Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΑΡΚΙΖΑ

Στις 18 Νοεμβρίου ημέρα Παρασκευή το συγκρότημα μπουζουκιών Δρόμος ξεκινά τις χειμερινές του εμφανίσεις στην ιστορική Παλιά Μαρκίζα η οποία τελεί υπό νέα διεύθυνση και ξεκινά τελείως ανανεωμένη.

Αρχικά οι ημέρες είναι Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο και στη πορεία ίσως προστεθεί άλλη μια.
Αναφέρω τις τιμές μιας και για το συγκρότημα είναι σημαντικό να κρατούνται σε επίπεδα ανάλογα του όρου “λαική μουσική”.
Ουίσκι 90ε. κομπλέ,κρασί 45ε.ποτό 8ε.
Το μπάρ του μαγαζιού θεωρώ ότι είναι ο πιο προνομιακός χώρος, που δεν υστερεί σε τίποτα από τα τραπέζια της σάλας.

Θα χαρούμε πολύ να δούμε τους αγαπημένους μας φίλους και να γνωρίσουμε ακόμα περισσότερους.
Η σύσταση του συγκροτήματος είναι:
Βασίλας Γρηγόρης μπουζούκι,φωνή
Ζαφειρίδης Νώε μπουζούκι,φωνή
Παπαβασιλείου Γιάννης μπουζούκι,φωνή
Τσεκούρας Κώστας κιθάρα
Κυριακόπουλος Νώντας μπάσο
Τραγουδούν: Δήμητρα Κωστάκη και Σοφία Εμφιετζή

ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ

Πού είναι το μαγαζί αυτό;

Αγγελική:

Εμπεδοκλέους & Πρόκλου 41-43 Παγκράτι
Τηλ: 210-7525074.

Σας καλησπερίζω λίγο βιαστικά συμφορουμίτες.
Απείχα τις τελευταίες μέρες λόγω φόρτου εργασίας.
Να διευκρινίσω:η διεύθυνση είναι σωστή,το τηλ είναι 210 7511888 και το λάθος στο προηγούμενο μήνυμα για το ποτό.Η τιμή του είναι 10ε. και 8 η μπύρα.
Αντε και καλή μας επιτυχία!
Κάποιους θα σας δω απόψε…

Να πάτε θα περάσετε καλά.

  1. Το μαγαζί (για όσους είχατε πάει παλαιότερα) είναι πλήρως ανακαινισμένο και είναι τέλειο.
  2. Ο ήχος φανταστικός με κάποιες ατέλειες λόγω πρώτης βραδυάς φαντάζομαι.
  3. Για το συγκρότημα, τις ερμηνείες, τα ταξίμια δεν έχω σχόλια.
  4. Service: στα αρνητικά σημεία του μαγαζιού. Το ουίσκυ μας ήρθε μετά από 40!!! λεπτά. Ελπίζω ότι ωφείλετο στο χαμό και πάλι στην πρώτη μέρα.
  5. Κόσμος: δεν μου άρεσε, ήταν λίγο “υπερήλικες” για τα δεδομένα μου, αλλά στα εγκαίνια συνήθως έρχονται καλεσμένοι των ιδιοκτητών κλπ, κλπ.

Επί του συνόλου, για μιά βραδυά στα μπουζούκια, νομίζω ότι είναι από τις ωραίες επιλογές.