Απο 8 Σεπτεμβριου παλι κοντα μας ο Γ.Παξιμαδακης και οι παρεα του

Απο 8 Σεπτεμβριου λοιπον παλι κοντα μας θα βρισκετε ο Γ.Παξιμαδακης μετα απο την κυκλοφορια της καινουργιας του δισκογραφικης δουλειας και της καλοκαιρινες του συναυλιες…Μετα απο λιγη καλοκαιρινη ξεκουραση και διακοπες, μας χρειαζεται παλι λιγο παρειστικο κλιμα σε κουτουκακια λιγο κρασακι και καλο ρεμπετικο τραγουδι… Ετσι απο 8 Σεπτεμβρη ημερα Δευτερα και απο καθε Δευτερα απο εδω και στο εξης στο Αλλα κι Αλλα οπισθεν Αγιας Αικατερινης στο πλακοστροτο και ωρα 9.00 στο κεντρο του Ηρακλειου Κρητης θα πεζει ο αγαπητος σε οσους τον ξερουμε Γιαννης…Σας περιμενουμε να περασουμε καλα και να αναπολεσουμε της καλοκαιρινες στιγμες που εχουν χαραχθει στης μνημες ολων μας…:):):slight_smile:

Γεια σου ρε Μητσάρα…

Τι κάνεις ρε φίλε; Ξαναρχίζετε τις παραστάσεις ;

Μιας και ήρθα στο μαγαζί σου ελπίζω να είσαι ευπρόσδεκτος σε 2 σχόλια που έχω να κάνω ε;

Το φαγητό είναι πολύ καλό, όπως επίσης και η μουσική που παίζει στο μαγαζί. Επίσης οι τιμές σου είναι πολύ καλές…

Γενικά είναι μια χαρά εκτός απο 2 βασικά πράγματα που διαπίστωσα ότι πρέπει να διορθώσεις…

Το ένα είναι ο μαλλιάς σερβιτόρος που έχεις…:slight_smile: Πες του να κοιτάει και λίγο κατά πάνω γιατί για να σε δει και να έρθει πρέπει να περάσει κανένα τέταρτο ή να ρίξεις καμιά μπαλωθιά…
Και το δεύτερο και λίγο πιο σοβαρό είναι ότι πρέπει να κάνεις κάτι με τα πιοτά σου.
Αν και οι μπύρες σου ήταν σούπερ παγωμένες και ήταν ότι πρέπει, διαπίστωσα ότι χάνεις λίγο στο κρασί.
Για το κόκκινο δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν δοκίμασα, αλλά το λευκό σου εμένα δεν μου άρεσε…

Αυτά. Ελπίζω να μην σε στεναχώρησα, και σου εύχομαι καλές δουλειές και καλές πενιές.

Αδερφακι τη μου κανεις ? επιτελους ξαναβρηκα τον κωδικο μου και να μαι παλι:)…Οχι φιλε μου δεν με στεναχωρησες χαιρομαι που μπορεις και λες την γνωμη σου στα ισια, πραγμα που λιγη κανουν πλεον…Εχεις δικιο για το κρασακι…Μονο που ηταν αγοραστο για να βγαλουμε την μερα…(σουπερ -μαρκετ…Κελαρι Αγιας Σεμνης) Δηλαδει τελειωσε το δικο μας…και ποιος παει 50 χλμ στο χωριο να φερει? Αστα…Οσο για τον μαλλια δεν φταιει ο κακομηρης μωρε αλλα εγω…Εχει αναλαβει 27 τραπεζια μονος του, που να σας προλαβει ολους:)…Οπως και να εχει ελπιζω αδερφε να τα πουμε ξανα απο κοντα η εστω και απο το Forum…

Υ.Γ. Βλακεια δεν εκατσα και πολυ να τα πουμε στην παρεεα αλλα ελπιζω να καταλαβενεις λογο δουλειας δεν προλαβενα να κλ…ω …:102:

Καλά είμαι ρε Μητσο…
Χαίρομαι που τα ξαναλέμε…
Οπότε αυτό με το κρασί δεν ισχύει… Και μην σε νοιάζει αν δεν έκατσες πολύ εκείνη την μέρα…
Όντως γινότανε πανζουρλισμός!!!
Πάντως πες του μαλλιά να κοιτάει και λίγο πάνω γιατί κοιτάει μόνο τα ποτά για να μην του πέσουνε.
Όσο τα κοιτάει τόσες περισσότερες οι πιθανότητες να γίνει το κακό!!!
Έχω κάνει σερβιτόρος και ξέρω…:slight_smile:

Αστα να παν αδερφε… Ο μαλλιας ειναι ο αδερφος της γυναικας μου …Ελειψη πρωσοπικου…Εφυγαν για διακοπες…Το παλικαρη σπουδαζει γιατρος στην Μαλτα…Αστα…

Ελπιζω να σκασεις μυτη καμια βραδια απο το μαγαζι τωρα που επανηλθαν τα παληκαρια να ακουσουμε καμια μουσικη…ετσι σαν suprise που λενε…ετσι σε θελω να σκασεις στο μαγαζι:085:

Ανέβηκα Αθήνα ρε συ… Εδώ μένω και έχω και εξεταστική… Από Ωκτόβρη θα κατέβω μια βόλτα όμως…

Σε περιμενω αδερφε οταν μπορεσεις σε περιμενω…:090:

Κάθε Δευτέρα θα έρχεται ο Παξιμαδάκης ;

Τελικά τι έκανες με τα μπουζούκια σου ;

Το μπουζούκι από ποιον μου είχες πει ότι είχε φτιαχτεί;

Καθε Δευτερα george…απο Ρεθυμνο ειναι το Μπουζουκι…Τωρα το Μπουλγκαρι μαλλον επωληθη…Δεν ξερω αν βωηθησα…

Δεν σου λέω για το μπούλγκαρι ρε συ…

Αυτό που σου έλεγα ότι μου αρέσει… Για ποιον μου είχες πει ότι το έχουν φτιάξει ;

Σορυ ρε αδερφε μπερδευτικα… Το εχουν φτιαξη για τον Παξιμαδακη… Το παληκαρι που πεζει στο μαγαζι…:019::019::019: Μπερδευτηκα μαν…

Ρε μάγκες, ρίξτε και κανα πριβέ μήνυμα. Δε χρειάζεται να γεμίζουμε το χώρο…