Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Έτσι ρε Αντώνη!Πες τα! Κοντεύω να ξεχάσω τις φάτσες σας!Αν είναι Κυριακή μεσημέρι,μέσα εγώ!

και δεν το κανονίζουμε αυτην την Κυριακή 23-12?..αν και Αθηναίος κάνω πρόταση επίσημη αφού θα είμαι με την οικογένεια στην Θεσσαλονίκη…θα γούσταρα πολύ προ-Χριστουγενιάτικη Κυριακή μεσημέρι στο “Χατζή-μπαξέ”…έτσι για να φύγει μερακλίδικα το 2012.

Πάει ο παλιός ο χρόνος
στο καλό με μια πενιά
και του χωρισμού ο πόνος
στου “μπαξέ” την λησμονιά

:102::slight_smile:

Τι λέτε λοιπόν?

ΥΓ. Θά’ρθω με το τριχορδάκι μου…εννοείται!!!..που έχω αφήσει μόνιμα στα πεθερικά μου στην Θεσσαλονίκη για “έκτακτες περιπτώσεις”…λέω εγώ τώρα:)

Φίλε μου, το “Χατζή Μπαχτσέ” δεν λειτουργεί πια Κυριακή μεσημέρι…

Λειτουργεί μόνο το “Πήρε και Βραδιάζει”,με ζωντανή μουσική (δεν ξέρω για άλλα)
και παίζουν ο Γιώργος-Τσαουσάκης και ο Δημητρός, μπουζούκι-κιθάρα αντίστοιχα…

Μπορούμε να μάθουμε αν θα παίξουν αυτή την Κυριακή, με ένα τηλεφώνημα…

Αν τελικά θέλετε να μαζευτούμε, είμαι μέσα ! Πολύ ωραία η ιδέα σου !

Γιατι ρε σεις…ακαρδοι…κοιτατε μονο την παρτη σας…Δεν σκεφτεστε οτι η Κυρικη αυτη ειναι εργασιμη και καποιοι δουλευουνε…? Τι σας πειραζει μια Κυριακη μετα ακριβως απο τις γιορτες…οπως λεει και ο Αντωνης πιο πανω…?Τελος παντων…πλακα κανω…αν συμφωνησετε για την Κυριακη…καλα να περασετε…Αν οχι…ειμαι κι εγω μεσα για μερικες μερες αργοτερα…:088:

ok θα το κάνουμε όπως είπε ο Αντώνης, μια Κυριακή μετά τις γιορτές !

Θα βρούμε τον χώρο και θα βάλουμε ανακοίνωση, για να πέσουν συμμετοχές…

Καλές γιορτές σας εύχομαι, με υγεία και αγάπη !

υ.σ. Θοδωρή μου, συγνώμη, έχεις δίκιο…

Ρε μάγκες, τι θα γίνει; Ξεχαστήκατε ή δεν υπάρχει όρεξη; Λοιπόν, εγώ έκανα την αρχή, ας μιλήσουν οι έμπειροι, οι συνήθεις οργανωτές και ο υπόλοιπος λαός! Άντε γιατί οι Αθηναίοι μας τρώνε για πλάκα σ’ αυτά τα θέματα…:slight_smile:

Αγαπητέ κωστα και φίλοι του φόρουμ μετά από πολύ καιρό αν και σας παρακολουθώ όποτε μου το επιτρέπει ο χρόνος θέλω απολογητικά να σας πώ ότι είναι αδύνατες πλέον οι μετακινήσεις μας.Δεν ξεχνούμε φυσικά ούτε τη γνωριμία μας ούτε τις όμορφες στιγμές που ζήσαμε μαζί εύχομαι στο μέλλον να αλλάξουν τα πράγματα,προς το παρόν οι πενιές και οι νταλκάδες εδώ στην Πτολεμαίδα έχουν όνομα και τα παραθέτω: Σάκης τρίχορδο,Βαγγέλης κιθάρα φωνή,Γιάννης τρίχορδο,κιθάρα φωνή,τριαντάφυλλος τετράχορδο(σαν τρίχορδο),μπαγλαμά, Πέτρος κιθάρα και φωνάρα,Σιμάκος κιθάρα.Στο επανιδείν

2 χρόνια και κάτι μετά την τελευταία απόπειρα μάζωξης στη Θεσσαλονίκη, επαναφέρω το θέμα! Υπάρχει διάθεση για μια μάζωξη πριν σφίξουν οι ζέστες?

Επειδή ο καιρός ήδη είναι αρκετά καλός, μπορούμε να εξετάσουμε και το ενδεχόμενο μάζωξης σε εξωτερικό χώρο, εντός ή και (ελαφρώς) εκτός Θεσσαλονίκης.

Ας δούμε αν υπάρχει διάθεση λοιπόν και βλέπουμε τι κάνουμε! Θα μπορούσε να γίνει κάποια Κυριακή, ίσως μεσημέρι?Την επόμενη (31/05) ίσως? Ας πει ο καθένας πως βολεύεται!

Χρηστο…γεια σου ρε μεγαλε…Ξερεις την Κυριακη 31/05 εχουν κανονισει τα παιδια απο την Πτολεμαιδα μια μαζωξη κατα τις 13.30 το μεσημερι…Δεν κανεις κανενα ντου:088:…προς τα εκει ?

