Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Πέρασα από Ιγγλις και ρολόι. Το Ίγγλις το κόβω δύσκολο, περιμένω τηλέφωνο. Το ρολόι ήταν κλειστό, θα πάρω τηλέφωνο αργότερα.Θα ενημερώσω.
Peloponnisios, αν μαζευτούμε γύρω στις 1530, μέχρι να πάρουμε μπρος φαντάζομαι (και ελπίζω) οτι θα έχεις ξεμπερδέψει. Αλλιώς μπορούμε να το κάνουμε κατά τις 1630, αν πιστεύεις οτι θα αργήσεις πολύ…

Πολύ ώραία. Αν η συνάντηση γίνει τελικά κατα το απόγευμα θα βολέψει και σε μένα που θα είμαι εκτός Θεσσαλονίκης και θα επιστρέψω. Οσο για μαγαζί, υπάρχει ένα συμπαθητικό μαγαζί στην Πυλαία, το Ούζο-therapy με 10 ευρώ το άτομο. Αν βολεύει σε όλους να συννενοηθούμε για να κλείσουμε.

Όχι ρε παιδιά, μην κανονίσετε την ώρα γύρω από το πρόγραμμά μου. Θα νιώθω άσχημα. Μαζευτείτε ό,τι ώρα θέλετε και θα σας βρω.

Για το “Ίγγλις” που λες νομίζω ότι έχεις δίκιο. Θα έχει πολύ κόσμο. Η “Κάνουλα” μ’ αρέσει καλύτερα σαν ιδέα, πολύ συμπαθητικό μαγαζάκι. Θα πρέπει όμως να το κλείσουμε νωρίς γιατί είναι όντως μικρό. Ας πει και κανένας άλλος βέβαια τη γνώμη του…

Πέρασα από το άσυλο αλλά ήταν κλειστό κατα τις 7 παρα. Θα μπορούσαμε να πάρουμε τηλέφωνο.

Η κάνουλα μου το απέκλεισε για κυριακή μεσημέρι γιατί έχει πολύ κόσμο τότε.

Αν πέσουν καινούργιες προτάσεις , μπορώ να τσεκάρω αύριο.

Το Ίγγλις δεν μπορεί να μας φιλοξενίσει την Κυριακή.

Το ρολόι (Νεάπολη) μπορεί. Ο ιδιοκτήτης ήταν λιγο επιφυλακτικός, αφού την Κυριακή θα κυκλοφορούν οικογένειες με παιδάκια κτλ. (πιο πολύ για εμάς μου το ανέφερε-για την φασαρία). Νομίζω πάντως, οτι εκπέμπει στο ίδιο μήκος κύματος με εμάς.

Εξακολουθεί να είναι διαθέσιμος και ο βόλος στα κάστρα (Άνω πόλη, πυροβολείο).

Δεν έχω αντίρρηση για κανένα μέρος, αρκεί να βολεύει τους περισσότερους. Thermastis, σας πήρε το μάτι μου σε ένα βίντεο στο ουζο-θεραπι. Αν πιστεύεις οτι το μέρος είναι εντάξει, εγώ δεν έχω πρόβλημα. Ίσως το είδα λίγο μεγάλο (φασαρία), αλλά ας μη γίνω υπεβολικός και ψείρας!Το μαγαζί είναι στην Πυλαία. Ας δούμε τι θα πει και ο Luminous, για κάνουλα και άσυλο.

Όσο για την ώρα, δεν νομίζω να έχει κανείς πρόβλημα με το να το κάνουμε λίγο αργότερα πχ στις 16.00, Αν βολεύει και εσάς νομίζω οτι αξίζει, σιγά το πράμα. Δεν είμαστε και τόσοι πολλοί! Μάλλον βολεύει και το όποιο μαγαζί αφού θα πιάσουμε όργανα μετά την ώρα κοινής ησυχίας.

Thermastis, λογικά θα είμαστε για αρκετή ώρα στο μαγαζί.Οπότε μάλλον θα μας προλάβεις, αν έχεις το κουράγιο να περάσεις μια βόλτα!

Όσο έγραφα, με πρόλαβε ο Luminous.

Το ρολόι στην Νεάπολη όπως προαναιφερε πολύ σωστά ο sofopc είναι στο ίδιο μήκος κύματος με εμάς αφου και το ίδιο το μαγαζί έχει ρεμπέτικη βραδυα με ζωντανή μουσική κάθε πέμπτη βράδυ. Κατ’ εμέ πολύ καλό μαγαζί. Απλά πρέπει να του πούμε πότε και πόσοι θα είμαστε λογικά μέχρι αύριο. Εάν θέλετε το αναλαμβανω και εγώ.

