Εξορμήσεις για να ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ

Α ρε Πετράν, στα καλύτερα κυκλοφορείς! :088:

Πάμε να ακούσουμε τον Βλάχο ρε παιδία! Να ακούσουμε όμως. Στέκομαι κι εγώ πολύ σε αυτό το θέμα.

Εγώ πάλι σκεφτόμουν να κανονίζαμε (όσοι θέλουν) αυτή τη Κυριακή το μεσημέρι (5/2) να πάμε εδώ.
Το ταλέντο στο συγκεκριμένο σχήμα ξεχειλίζει θα μπορούσα να πω και νομίζω πως αξίζει να τους επισκεφτούμε.
Τι λέτε; Όσοι ενδιαφέρονται ας αφήσουν ένα μήνυμα εδώ ή ας στείλουν Π.Μ.

(Προς liga rosa: Συγγνώμη εκ των προτέρων γιατί ξέρω ότι θα σου άρεσε το συγκεκριμένο σχήμα αλλά μάλλον τις Κυριακές δουλεύεις)

να πάτε, να πάτε! το αξίζουν!
έτσι κι αλλιώς θα παίζω εκτάκτως σε κοπήτηπίτα, δεν χάνω πελάτες από το δόλιο σου σαμποτάζ…

πώς τα περάσατε στα ταμπούρια;
επαναφέρω την πρόταση του πέτρου για καραγκιόζη. αν και μια τετάρτη θέλω να πάω να ακούσω μπλουζιές (blue john στην τσουλήθρα), ίσως συνδυάζονται κιόλας μια που είναι δίπλα.

Αυτό το κορίτσι πάντως που είδα στην αφίσα πιο πάνω είναι μεγάλη φωνή ,βγάζει ψυχή ,τέτοια πράγματα είναι που βλέπεις και λες υπάρχει ελπίδα ,κουράγιο να έχουν οι άνθρωποι και να τους στηρίζουμε όπως μπορούμε ,είναι και ζόρικες εποχές. Με εκτίμηση.

Επαναφέρω το θέμα, για όποιον ενδιαφέρεται και μπορεί.

Τρίτη 7/3 στη Λάικα (περιοχή Βοτανικός) παίζουν δύο από τους αξιολογότερους (κατά τη προσωπική μου άποψη) μουσικούς της νεότερης γενιάς του ρεμπέτικου: Θοδώρα Αθανασίου και Κωστής Κωστάκης.
Η περιγραφή της συνάντησης αυτής λακωνική: “Σκοποί των μικρασιατικών παραλίων, σμυρνιοί συνθέτες του μεσοπολέμου και …δυο μπασοκίθαρα …”

Υπάρχει λοιπόν κάποιος που θα τον ενδιέφερε να παρακολουθήσει κάτι τέτοιο; Εάν ναι ας στείλει ένα μήνυμα!

να πάτε, να πάτε, κι εγώ θα σας ζηλεύω από μακριά…
φροντίστε να είστε νηστικοί, το μαγαζί έχει εκπληκτική κουζίνα!

Δυστυχώς έχω δεσμευτεί για αύριο και δεν θα μπορέσω. Να πάτε κι ελπίζω να επαναληφθεί ώστε να πάμε κι όσοι θα το χάσουμε!