασκευή – Σάββατο, αν δεν έχουν ξεκινήσει τα χειμωνιάτικα προγράμματα, προφταίνουμε. Δεν είναι βαρβάτη δεξίωση, να πρέπει να απαντήσεις εγγράφως ώστε να προλάβουν να προηγηθούν οι απαραίτητες διαδικασίες, ούτε γάμος ούτε βαφτίσια να προετοιμαστείς. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα μπορούμε να οριστικοποιήσουμε ημέρα και να προτείνουμε και καταλήξουμε σε χώρο. Προτείνω Παρασκευή 18 Οκτώβρη, που δεν το έχει απορρίψει κανείς από όσους μέχρι τώρα τοποθετήθηκαν. Για χώρο, στίψτε το μυαλό σας μήπως βρεθεί κάτι που να μην έχουμε πάει μέχρι σήμερα, να είναι εύκολα προσβάσιμο, λογικό στις χρεώσεις και δοκιμασμένο από κάποιον / -ους.

Τί γίνεται παιδιά??? Δεν υπάρχουν προτάσεις για μάζωξη??? alko 101, bokos??? Οι υπόλοιποι τι λέτε?? Αποφασίστε για ημέρα και μαγαζί. Άντε να μαζευτούν και οι γυναίκες του φόρουμ, για μη “μοιάζουν με ΚΨΜ οι μαζώξεις μας”…

Ωραία, ας συγκεκριμενοποιήσω: Τι λέτε για Παρασκευή 18 του μήνα; Δεν έχουν αρχίσει τα μαγαζιά, άρα οι επαγγελματίες μπορούν να έρθουν, το πρωΐ οι περισσότεροι μπορούν άνετα να ξεκουραστούν. Συμφωνείτε; αν ναι, ας πέσουν και κανα δυό προτάσεις για το χώρο, να αποφασίσουμε γρήγορα. Επαναλαμβάνω, προφταίνουμε. Αλλοιώς πάμε για Νοέμβριο…

Πάμε Παρασκευή 18 του μήνα. Εγώ μπορώ να έρθω :slight_smile:

Ωραία. Να πούμε 6 αδέρφια, να τελειώνουμε; Πάρτε καλύτερα ταξί, μην κυκλοφορείτε και μεθυσμένοι μετά…:089:

Καμιά άλλη που να είναι σε πλάτωμα? Θα φύγει το μηχανάκι στη κατηφόρα και θα το ψάχνω στο Αιγινήτειο. :019:

αφου ορισαμε τον τοπο ,να παμε και νωρις να ορισουμε το ηχο μας.
κι αν καποιος θελει ,το χρονο του …

Γιώργο δεν ορίσαμε τον τόπο ακόμα, έχουμε ένσταση αλλά χωρίς συγκεκριμένη αντιπρόταση. Όμως, παιδιά, προτείνετε κάτι να αποφασίσουμε, ο χρόνος φεύγει. Ψάχνοντας στο θέμα βρίσκω, μετά το 2013 που είναι πρόσφατο (μην επαναλαμβανόμαστε), την Κουμπάνια (Καισαριανή) που δεν έχω πάει εγώ, την καντίνα στο Πέραμα (έχει και κλειστό χώρο, για το χειμώνα), ο Άγγελος στο κέντρο, προτείνετε και σεις κάτι…

ta 6 aderfia kai i kantina einai mia xara gia mena, gia ta ypoloipa exo enstaseis alla den epithimo leptomereies dimosia…
sorry gia ta gkriklish, den exo tin dynatotita afti ti stigmi gia ellinika.

Νίκο δεν πρότεινα κανένα από τα γνωστά, για να μην επαναλαμβανόμαστε. Μπορεί να υπάρχει πρόταση για κανένα καινούργιο που δεν έχουμε πάει. Να γνωρίζουμε και καινούργια μέρη βρε αδερφέ.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 02:00 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 01:57 —

Και από γνωστά, στο Μοσχάτο που πήγαμε κάποιοι λίγοι τον Ιούνιο στην προηγούμενη, δεν ήταν άσχημα νομίζω. Εσύ τι λες?

Πέτρο μου, δεν είμαι μόνο εγώ! Μιά χαρά είναι το Μοσχάτο, αλλά να βεβαιωθούμε ότι θα είναι ελεύθερη η ημερομηνία. Άλλες προτάσεις δεν βλέπω να πέφτουν στο πληκτρολόγιο…

για το εν μοσχάτω λέμε; ξέρετε, έχω πάντα πρόβλημα να ενισχύω μαγαζιά που φέρονται άσχημα στους εργαζόμενους -τουλάχιστον όταν τυχαίνει να είμαι ενήμερος…
αν σας κάνει καρδιά να πάτε, απλά https://www.youtube.com/watch?v=ll7xFwdB8H8 !!!

Σωστά δεν βλέπω μεγάλο ενδιαφέρον για συμμετοχή, ή τα φαινόμενα απατούν; Παρακαλώ να μου στείλουν πμ όσοι -ες θέλουν να μαζευτούμε Παρασκευή 18 του μήνα. Παρακαλώ, ο καθένας να δηλώσει και το χώρο που θα προτιμούσε. Θα επιλεγεί ο χώρος που θα πλειοψηφήσει, έστω και αν πάρει δύο ψήφους. Σε περίπτωση ισοψηφιών, βλέπουμε τι θα κάνουμε. Δηλώσεις σημμετοχής μέχρι την Κυριακή το βράδυ, 13 του μήνα.

Δε λέω για το εν Μοσχάτω. Για το μαγαζί που πήγαμε τον Ιούνιο Νίκο στο Μοσχάτο, δίπλα στις γραμμές του ηλεκτρικού. Αρμενιστής νομίζω ήταν το όνομα του μαγαζιού?