Κωνσταντινου-λαρισα

Καλησπέρα σε όλους!Με λένε Βασίλη,γράφω από Θεσ/νίκη είμαι 24 χρονών και είμαι επαγγελματίας μουσικός.Σας ανακάλυψα πρόσφατα και έχω ενθουσιαστεί! Ένας πάρα πολύ καλός μάστορας είναι και ο Κωνσταντίνου που βρίσκεται στη Λάρισα.Έχω ένα τετράχορδο από κει σχεδόν 1 χρόνο και είναι άψογο!

Έχω κι εγώ ένα μπαγλαμαδάκι δικό του. Καλούτσικο από ήχο. Με πρόδωσε στην κλειδιέρα αλλά την άλλαξα και τώρα είναι μια χαρά.

Δεν έχω παίξει μπαγλαμά ή τρίχορδο δικό του πάντως για τετράχορδο τον προτείνω ανεπιφίλακτα.Έχει πάρει μπουζούκι από αυτόν και ο Παναγιώτης Στεργίου.

file vasili tyxainei na eimai larisaios kai na douleuw sti thessaloniki…o konstantinou einai apsogos sa mastoras kai oti sou pei einai egguisi…mia poly kali epilogi gia ena organo sxetika ftino se sxesi me tis athinaikes times…oso gia to stergiou enimerotika sto lew exei kerdisei 2 fores to tzoker kai exei mexri stigmis 12 mpouzoukia…

eipes eisai thessalonikios…pou douleueis tora?

Δουλεύω στη Σερρες σε ενα μπουζουξίδικο.Εσύ?Οσο για τον Κωνσταντίνου εμένα μου άρεσε η λεπτομέρια που έχει στα όργανά του και ότι ζητήσεις δεν λέει οχι.Εχεις και συ όργανο απο τον Κώστα?

egw tora de douleuw…kanoume proves gia ena kakokairino pou anoigei tora…egw ena tou antoni apo ti larisa me kapoies patentes tou kleftogianni apo athina…alla apo ton kosta to exw sta sxedia mou na parw ena to xeimona

Γειά σας παιδιά,

Μήπως έχετε τηλέφωνο για τον Κωνσταντίνου;

Ευχαριστώ,

Τάσος

Κωνσταντίνου Κώστας.2410617311.Την περασμένη εβδομάδα ήμουνα στη Λάρισα και πέρασα απο εκεί.Είχε έτοιμα 2 όργανα άψογα!!!

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη,

Τάσος

Και γω εχω μπουζουκι απ’αυτον τον μαστορα. Είναι 4 χορδο και έχει φωνάρα. Στην σχολή που πηγαινα (χεχε, τώρα είμαι πτυχιούχος:090:) ειχαν 12 άτομα δικά του όργανα. Ο δάσκαλος και 11 μαθητές. Όπως καταλαβαίνεται δοκίμασα πολλά όργανά του. Δεν βρηκα κανενα κακό όργανό του, αλλά αντιθέτως κάθε ένα έχει και την χάρη του. Σας τον συνιστω ανεπιφυλακτα.

Πριν λίγο καιρό πήρε ο Κώστας ο Κάναλος (μέλος του Φόρουμ) μπουζούκι από τον Κωνσταντίνου. Ας μας πει την άποψή του.

Κανένας άλλος ρε παιδιά για κάτι νεότερο, με εμπειρίες από τα μπουζούκια του κου Κωνσταντίνου?

Τίποτα ε? Δεν τον ξέρει κανένας λοιπόν?

Ξαναρώτα σε κανένα δίωρο πάλι.
:019:

Ρώτησα αγαπητέ Πάνο, επειδή έτυχε να συναντήσω κάποια μπουζούκια αυτού του ανθρώπου και μου άρεσαν. Έκανα την έρευνα μου και είδα ότι τον διαφήμισαν μερικοί επισκέπτες στο φόρουμ και μετά τίποτα. Ούτε στο ευρύτερο ιντερνετ βρήκα κάτι. Τι νά κανα?

Καλησπερα
Προφανώς ο Πανος σχολιασε το οτι είσαι λιγο ανυπόμονος…
Καποιος θα απαντησει. Αλλα πρεπει πρωτα να δει το θεμα… :088:
Υπομονη λοιπον. Εγω δεν τον ξερω τον μαστορα :230:

Ε ανυπόμονος είμαι. Αυτό είναι αλήθεια. Άμα αποφασίσεις να πάρεις καινούργιο μπουζούκι, κρατιέσαι? χε χε. Αστειεύομαι. Το κατάλαβα το σχόλιο του Πάνου. Ευχαριστώ πάντως.

Παιδία είναι άψογος δεν υπάρχει καλύτερος πραγματικά !!!

Θα ηθελα να μοιραστω την προσφατη εμπειρια μου απο την επισκεψη στο εργαστηρι του Κωστα Κωνσταντινου στην Λαρισα για να επισκευασω το τετραχορδο μου. Ειχα ακουσει παρα πολυ καλα λογια για τον συγκεκριμενο οργανοποιο και οφειλω να σας πω πως οχι μονο επιβεβαιωθηκαν αλλα σχηματισα μια ακομη καλυτερη παρ’ολο που δεν το περιμενα καθως ειμαι παρα πολυ σχολαστικος. Μιλαμε ο ανθρωπος εχει ψαχτει τοσο πανω στην κατασκευη οργανων που ξερει ακριβως τι μπορει να χρειαζεται το οργανο σου ωστε να αποδιδει το 100%.:084:Οσο για τις τιμες του τι να πει κανεις αφου παρ’ολο που ειναι αριστος μαστορας και μπορει να κανει φθηνοτερα μια επισκευη απο αλλους (και Θεσ/νικης) ,εαν παρατηρησει και κατι ακομη που πρεπει να γινει και δεν εχει υποπεσει στην αντιληψη του κατοχου,θα το κανει χωρις να ξεφυγει απ’την αρχικη οικονομικη συμφωνια.Τουλαχιστον ετσι εγινε με μενα.Υποψιν οτι το οργανο μου ειναι γνωστου οργανοποιου Θεσ/νικης. Ελπιζω να υπαρχει εμπειρια και απο καποιον αλλο ή να υπαρχουν κατοχοι οργανων του Κωνσταντινου ωστε να ακουστουν και αλλες αποψεις.:110:

Μήνυμα από συντονιστή: Τάσο η τεράστια γραμματοσειρά είναι δυσανάγνωστη σε όλο αυτό το κείμενο. Προσπάθησε να γράφεις με μικρότερα