Είχα μια επικοινωνία χθες με το ρολόι. Καταρχήν είναι εντάξει για 20 άτομα. Περίπου τόσοι θα είμαστε (5 πάνω-5 κάτω)

Λευτέρη, αν έχεις κάποια ιδιαίτερη σχέση με τον ιδιοκτήτη (Βασίλη αν δεν κάνω λάθος), μπορείς να το αναλάβεις. Απλά έχω πμ με συμμετοχές κτλ, οπότε θα πρέπει να συνεννοηθούμε μεταξύ μας. Είχα σκοπό να περάσω μια βόλτα από εκεί, αργότερα, για να τα πούμε και από κοντά.

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη περίπτωση, αφού μας χωράει χωρίς να είναι τεράστιο και είναι μαγαζί σχετικό με τη ρεμπέτικη μουσική.
Απλά, δεν ξέρω κατά πόσο βολεύονται και οι υπόλοιποι, αφού δεν είναι κέντρο. Ο Luminous και ο mmel νομίζω ότι δεν θα έχουν πρόβλημα αφού μένουν σχετικά κοντά. Ο Thermastis είναι από ανατολικά οπότε δεν νομίζω ότι τον βολεύει ιδιαίτερα (βέβαια θα έρθει αργότερα). Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω.

Νομίζω πως καλό είναι να καταλήξουμε σιγά σιγά. Αν δεν υπάρχουν σοβαρές αντιρρήσεις, ας κλείσουμε για ρολόι. Αν δεν βολεύεστε λόγω τοποθεσίας, προτείνετε και κλείστε οπουδήποτε μαγαζί βολεύει στο κέντρο, εγώ είμαι μέσα!

υγ: Μπορώ να πάρω κάποιον με το αμάξι αν τον προβληματίζει η τοποθεσία.

Στο ρολοι παω πολύ συχνά και είναι ιδανικό για μάζωξη από κάθε άποψη. Δε το πρότεινα για το ενδεχόμενο να αποτρέψει κάποιους από ανατολικά να έρθουν.

Εγώ λέω αν δεν προκύψει κάποια σοβαρή ένσταση ή αντιπρόταση , να το κλείσουμε αύριο. Τον Βασίλη τον ξέρω, μπορώ να πάρω και εγώ τηλ.

Μέσα κι από μας για “Ρολόι”. Μάλλον 4 άτομα θα είμαστε.

Πέρασα πριν από λίγο από το ρολοι. Μπορούμε να παμε, θα είμαστε μέσα και πιθανόν να είμαστε για τη πάρτη μας, αφού κανονικά ο Βασίλης έχει ρεπό λέει. Περιμένει επιβεβαίωση και άτομα . Luminous αν τον γνωρίζεις, μπορείς κ εσυ να τον πάρεις ένα τηλ, αν και νομίζω έχουμε συνεννοηθεί .

να πούμε στις 1600 ; Βολεύει και το μαγαζί αλλά και εμάς αφού κανα δυο θα αργήσουν κ λίγο ! Αντιρρήσεις τώρα, αλλιώς ας σωπάσουν Γι πάντα! και με τους 4 του peloponnisios, έχουν ενημερώσει όλοι για τα άτομα .thermastis 2 άτομα;έστω και αργότερα;

Το καφενείο “Στου Μήτσου”, Βλάλη 11, που παίζουν τα παιδιά μας, είναι κλειστό τις Κυριακές ;;
Μπήκα μέσα στην σελίδα του, στο φέις μπουκ, αλλά δεν γράφει κάτι…

Το αναφέρω, διότι ευνοεί ο καιρός και είναι το μαγαζί “δικό μας” και ο Κυριάκος πολύ εξυπηρετικός
και καλός, καθώς και η κοπέλα που εργάζεται εκεί (σας ρίχνω μια ιδέα)…

Γράψτε ένα οριστικό μήνυμα, με ημερομηνία, ώρα και μέρος, ούτως ώστε όποιος μπορέσει να περάσει !!

