Αγορά τρίχορδου μπουζουκιού 500-600 ευρώ

καλησπερα στην παρεα ενδιαφερομαι για αγορα τριχορδου ειμαι εντελως αρχαριος αλλα με πολυ κεφι και υπομονη να μαθω να πεζω τοχα πολλα χρονια καημο να παρω μπουζουκι και τωρα στα 51 το αποφασισα ειχα τρελο ανχος τι να παρω πως να το διαλεχω μεχρι που μπικα εδω και ιρεμησα συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη αλλα ειχα μα8ει με τα γκρεκλις τοσα χρονια…

Καλώς ορίσατε και καλό ταξίδι εύχομαι στη νέα “διαδρομή”,
τι ποσό θέλετε να διαθέσετε για την αγορά του οργάνου;
Υπάρχει η επιλογή να βρείτε αξιόλογο μπουζούκι “φτηνή σειρά” και αργότερα αν δεν σας καλύπτει να πάτε σε κάτι καλύτερο (που θα έχετε κατασταλάξει και στον ήχο που θέλετε).
και μπορείτε να πάτε και απ’ευθείας σε ένα μπουζούκι “ακριβό”…
Προσωπική επιλογή σε τι θα κατασταλάξετε τελικά…και μετά θα πρέπει να ψάξετε το μπουζούκι σας.

500-600 ευρο περιπου ειμαι απο αθηνα κοκινο μυλο διαβαζω στο φορυμ για σταμκο και για ματσικα σαν τους πιο καλους οχι οτι δεν υπαρχουν πολλοι αλλοι αλλα μαλλον σε αυτους θα καταληξω μολις βρω καποιον φιλο που να το κατεχει μην παω μονος …

Κι εγώ πιστεύω στα λεφτά που διαθέτεις είναι οι 2 καλύτερες επιλογές προσωπικά θα επέλεγα τον σταμκο αλλά και ματσικα να πάρεις μια χαρά θα σαι

σε αυτά τα χρήματα παίρνεις είτε μαζικής παραγωγής είτε από ερασιτέχνη/καινούριο οργανοποιό. νομίζω καλύτερα το δεύτερο, μπορεί να βρείς όργανο με χαρακτήρα. προσωπικά πάντως θα επέλεγα την λύση του μεταχειρισμένου, πάντα με κάποιον που να μπορεί να κρίνει και να διαλέξει.

Να προσθέσω και τον Βαρβεριδη, με 600? σου φτιάχνει όργανο
Επίσης υπάρχουν ομάδες στο fb για μεταχειρισμένα, τώρα που μιλάμε βλέπω να πωλούνται 3 σε αυτά τα χρήματα και φαίνονται πολύ αξιόλογα

Μετά απο δυο μήνες έρευνας κατέληξα στο συμπέρασμα .Καφετζοπουλος κορυφή ,Ζαρανης ισορροπία μεταξύ τιμής-ποιότητας και τελος μου άρεσε πολυ ο Ραπακουσιος.

Ο Παναγιώτης είναι αυτό που λέμε “μάστορας” με τα ούλα του! Έχω ένα μπουζούκαρο του από το 1994 και ένα τζουρά που μουρμουράει σαν αηδονάκι από το 1999. Έχουν αντεξει και τα 2 υγρασίες και αρμυρες και καλά κρατούν σα να ναι 2-3 ετών. Δεν τα αποχωριστικα σε κανένα ταξίδι, και ήταν πάντα η καλύτερη συντροφιά. Ήμουν στα ανοιχτά έξω από τη Σομαλία θυμουμαι και τραβαγαμε για Ινδικό και είχα μια υγρασία που τρυπαγε κοκκαλα. Και τα δύο τους εκεί φρουροί μαζί με το κύμα σ ένα παλμό.