Μήπως ήρθε η ώρα και για Πτολεμαίδα;

Πάλι εγώ φταίω;;;; Τι να κάνω για να επανορθώσω;;; Να πω ότι δε θα πάω ούτε εγώ;;;;

Να το πω αλλά θα είναι ψέμα και εγώ είμαι καλό παιδάκι και δε μου αρέσει να λέω ψέματα.
Τώρα αν έχω τέτοια επιρροή να κατεβώ για δήμαρχος. Τέτοιο ρεύμα μην πάει και χαμένο. Εγώ θα είμαι εκεί, ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα κοιμηθώ σε παγκάκι για να φύγω με ΚΤΕΛ την επόμενη μέρα. Έτσι κι αλλιώς το έχω ξανακάνει για πιο ασήμαντο λόγο:089:.

ο ερωτας ειναι ο σημαντικοτερος λογος στη ζωη μας Ζωρζ και ολα τ` αλλα
κουφια καρυδια … απο μενα για σενα και ασε τα σαπια << ασημαντο λογο >> …
με εκανες να ξεχασω και τι ηθελα … τεσπα …:mad:
οσο για το << δημαρχος >> , το κοβω ολιγον χλωμο … τελειωσε πρωτα την
ιατρικη των ζωων και μετα ολα θα παρουν τον δρομο τους , << αρχομανη >> !!!:256:

Καλησπερα .
Επειδη θα θελαμε να ερθετε οσο το δυνατον περισσοτεροι στην συναντηση στην Πτολεμαιδα και επειτα απο πολλες προσπαθειες απο ολους μας ,τελικα και οριστικα η συναντηση θα πραγματοποιηθει το Σαββατο 16 του Μαη νωρις το απογευμα κατα τις 7.00.Ελπιζω να ειναιπιο βολικη αυτη η ημερομηνια και να μη δημιουργει προβληματα σ’αυτους που ειχαν ηδη δηλωσει συμετοχη.Συγνωμη για τις αλλαγες , αλλα η προσπαθεια μας ηταν να βρεθουμε περισσοτεροι και να περασουμε καλα (ελπιζω)…Αν ορισμενοι θα ηθελαν να ερθουν και λιγο πιο νωρις για καφε ας μας στειλουν πμ .Επισης αν καποιος θελει να διανυχτερευσει εδω ας δηλωσει να δουμε για δωματιο-α.Καλη ανταμωση,σας περιμενουμε να τα πουμε και απο κοντα.Καλως να ορισετε και παλι.

Η καθυστέρηση επιτρέπεται, ε? :082:

Σάββατο 16 του Μάη ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
Μπράβο μάγκες
Καλή επιτυχία !!!

Αφού όλα τακτοποιήθηκαν,:090: την άλλη εβδομάδα θα σας πούμε ποιά και που είναι η ταβέρνα(δεν είναι δύσκολη η πόλη )απλά πρέπει να ξέρουμε τον αριθμό των συμμετεχόντων για να κανονίσουμε το μαγαζί.

Οπότε ήρθε η ώρα να δηλώνουμε επίσημα συμμετοχή.Όπως καταλαβενετε,εγώ δηλώνω τον εαυτό μου.Ίσως να έρθει και κανένα φιλαράκι μου αλλά χλομό.Ίσως έρθει και ο αδερφός μου αλλά χλομό.Ίσως να έρθει και η κοπέλα μου αλλά χλομό:).Ίσως να έρθουν οι γονείς μου αλλά χλομό.Σας έσπασα τα νεύρα?Χλομό.:):044:
Για το ποιοι θα έρθουν μαζί μου θα ενημερώσω τις επόμενες μέρες.

καλα ολοι με ικτερο ?:092:
προσοχη στο ηπαρ (βλεπε συκωτι) …:092:

Γιατι? έχεις σκοπό να με δηλητηριάσεις?:092:

Παντως, εγώ ειμαι μεσα απλά ίσως καθυστερησω λιγάκι γιατί έχω πρόβα. Συνεπώς, ειμαι δικαιολογημένη :088:

Πελαγία το χιουμορ σου είναι α ν ε π α ν ά λ η π τ ο !:109::109::109::109::109::109::109:

Επείδή μάλλον θα είμαστε αρκετοί,παρακαλώ να δηλώσετε επίσημα μέσα στις επόμενες 3-4 μέρες ποιοι θα έρθετε και πόσα άτομα θα είστε.Αυτό για να μπορέσουμε να κλείσουμε κάποια ταβέρνα και να ξέρουμε πόσες θέσεις να κρατήσουμε.Επίσης,αν κάποιος έρθει και έχει σκοπό να διανυκτερέυσει,αν θέλει να στείλει πρωσοπικό μήνυμα σε εμένα,τον kourtoumis ή τον tsiotri για να του βρούμε ξενοδοχείο.

