Νέο Cd από τους "ΔΡΟΜΟΣ"

Κυκλοφόρησε το νέο Cd του συγκροτήματος μπουζουκιών ΔΡΟΜΟΣ με τίτλο “ένα Τραγούδι για την Κοκκινιά”! Είναι μία ζωντανή ηχογράφηση από το Δημοτικό Κηποθέατρο Νίκαιας με 13 τραγούδια για την Κοκκινιά.Το Cd κυκλοφορεί από την εταιρεία "Καθρέπτης".

Το δεύτερο cd του “Δρόμος” συνεχίζει να έχει την ίδια άριστη ποιότητα που’χε και το πρώτο τους.

Τα παιδιά φαίνεται, πόσο χρόνο βάζουν στην προσπάθεια που κάνουν. Φαίνεται επίσης, η έμφαση που δίνουν στην συνοχή, και στην άψογη εκτέλεση όλων των κομματιών που επιλέγουν να παρουσιάσουν. Οι εκτελέσεις είναι αλάνθαστες, τουλάχιστον στα δικά μου άπειρα αυτιά.

Ο ήχος είναι όπως πάντα απίστευτος, και θέτει πολύ υψηλά κριτήρια σε όλους μας. Για ζωντανή ηχογράφηση είναι απίστευτος.

Η φωνή της Εμφιετζή είναι όπως πάντα αποκάλυψη και δείχνει ακόμα μιά φορά το μεγαλείο της.

Είναι από τους ελάχιστους καλλιτέχνες, που σέβονται απόλυτα τους ακροατές τους.

Κι επειδή εκτός από κορυφαίοι είναι και φίλοι, τους εύχομαι πάντα τέτοια, και με το καλό η (κάθε) καινούργια τους δουλειά.

Εύγε. Από καρδιάς

ΥΓ: μιά μικρή γεύση http://www.youtube.com/watch?v=HpeECYniMaw

Τα βίντεο που θα ακολουθήσουν είναι από την συναυλία στην Νίκαια.

//youtu.be/aVaDdFN4C6Y


//youtu.be/nIr8vA5NilI

(φοβερό κομμάτι από τον Βυζαντινό Εσπερινό)
Μουσική: Απόστολος Καλδάρας
Στίχοι: Λευτέρης Παπαδόπουλος

Για πιάσε γύφτο σφυρί κι αμόνι
και κάτσε φτιάξε μια φυλακή
για να χωρέσουν οι μαύροι πόνοι
που δεν χωράνε μες στην ψυχή

Δεν είναι νύχτα για να περάσει
δεν είναι μέρα για να διαβεί
ειν’ η ζωή μου σ’ αυτήν την πλάση
σαν μια Μεγάλη Παρασκευή

Για πιάσε γύφτο σφυρί κι αμόνι
και κάτσε φτιάξε χρυσό κλουβί
να φυλακίσω αυτό τ’ αηδόνι
μπας και γλυκάνει η Κυριακή

Δεν είναι νύχτα για να περάσει
δεν είναι μέρα για να διαβεί
ειν’ η ζωή μου σ’ αυτήν την πλάση
σαν μια Μεγάλη Παρασκευή

//youtu.be/-tG5tGcQp2U

[SIZE=1]

//youtu.be/gZVVRtyPI6M

Υ.Γ. Ρε σεις μη με κράξετε. Απλά μου δείξανε τον τρόπο να ανεβάζω βίντεο στο youtube από DVD και έχω πολύ υλικό:019:
Ευχαριστώ Κώστα!!!:109:[/SIZE]

Αφού κάνεις τον κόπο και τ’ ανεβάζεις στο youtube, βάζε τα σε παραθέσεις στο Φόρουμ αντί για links να τα βλέπουμε απ’ ευθείας.

Webmastora, νομίζω πρέπει να αρχίσουμε ένα sticky thread με διάφορα συγκεκριμένα HOW TO (π.χ. youtube, images, external media κ.λπ).
Το help δεν το διαβάζει κανένας, ας το πάρουμε για δεδομένο αυτό να τελειώνουμε.
Ναι, ξέρω, υπάρχει link με FAQ αλλά ούτε αυτό το διαβάζει κανένας!

Υπάρχουν τα περισσότερα, απλά πρέπει να τα συγκεντρώσουμε κάπου. Προς το παρόν, προηγείται η μεταφορά (βλέπωπάλιξενύχτι…)

Άλλο ένα από την συναυλία με τον Νώε.

//youtu.be/epqdONEmjsk

Σπουδαίοι μουσικοί, σπουδαία μουσική…

//youtu.be/bBgDRVo0wYk

//youtu.be/lfuOBZllKNs

//youtu.be/UaCSvtC70Jo

//youtu.be/17EGjTG_sZU

Ωραία τα βιντεάκια φίλε κώστα σε ευχαριστούμε. Γενικά τα παιδιά είναι πολύ καλά. Και η Εμφιεμτζή η οποία είναι φίλη της μητέρας μου, επίσης πολλά χρόνια τραγουδίστρια. Μόνο μία απορία, έχει κατέβει αθήνα, ή είναι μόνιμα θεσσαλονίκη γιατί έχουμε πολύ καιρό να μιλήσουμε

Κουκουρουκου , ikarus260 = απορια ψαλτου , βηξ = ΑΘΗΝΑ , φιλαρακι , ολοι εκει ειναι …

Υ.Σ. παρτην και κανενα τηλεφωνο , να δεις τι κανει …

Ρε πελαγία, όλο με αινίγματα μιλάς, λες και είσαι η σφίγγα. Με λίγα λόγια είναι σταθερά αθήνα θες να πεις οκ (γμ τα εμοτιον, ακόμα δεν ξέρω τι ρύθμιση πρέπει να βάλω για να μου βγουν στην οθόνη να μπορώ να τα βάλω)