Προσωπικά θα λείπω από την πόλη, αλλά επιμένω σε μια “έγκαιρη” ανακοίνωση…
Ο καθένας από τους ενδιαφερόμενους μπορεί, όταν το γνωρίζει, να κάνει το κουμάντο του…

Επίσης, στην Κων/νου Μελενίκου 20, βρίσκεται η ΑΡΚΟΥΔΑ, με μεζεδάκια και καλή φιλοξενία…
Περάστε και ρίξτε μια ματιά, την έχουν δυο καλά παλικάρια, που δεν σε δεσμεύουν για την ώρα…
Είχαμε φέτος ανταμώσει εκεί, με μέλη από το ρεμπέτικο σιλάμπς και περάσαμε υπέροχα !!

http://www.tavernoxoros.gr/lofi?t3988

Φυσικά και θα αναρτηθεί ένα τελικό , ενημερωτικό μήνυμα…όταν οριστικοποιηθεί το μέρος και η ώρα!

Νομιζω ότι το ρολοι είναι εντάξει , αντιρρήσεις δεν ακούστηκαν και φτάσαμε Πέμπτη! Καλό είναι να το κλείνουμε… Αν δεν προκύψει κάποια αντίρρηση , το απόγευμα θα αναρτήσω μήνυμα με τις λεπτομέρειες.

2 άτομα σίγουρα ίσως και 4. Απλά θα έρθουμε λίγο αργότερα.

Δεν βλεπω αντιρρήσεις, οπότε ας συνοψίσουμε:

Η μάζωξη θα γίνει την Κυριακή 15 Νοεμβρίου (δηλαδή σε 3 ημέρες), στην ταβέρνα

“Το ρολόι”

Ελ. Βενιζέλου 87, Νεάπολη
56728, Θεσσαλονίκη
τηλ.: 2310 630002
κιν.: 6972 155303

Ώρα προσέλευσης 16.00

Στο λίνκ θα βρείτε χάρτη του μαγαζιού, εδώ θα βρείτε τη σελίδα του μαγαζιού στο φεισμπουκ.

Εξυπηρετεί το λεωφορείο 18,25 (Στάση σχολείο) και 57, 64 (στάση ρολόι). Πληροφορίες και στη σελίδα του ΟΑΣΘ.
Πάρκιγκ θα βρείτε στα γύρω στενά.

Να παρακαλέσω, για τελευταία φορά, αν αλλάξει κάτι ως προς τα άτομα με τα οποία έχει δηλώσει οτι θα έρθει ο καθένας, ας κάνει το κόπο να μου στείλει ενα πμ!

Θυμίζω σε όλους τους ενδιαφερόμενους τη σημερινή μάζωξη στο Ρολοι ! Λεπτομέρειες πιο πάνω!
Για ότι χρειαστείτε , μπορείτε να μου στείλετε πμ. Καλώς η κακώς, κουβαλάμε πλέον το Ίντερνετ μαζί μας!

Τέλεια βραδιά…το μαγαζί, το φαγητό, εννοείται η παρέα. Άλλο δεν έχω να πω τίποτε, το συντομότερο να ξαναβρεθούμε!

Περάσαμε υπέροχα και ευχαριστούμε τον Χρήστο (sofopc) που είχε την ιδέα να μας μαζέψει…
Η ταβέρνα κιμπάρικη (εννοώ τους ιδιοκτήτες) με καλό φαγητό και θαυμάσια περιποίηση…
Με το καλό να σμίξουμε ξανά… συνάντησα αγαπημένους φίλους και γνώρισα καινούργιους…

Θέλω να ευχαριστήσω πραγματικά όλα τα παιδιά που ήρθαν . Ξέρω ότι κάποιοι ήρθαν μετά από δουλειές, ταξίδια κτλ . Μερικοί μάλιστα , πρόλαβαν να φτιάξουν και σουτζουκάκια πριν έρθουν! Νομίζω ότι περάσαμε όλοι ωραία, εγώ τουλάχιστον το κατευχαριστήθηκα !

Ελπίζω να το ξανακάνουμε, άλλωστε η Θεσσαλονίκη είναι πολυ μικρή για να μην βρισκόμαστε που και που.

Τέλεια η συνάντηση ζεστή ατμόσφαιρα ρετσινοτσιπουρο κατάσταση άπλετο κέφι σωστό μαγαζί και πάνω απ’ολα ρεμπετοτραγουδα φουλ. Σας ευχαριστώ όλους και όλες για την απίθανη βραδυα. Να είστε όλοι καλά και να το ξανακανουμε σύντομα. Έτσι Χρήστο;

Χθες περάσαμε μια πολύ όμορφη ρεμπέτικη βραδιά. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά και ιδιαίτερα στον Χρήστο (sofopc), που δεν εφησυχάζει και προσπαθεί να μας μαζέψει. Ελπίζω να βρεθούμε πάλι σύντομα όλοι κι ακόμα περισσότεροι.