Κοπελιάδης

Λαούτο κατασκευής Εμμανουήλ Κοπελιάδη.Επισκευασμένο από τον Καρανδρέα(δεν ξέρω ποιός απ΄όλους το επισκεύασε).
Σκάφος από έβενο και κελεμπέκι, καπάκι από έλατο χαμηλής ποιότητας .Είναι ένα απίστευτα καλό λαούτο με γλυκό ήχο και εύκολο πάιξιμο.

αγαπητοί φίλοι,
στην χρυσή ευκαιρία ύπαρχει αγγελία για κιθάρα κοπελιάδη του 1860.
Ήρθα σε επαφή και σας μεταφέρω κάποιες πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται:
Η κυρία μου είπε ότι το όργανο έχει μέσα την ταμπέλα του οργανοποιού. Το όργανο είναι σε καλή κατάσταση. Πρέπει να έχει γίνει μια μικρή επισκευή στον κάτω καβαλάρη προ 20ετίας, και ίσως να θέλει κάποια “μερεμέτια”. Η τιμή που μου είπε, όπως την συμβούλεψαν κάποιοι οργανοποιοί, είναι 2500 ευρώ.
Μεταφέρω το θέμα εδώ μήπως κάποιος ενδιαφέρεται -δεν παίρνω ποσοστά !

Μπάμπη για να γλιτώσουμε χρόνο μήπως σου είναι εύκολο να στείλεις με πμ κάποιο τηλέφωνο;;

Πάντως ο γνωστός οργανοποιός Εμμ. Κοπελιάδης γεννήθηκε το 1852 και είναι μάλλον απίθανο να έφτιαξε την κιθάρα σε ηλικία 8 ετών.

Οπότε, είτε η ημερομηνία κατασκευής δεν είναι το 1860, είτε η ταμπέλα δεν είναι αυθεντική!!!:080:

Για να μην αδικήσω κανέναν, η κυρία μου είπε “υπολογίζουμε” 1860, επειδή η κιθάρα ήταν του πατέρα ή του παππού του παππού της… ή κάτι τέτοιο. Πάντως η αγγελία λέει του 1860… ευχαριστούμε Παναγιώτη!

μακαρι να ειναι πραγματικο το οργανακι και να το παρει καποιος που να το προσεχει.Αυτα ειναι κειμηλια της Ελλαδας και αξιζουν να μενεουν σε Ελληνες

πουλαω λαουτο εμμ κοπελιαδου τηλ 6984418987

1 «Μου αρέσει»

Πωλειται λαουτο νικ εμμ κοπελιαδου 1940 στο μαγαζι του ραμπακουσιου

Πουλήθηκε.

Το λαουτο είναι αυθεντικό το γιου του μανωλη και οχι του εγγονού που ηταν στην αγ κωσταντινου

επεσε ενα λαουτο στα χερια το κυρ μανωλη σκαφος εβενο κελεμπεκι ομορφο

εχει κανενας μουρτζινο λαουτοSnapshot_20130714_3.JPG

Δυστιχως θελουν εδω στο φορουμ θελουν τα φτηνιαρικα.

γιανα παρεις τετοια οργανα πληρωνεις και δεν τα παιρνεις ετσι δ το χετε καταλαβει ακομ, μου φαινεται μαγκες.που ολοι ψαχνετε παλια οργανα στο τσαμπα.πωλειται και αλλος κοπελιαδης.2200 ευρω στην σπάρτη.

Μήνυμα από τη συντονιστική ομάδα: Φίλε stratttakas, γράφεις μηνύματα που δε βγάζουν νόημα. Δεν υπάρχει καμία συζήτηση σε αυτό το νήμα, δεν απευθύνεσαι ή απαντάς σε κανέναν. Εάν θες να πουλήσεις κάποιο όργανο, δημοσιεύεις αγγελία στην αντίστοιχη κατηγορία. Εάν θες να γράψεις μια σκέψη, γίνε πιο συγκεκριμένος. Ευχαριστούμε για την κατανόηση

εισαι λαθος φιλαρακι

ανεβαστε κανενα κοπελιαδη στο φορουμ πολλα φιλια στρατος

[b]

Από συντονιστική ομάδα[/b]: Στράτο, όταν θες απλώς να απαντήσεις και όχι να παραθέσεις τα λόγια προηγούμενου μηνύματος, πάτα «απάντηση στο θέμα», όχι «απάντηση με παράθεση».

Φιλε μπαμπη τα παλαια οργανα πρεπει να τα αγαπαμε και να τα σεβομαστε οσο για πωληση εδω ειναι λαθος μου και ζητώ συγνωμη φιλια

που το χεις γιαννη το λαουτο ειναι καλο ειναι αυτο που πήρα

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 00:58 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 00:56 —

χιλια συγνώμη μπαμπης

Υπαρχει ακομα το οργανο? Ενδοιαφερομαι

Γεια σου @Γιάννης_Μπαρμπαρής_T

Καλωσόρισες στο Φόρουμ. Η αγγελία που είχε βάλει ο Στράτος ήταν το 2012 (9 χρόνια πριν). Μάλιστα είχε δώσει και το τηλέφωνό του δημόσια. Καλό είναι εάν θες λοιπόν να επικοινωνήσεις άμεσα μαζί του. Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις :wink:

3 «Μου αρέσει»