ΠΑΛΑΒΡΑΤΖΗΣ (ΚΑΜΠΑΝΑ) ΑΓΩΡΑ ΝΕΟΥ 8χορδ

Γεια σας παιδιά, είμαι καινούργιος στην παρέα σας καθώς και δολοφόνος τις ελληνικής γλώσσας/γραμματικής

Είμαι νέος στον κόσμο τις μουσικής,

Αποφάσισα λοιπόν να πάρω μπουζούκι, αγόρασα που λέτε ένα εργοστασιακό μπουζούκι για αρχή για να δω αν μου αρέσει και αν μείνω τελικά σε αυτό…

Tελικά όχι μονο μου άρεσε όπως ήταν αναμενόμενο αλλα κόλλησα και θέλω να φύγω από το εργοστασιακό (ξυπνητήρι) και να πάρω ένα χειροποίητο αηδονάκι :wink:

Πήγα που λέτε στον Παλαβρατζης (ΚΑΜΠΑΝΑ) Θεσσαλονίκη και παρήγγειλα ένα 8 “χορδο” όπως το ήθελα εγώ εμφανισιακά

Mετά από την εξομολόγηση μου, ήρθε η ώρα να σας κάνω μερικές ερωτησούλες:089:

Έχει κανεις όργανο από εκεί?
Είναι καλός όπως ακούω?

Πείτε μου λίγα λόγια για τον κατασκευαστή οποιος ξέρει

Ευχάριστω :slight_smile:

Πώς έφτασες ως εκεί;

εχω παιξει αρκετες φορες με 2 μπουζουκια απο καμπανα , θα ελεγα αρκετα value for money και παιζουν αρκετα καλα .

Τι εννοείς?

ένας κολλητός έχει μπουζούκι από το συγκεκριμένο εργαστήρι.
Η τιμή του είναι “μεσαία”, πριν 10-12 χρόνια έκανε 200.000-250.000 δρχ.
Μαλακό όργανο, με συμβατικό ήχο, χωρίς ιδιαίτερη προσωπικότητα. Πολλά βερνίκια, χοντρούλι μπράτσο.
Μέσα στα χρόνια, δεν παρουσίασε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, εκτός από το ότι ο κάτω καβαλάρης δεν ήταν πολύ σταθερός. Έβγαλε τα χιλιόμετρά του και με το παραπάνω…

Θέλω να πω με ποια κριτίρια τον επέλεξες; Απλα μου κάνουν εντύπωση οι απορίες σου απο τη στιγμη που ζεις με αυτο το όργανο… ισως και δική μου παραξενια. συγνώμη.

Αγόρασα έναν τζουρά από εκεί πριν οκτώ χρόνια 120000 δρχ , κι έχει παραμείνει όπως τότε εκτός από μερικά φαγωμένα τάστα (φυσιολογικό).Τίμιο όργανο για το κόστος του.