Σπάνιο μπουζούκι Καφετζοπουλου

Γιατί δεν θα τον ξαναδειτε ?

ε, κάπου ξέμεινε όπως ανοιγοκλείνουν οι κύκλοι των ανθρώπων…
ενικό φίλε μου, και μην το παρακάνουμε στο chat.

Ένα πρώτο μικρό δείγμα, από το νέο μου μπουζούκι κατασκευής Καφετζόπουλου
https://youtu.be/5J_AzfPGyOg

Πολύ όμορφο όργανο και ωραίος ήχος…το καλύτερο δώρο… Καλορίζικο και καλή χρονιά φίλε μου.

Πολύ όμορφο παίξιμο, κρίμα που δεν παίζετε τις επαναλήψεις να ακουστεί πιο πλήρες δομικά (αξίζει τον κόπο).
Μπράβο παιδιά, το όργανο πήγε σε καλά χέρια και κελαηδάει!!!

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια,παραλείψαμε τις επαναλήψεις καθώς αυτό το βιντεακι είναι ένα απόσπασμα από πρόβες, θα ακολουθήσει και ολοκληρωμένο το σόλο με ταξιμακι…

Καλησπέρα μάγκες,θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν πουλήθηκε το μπουζούκι του καφετζοπουλου με τις πυρογραφιες και τα τεχνητά μαργαριταρια που χε φτιάξει κατά τον Δεκέμβριο, επειδή θέλει να το αγοράσει ένας συνάδελφος μου,

μπορείς να πάρεις στο μαγαζί (210-3304185) ή να τον ρωτήσεις στο φέιςμπουκ (αν έχεις). έχω καιρό να περάσω αλλά ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη βδομάδα.

Καλησπέρα,πέρασα την Δευτέρα από τον κύριο καφετζοπουλο μια επίσκεψη να δω τι καινούργιο είχε ετοιμάσει,και είδα στον πάγκο του,που ετοιμάζε μια πανέμορφη κιθάρα,αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την ακούσω, καθώς την Τρίτη την ολοκλήρωσε.Μονο και μόνο για την κιθάρα αξίζει να πάτε να την δείτε, είναι έργο τέχνης και φαντάζομαι θα την συνοδεύει σπουδαίος ήχος.Περαν αυτών, δοκίμασα το μπουζούκι με την πυρογραφια, άλλο ένα κόσμημα του κυρίου Παναγιώτη, και ένα πολιτικο λαουτο που είχε φτιάξει, επίσης φοβερό.Αλλη μια απίστευτη εμπειρία ήταν η επίσκεψη στον μάστορα,μόνο που όταν μπαίνεις στο οργανοποιειο θες να αγοράσεις ότι μπουζούκι κιθάρα κτλ έχει,οπότε καλύτερα μην έχετε πολλά χρήματα μαζί, χαχαχα και πηγαίνετε και δοκιμάστε την νέα κιθάρα που έφτιαξε,γιατί πάντα οι κιθάρες καφετζοπουλου φεύγουν πολύ γρήγορα
Υ.Γ
Το προηγούμενο link με το μπουζούκι μου κατασκευής Καφετζόπουλου επειδή διεγραφη από το YouTube ανεβάζω τον νέο σύνδεσμο όπου μπορείτε να το δείτε και ακούσετε όσοι δεν είχατε προλάβει

1 «Μου αρέσει»

η κιθάρα είναι και αυτή με χορδοστάτη αλλά βαθύ σκάφος. συνδυάζει τα καλά στοιχεία και των δύο τεχνικών (ατάκα/όγκος), και επιπλέον έχει χαρακτηριστική ομοιογένεια σε όλη την έκταση.
αν ποτέ πάθει κάτι η 50άρα ρουμάνα μου ή αποφασίσω να την βγάλω στην σύνταξη, ξέρω τί κιθάρα θα ψάξω. για την ώρα ευτυχώς κρατάει γερά!