Επειδη επισημη απαντηση δεν δυναμαι να δωσω, διοτι δεν ξερω αν θα φυγω στην ωρα μου απο την εργασια μου, εσεις κανονιστε τις θεσεις σας κι αν τυχει και ερθω θα εχω στην μπαγαζιερα ενα σκαμπο, ισα να καθησω σε μια ακρη να σας ακουω, χωρις να ενοχλω( σας το εγγυωμαι). Δεν πιστευω να σας πειραζει αυτο- εσας η τον μαγαζατορα-. Και επι τη ευκαιρια, ειναι Σαββατο- το μαγαζι που σκεφτεστε να μαζευτειτε τι ειναι? ρεμπεταδικο? γιατι αν εχει ορχηστρα θα παιζουνε αυτοι? η εσεις οι μαζεμενοι?

Αλλη ερωτηση- ξερει κανεις ποση ωρα ειναι Λαρισα- Πτολεμαιδα και απο που συμφερει να παει καποιος?

Φίλε Theos.Μην σε νοιάζει η θέση.Θα σου την κρατήσουμε έτσι κι αλλιώς.Ταβέρνα ακόμα δεν κλείσαμε γιατί περιμένουμε να δούμε πόσοι θα έρθουν.Για να σας δελεάσω και λίγο,μόνο από Πτολεμαίδα θα είμαστε 20-25 άτομα.Αν σκοπεύεις να έρθεις από Κατερίνη,θα έχεις σίγουρα πιο ξεκούραστο δρόμο αλλά θα κάνεις 80km παραπάνω(περίπου 40 λεπτά παραπάνω).Συμφαίρει να έρθεις από Σαραντάπορο.Είναι 1 ώρα και 30 λεπτά.Ίσως και λίγο παραπάνω.Και δεν θα έχουμε ορχήστρα.Θα φέρουμε τα όργανα μας(εγώ θα ΄φερω μόνο την φωνή μου γιατί όργανο δεν έχω) και θα παίζουμε εμείς.

είσαι συνομήλικος μου το αναφέρω γιατί θυμάμαι στην Λάρισα το 85 ένα ρεμπετάδικο κοντά στο σταθμό όταν ο αδερφός μου υπηρετούσε εκεί και πήγα να τον εδώ.Στην πόλη μας το ρεμπέτικο και το παλιό λαϊκό ακούστηκε αυθεντικά …δεν μ αρέσει η έκφραση… με μεράκι τα τελευταία χρόνια που βρεθήκαμε τυχαία κάποια παιδιά (από 22 έως 55) ή επειδή το θέλησε η μοίρα, όχι όμως όπως το έχεις ακούσει καλοστημένα με τα μηχανήματα και τα συναφή, αλλά σε τρύπες μαγαζιά ,σε 2-3 ταβερνούλες όπου οι μαγαζάτορες είναι μερακλήδες και μας περιμένουνε για να γίνει καμμία λιτανεία για να θεραπεύσουν μαζί μας την ψυχούλα τους.
Αν είσαι περίεργος έλα ,το πολύ να απογοητευτείς και να γυρισεις πίσω αλλά κάτι θα δείς κάποια συμπεράσματα θα βγάλεις.:082:

Η Πτολεμαιδα εχει << ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ >> και με απεριοριστο ρεπερτοριο !!!:109::110::109:
υπογραφη = Πελαγια …:109:

Επισημαίνω ότι όποιος έρθει στην Πτολεμαΐδα και συνευρεθεί με αυτή την παρέα, απλά θα περάσει κάποιες πανέμορφες στιγμές που δύσκολα θα φύγουν από τη μνήμη του. Μιλώντας από προσωπική πείρα. Μια δοκιμή θα σας πείσει που λένε και στα απορρυπαντικά.

Δε βλέπω την ώρα να βρεθώ δίπλα σας αδέρφια. Το Σάββατο είναι πολύ κοντά και δεν αγχώνομαι. Ελπίζω και η συρροή προς την πόλη σας να είναι ανάλογη του ενθουσιασμού και της προσμονής μου.

Εχει περάσει ο καιρός και ο χρόνος μας πιέζει.Παρακαλώ,όσοι είναι να έρθουν ας το δηλώσουν μαζί με όσα άτομα θα έχουν μαζί τους, σήμερα ,για να μπορέσουμε να κάτσουμε χωρίς πρόβλημα.

Μήπως να έρθω στην συνάντηση με φορεσιά σαν τον Σόλλωνα?

Μαλλον κατι σε “Δ. Σολωμο” φερνεις , οχι το ψαρι …:089:

Ταβέρνα η ΤΑΒΛΑ από τις 7.μ.μ έως… δεν ξέρω, υπάρχει πάρκινκ στο κέντρο της πόλης στην λαική αγορά συγκεκριμένα το τηλέφωνο για οτιδήποτε χρειαστεί είναι:6974478353