Ένα σπάνιο(?) οργανικό.....

Δεν γνώριζα την ύπαρξη του φόρουμ και πρέπει να
ομολογήσω ότι είναι μία πολύ καλή ιδέα.
Με την ευκαιρία λοιπόν, ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς στοχεία για ένα οργανικό τραγούδι.
Το έχω συναντήσει με τον τίτλο “Βαλκανική Σερενάτα” σε μία κασέτα.Πρόκειται για ένα σόλο μπουζούκι, υψηλής ταχύτητας παιξίματος.
Δεν το 'χω ακούσει όμως ποτέ σε εκπομπές στο ράδιο
(οποιουδήποτε), ούτε σε κανενα δίσκο νομίζω πως υπάρχει(33 στρ.)αν στηριχτώ σε όσους έχω ρωτήσει
(και έχουν πραγματικά μεγάλες συλλογές)
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήταν πολύ καλό…

Περίπου 3 χρόνια μετά το πρώτο μήνυμα, ας ανανεώσω τιην ερώτηση. Ξέρει λοιπόν κανείς τίποτα για το παραπάνω κομμάτι??

Πέρα απ’ το δικό μου ψάξιμο, ρώτησα και τους δυο πλέον “ειδικούς”. Κανείς δε θυμάται σόλο με τέτοιο τίτλο. Προφανώς ο τίτλος που διάβασες είναι …αυθαίρετος. Υπάρχει ένα σόλο με τον τίτλο “Σερενάτα” (σκέτο, χωρίς το …βαλκανική), που όμως δεν είναι ούτε γρήγορο ούτε ιδιαίτερα δεξιοτεχνικό.
Πάντως, ίσως και να το βρούμε, αν δώσεις κάποιες λεπτομέρειες (π.χ. αν ακούγεται κάποιο επιφώνημα, ποιας εποχής ηχογράφηση φαίνεται να είναι, αν τα μπουζούκια είναι τρίχορδα ή τετράχορδα, αν είναι ηλεκτρικά ή “φυσικά”, τι άλλα όργανα ακούγονται κλπ.).
ΑΝ

ʼρη τώρα μπήκα και είδα το σημείωμα σου. Θα ρωτίσω λοιπόν κι εγώ πάλι και θα δούμε τι θα προκύψει.Πάντως αν δεν βρω τελικά πληροφορίες αλλά μόνο την… ηχογράφηση, θα βγάλουμε και πιο
εύκολα αυτά που με ρωτάς, Θα δω και να επανέλθω.