Μπουζούκι Λαζαρίδη

Καλησπέρα παιδιά ! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:
Έχω στην κατοχή μου ένα μπουζούκι 25ετίας ,8χορδο, έχει 39 ντούγιες και η ετικέτα του λέει πως έχει κατασκευαστεί από τον Κυριάκο Λαζαρίδη.Είναι σε καλή κατάσταση (θα χρειάζεται ένα σέρβις βέβαια) και θα ήθελα να μάθω πόσο περίπου κυμαίνεται η τιμή πώλησης του.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Οποιαδήποτε εκτίμηση θα ήταν χρήσιμη, είμαι άσχετος στο θέμα και ενδιαφέρομαι να το πουλήσω για λόγους ανάγκης .

Με τα στοιχεια που μας δινεις μπορει να κοστιζει απο 0-3000Ευρω. Τραβηξε το μερικες φωτο και ισως καποιος πιο ειδικος να σου δωσει μια πιθανη απαντηση. Αν γνωριζεις προσωπικα καποιον που να ξερει πηγαινε το του να το παιξει και να το δει να σου δωσει μια πραγματικη εκτίμηση…

Ευχαριστώ

Ετσι οπως το βλεπω τωρα γυρω στα 600 ευρω εκει το κοστολογω. Σαφως δεν εχουμε ηχητικο δειγμα αλλα απο την φωτο που ανεβασες ειναι σ αυτη την κατηγορια. Εχουν περασει απο τα χερια μου παρα πολλα οργανα και μπορω πλεον να πω την αποψη μου για το κοστος τοσο ηχητικα και τοσο κατασκευαστικα-εμφανισιακα. Ανεβασε και φωτο σκαφους να δουμε δουλεια πες λεπτομερειες ντουγες και αν ειναι δυσκολο να ανεβασεις ενα κλιπ ηχου πηγαινε σε καποιον που να ξερει εκει που εισαι να το ακουσει

Για δες…

Φίλε συγγνώμη αλλά εκτιμήσεις οργάνων δεν γίνονται από ίντερνετ.
Το όνομα του Λαζαρίδη, αλλά και μόνο το γεγονός ότι είναι ένα όργανο παλιό και σε καλή κατάσταση, ίσως του ανεβάζουν την αξία του… Επίσης, σημασία έχει ο ήχος του ! Δεν το πηγαίνεις σε κάποιον έμπιστό σου οργανοποιό να το δει από κοντά ?

Ναι αυτό θα κάνω…κάποιες πρώτες γνώμες ήθελα, γιατί είμαι εντελώς άσχετος
Ευχαριστώ.