Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2015

Πιστεύω ότι το θέμα ημερομηνίας είναι το “απλό” -μιας και οι επιλογές είναι δύο-. Επομένως αυτό που έχει περισσότερο σημασία είναι να βρεθεί μέρος κάπου στα βόρια ή στο κέντρο που να καλύπτει τις ανάγκες μας. Οι φίλοι/φίλες των εκεί περιοχών παρακαλούμε να μας διαφωτίσουν ρίχνοντας προτάσεις στο τραπέζι μιας και γνωρίζουν καλύτερα τις περιοχές αυτές.

Έλα να βλέπουμε προτάσεις …

Γεια σας και απο εμενα.
Τι ωραια που περασατε…
Εμεις φευγουμε σημερα και γυριζουμε 27/10,οποτε δεν θα σας προλαβουμε για λιγο:(
Θα προσπαθησω παρολα αυτα να βρω καμια ταβερνα προς βορειανατολικα,μπας και βοηθησω στην ευρεση!
Φιλια σε ολους

Παιδιά, πρέπει να παρθεί κάποια απόφαση. Συμφωνείτε για Κυριακή 25 του Οκτώβρη; Και κάποιος να προτείνει κάτι για χώρο, κατάλληλο για βόρειους.

Επειδή δεν βλέπω θέρμη για αυτές τις ημερομηνίες μήπως θέλετε να το πάμε την επόμενη βδομάδα δηλαδή Παρασκευή 30 ή Κυριακή 1; Ώστε να έχουν το χρόνο να το σκεφτούν κάποιοι καλύτερα και να βρούμε και μαγαζί στα ΒΠ / κέντρο ή όπου αλλού προταθεί!

Το σκ εκεινο θα ειναι εδω και ενας ακομα καλαματιανος και θα χαρει σιγουρα αν γινει τοτε. Ειναι μελος του φορουμ. Δε ξερω αν τον βολευουν και οι δυο μερες αλλα θα μαθω συντομα αν υπαρχει ενδιαφερον

παιδιά συγγνώμη που δεν πρότεινα κάποιο μαγαζί πιο κεντρικό, δεν βρήκα κάτι αλλά δεν έψαξα και όσο ήθελα. την επόμενη κυριακή 1/11 είναι η παρουσίαση του δίσκου για τον κωστή και θα είμαι εκεί -υποθέτω θα ενδιαφέρει και άλλους από το φόρουμ. γενικά τις προσεχείς κυριακές τα βράδια έχω κανονισμένες υποχρεώσεις αλλά τα μεσημέρια θα μπορώ να έρθω για λίγο. ας το κάνουμε σε κάποια από τα γνωστά, 6 αδέρφια στου ζωγράφου ή καφενείο 65-67 τα πετράλωνα, ή στη ραμόνα -έτσι δεν λέγοταν στην καλλιθέα;

Ακόμα έτσι λέγεται.

Να πάμε λοιπόν στο καφενείο στα Πετράλωνα; Κι εγώ θα πάω αργότερα στην παρουσίαση του δίσκου αλλά ε, μας πέρνει, αρκεί να μαζευτούμε νωρίς, ας πούμε μία το μεσημέρι. Αν είναι, να τους τηλεφωνήσω για να φτιάξουν κάτι. Η, αν προτιμάτε, στη Ραμόνα.

Προσωπικά Ραμόνα (για 1/11 μιλάμε έτσι;). Είναι για πιο μεράκια και πιο ζεστός σαν χώρος. Βέβαια γούστα είναι αυτά!

δηλαδή δεν μιλάμε πλέον για 25/10;

Ναι, Νικόλα, για Κυριακή 1 Νοεμβρίου μιλάμε, μετά το #427 που δεν έτυχε αρνητικού σχολιασμού μέχρι σήμερα και το θετικό για την επόμενη βδομάδα #428. Άν μαζευτούμε κατά τις 1, μέχρι τις 6 που θα πρέπει να φύγουν όσοι θα πάνε στην παρουσίαση θα έχουν περάσει 5 ώρες. Εκτός και αν προτιμάμε Παρασκευή 30 του μήνα. Για 23 ή 25 / 10 είναι πιά αργά.

με δυσκολεύει αλλά οκ. όντως το αφήσαμε στον αυτόματο πιλότο για τις 25 και έπεσε στα βράχια…

Τουλάχιστον ας οργανωθούμε για 1/11. Μην επαναληφθεί το λάθος!

εγω μεσα… Ο φίλος ο καλαματιανος εδώ θα είναι αλλα λογω μικρου παιδιου δεν μπορει να είναι ποτε σίγουρος…

Καλημέρα κι από εμένα!!! Κι εγώ μέσα για 1/11 μιας μεσημέρι με βολεύει πιο πολύ. Για μέρος δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, το μπουζούκι στην πλάτη του αυτοκινήτου, ρεμπέτικα στο ραδιόφωνο και όπου και να είναι η συνάντηση(εντός Αττικής) θα σας βρω.

Λοιπόν, οριστικά: Κυριακή 1 του Νοέμβρη, Ραμόνα, Καλλιθέα. Για τις γεωγραφικές λεπτομέρειες παρακαλούμε να μας βοηθήσει ο Πεβέν.

Μέσα καί 'γώ , άν καί ίσως αργήσω λίγο .

κρίμα, εγώ αν έρθω θα φύγω νωρίς για την παρουσίαση…

Χάρτης και οδηγίες χρήσης και κάτάχρησης: Ραμόνα
(Τα γράφω γιατί δε με αφήνει να δημοσιεύσω με μία λέξη)

Εγώ βάζω απλά κάποιες τελίτσες από κάτω, ιδίως όταν θέλω να τονίσω το λιτόν μιάς π.χ. απάντησης (ας πούμε, “ναι” ή “όχι”*)

*ή, “Α.”