Γεια σου ρε Θοδωρή! Μάλιστα…!Ωραία λοιπόν, άκυρη η Κυριακή 31/05, αφού υπάρχει συνάντηση στη γειτονιά. Γενικότερα όμως, ας δούμε τι ενδιαφέρον υπάρχει για Θεσσαλονίκη. Φαντάζομαι, για Ιούνιο το συντομότερο. Ας τοποθετηθούν όσοι ενδιαφέρονται!

Ανακοινώθηκε κάπου η Πτολεμαίδα (δεν το πήρε το μάτι μου)?

Tαβερνα ΔΟΥΚΑΣ …Διοικητηριου 91 …Πτολεμαιδα… ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΙΣΒΠΟΥΚ…

Καλησπέρα Χρήστο και από μένα.

Ωραία η ιδέα σου! :110:
Καιρό έχει να γίνει κάτι στη Θεσσαλονίκη (ή τουλάχοστον να μάθω σχετικά)

Όντως τα παιδιά από την Πτολεμαϊδα ετοιμάζονται για 31 Μαϊου.
Άσε που μας πήραν είδηση και οι… ειδήσεις

https://makedonesnews.blogspot.gr/2015/05/blog-post_308.html

Από τη μια δες αν μπορείς να έρθεις, από την άλλη να δούμε και την ανταπόκριση των Θεσσαλονικέων!

Θα παρακολουθούμε στενά και θα φροντίσω να έρθουμε :088:

Αντε ρε παιδιά να οργανο-θούμε επιτέλους και στην Θεσσαλονίκη. Καιρός είναι!

Είναι λίγο δύσκολο για μένα να μετακινηθώ για τόσες ώρες τόσο μακρυά από τη Θεσσαλονίκη, αλλά θα το παλέψω…

Λέω να επανέρθουμε στο θέμα της Θεσσαλονίκης σε κάνα μήνα, για τέλη Ιουνίου. Φυσικά, καλό είναι όποιος ενδιαφέρεται να το (εκ)δηλώσει, έτσι ώστε να δούμε αν υπάρχει ενδιαφέρον. Αν και υποπτεύομαι ότι δεν θα προκύψει μεγάλο ενδιαφερον αφού μπαίνει το καλοκαίρι και ο κόσμος σκορπάει…

Δηλώνω διαθέσιμος σε περιπτωση που ευδοκιμήσει το σχέδιο!

Το νήμα αυτό άνοιξε πριν από 5 χρόνια και μεσα σε αυτό το διάστημα είχαν γίνει μερικές πολύ ωραίες συναντήσεις. Δυστήχώς η τελευταία συνάντηση ήταν πριν από 2-3 χρονια. Θα χαρώ πολύ αν ξαναζωντέψει πάλι η ιδέα!

Θα πρότεινα να προτιμηθεί μια μέρα-ώρα που θα βόλευε τους μουσικούς που παρακολουθούν το φόρουμ , ώστε να μην επηρεάζει τα ωράρια που δουλεύουν.

Όλα αυτά βέβαια εαν υπάρξει ενδιαφέρον…

Θα τα βολέψουμε, πιστεύω, με την μέρα και την ώρα. Όταν έρθει η ώρα (ή και από τώρα), θα πει ο καθένας τις ώρες και μέρες που βολεύεται. πχ εγώ βολεύομαι Παρασκευή -Σάββατο-Κυριακή(μεσημέρι) αφού εργάζομαι τα πρωινά. Μπορώ να το ρυθμίσω όμως, είμαι μέσα και για καθημερινές. Νομίζω ότι οι φίλοι από Νάουσα, Πτολεμαίδα, Λάρισα κτλ βολεύονται και αυτοί το Σαβ/κο. Μαζί με την εκδήλωση ενδιαφέροντος λοιπόν, ας πούμε και τα ωράρια μας!

Τι έγινε ρε παιδιά καμία πρόταση? Τι λέτε για Κυριακή 7/6 ή 14/6?

Πρότεινα, λίγο πιο πάνω, να το κάναμε λίγο αργότερα, γύρω στα τέλη Ιουνίου (μιας και γίνεται μια μάζωξη στη Πτολεμαίδα). Για να μπορέσουν να έρθουν και τα παιδιά απο Νάουσα, Λάρισα, Πτολεμαίδα κτλ. Αλλά μπορούμε να το συζητήσουμε και τώρα αν θέλετε.

Ακούνε οι παραπάνω ? (και όχι μόνο!) Πως το βλέπουν οι εκτός αλλά και οι εντός έδρας ? Προτιμούμε Κυριακή πχ ή καθημερινή ?Αρχή, μέση ή τέλος Ιουνίου?

Δυστυχώς απ’ ότι διαπιστώνω, από τις συμμετοχές στην κουβέντα, δεν υπάρχει ενδιαφέρον για μάζωξη. Κρίμα, ας ελπίσουμε να γίνει αργότερα μετά το καλοκαίρι.

σε τέτοιες περιπτώσεις, η αρχή είναι όντως το ήμισυ του παντός: αν κάνει κάποιος συγκεκριμένη πρόταση τότε ακολουθούν και οι αναποφάσιστοι. είστε πολλοί και καλοί οι ρεμπετόφιλοι στα βόρεια, κρίμα να μην μαζεύεστε τακτικά (μέσω του φόρουμ, γιατί πιστεύω θα γίνονται συναντήσεις γενικά).