Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2015

εχει πολυ ωραιο φαγητο και ατμοσφαιρα!
εμεις θα ειμαστε εκει 10.30 περιπου λογω ωδειου!

Κι εγώ μέσα για μέρος και μέρα.

Δηλαδή πόσοι νοματαίοι μαζεύονται,για να ξέρει και το μαγαζί στο περίπου;

Εκτος απροοπτου θα ερθω κ εγω στη γειτονια μου ειναι

Από 10 μέχρι 20 εκτιμώ, στο περίπου βέβαια.

Δοθείσης της ευκαιρίας, με αφορμή τη συζήτηση που είχα με ένα φίλο, να υπενθυμίσω ότι συνήθως οι συναντήσεις ξεκινούν γύρω στις 21:00. Επομένως καλό είναι όσοι μπορούν και θέλουν, ας έρχονται περίπου εκείνη την ώρα.
Όσοι πάλι λόγω υποχρεώσεων θέλουν να έρθουν αργότερα (όπως πχ δήλωσε πιο πριν η Giotto) εννοείται πως πάντα είναι ευπρόσδεκτοι.

λογικά θα είμαι στην ώρα μου, ίσως και νωρίτερα μια που θα έχω μαθήματα στην περιοχή αμέσως πριν. μόνο που δεν θα έχω κιθάρα, παρά μόνο μπουζούκι. θα κοιτάξω μήπως φέρω κιθάρα-μπαγλαμά.

Καλησπέρα σε όλους!!! Είναι ευκαιρία τώρα που πλησιάζουν οι γιορτές να ρίξουμε καμιά πενιά και μιας και έχασα την προηγούμενη σύναξη αυτή δε θα τη χάσω. Οπότε να υπολογίζετε κι εμένα! Τα λέμε από κοντά αύριο!

ΥΓ: Μπορεί να έρθει κι ένα φίλος που ήρθε από το εξωτερικό για διακοπές.

Παιδιά καλησπέρα. ερχομαι απο Κυπρο. Θα είμαι Θεσσαλονίκη μέχρι και την πεμπτη και μετά βολο. Ψάχνω καπου που να ακούσω παλιο ρεμπέτικο. Μπορείτε να με βοηθήσετε? Και ίσως αν υπάρχει πιθανοτητα να σας κανω παρεα αυριο στην Πλάτωνος.

Το μαγαζί έχει ειδοποιηθεί και μας περιμένει.Άννα τι πιθανότητα.Σαφώς και θα έρθεις,και στο μύνημα #502 του Ν.Πολίτη υπάρχει χάρτης αναλυτικός.Όποιος φθάσει στο Νεκροταφείο της Ανάστασης στην Ευγένεια του Πειραιά,ουσιαστικά έχει φθάσει.Αν πάλι κάτι σε μπερδεύει,γράψε μου να σε καθοδηγήσω.

Φίλοι του ρεμπέτικου καλησπέρα μια θέση και για εμένα παρακαλώ…monsieur Γιωργαλά θα μας κάνετε την τιμή

Όλοι θα ΄ρθείτε. Όλοι καλοί είμαστε, χωράμε!:slight_smile:

καλώς ήρθες στο φόρουμ (και στην αθήνα)!
αν θες βάλε το ερώτημα σε πιο γενική κατηγορία (στέκια στην θεσσαλονίκη, ή στέκια στην υπόλοιπη ελλάδα, μπας και το δει κανένας βόρειος.
και φυσικά καλώς να ανταμώσουμε αύριο στο κερατσίνι με φίλους παλιούς και νέους!

[QUOTE][/QUOTE]
Αγαπητε κ. Pliak μαλλον θα σας τιμησω με την παρουσια μου… :019:
Θα μιλησουμε αυριο και στο τηλεφωνο.

οποτε ενα ατομο ακομα (μεχρι της 12.00- 12.30)… οτι προλαβω …

Καλως σας βρήκα βρε παιδια. Ειδα Πλάτωνος και ελεγα πως είστε σαλονικη. Μετά μπηκα χαρτη και ειδα πως ειστε Αθήνα. Κρίμα που δεν θα σας πετυχω…

Την καλησπέρα μου σε όλους προσθέστε παρακαλώ άλλες 2 συμετοχές για αύριο.

Θα προσπαθήσω να έλθω ,παρά τη δυσκολία γιατί είμαστε νεόγενοι.Με εκτίμηση.

Γεια σας παιδια.Με μεγαλη μου λυπη σας λεω οτι εγω και ο Γιωργος δε θα μπορεσουμε να παρευρεθουμε αποψε γιατι ο Γιωργος αναρρωνει απο το Σαββατο απο μια γαστρεντεριτιδα και εγω απο χτες.
Ειμαστε καλυτερα αλλα για το καλο ολων δε θα πρεπει να ερθουμε και επιπλεον δε θα το ευχαριστηθουμε λογω που δεν κανει να φαμε.
Τι να πω…ο Γιωργος δεν επαιξε μαζι μας την κυριακη.
Γκαντεμια
Μας συγχωρειτε.Το θελαμε τοσο πολυ αλλα ειναι αδυνατον.
Φιλια και καλα να περασετε!

Λαμπρινή μου, πολλά φιλιά κι από μάς και καλά να - γίνετε!!! Τι να κάνουμε, δεν ελέγχονται αυτά αλλά και έχουν απόλυτη προτεραιότητα…

περαστικά ρε παιδιά… κρίμα που δεν ήρθατε.
ήταν από τις καλές μαζώξεις, ζεστή και ορεξάτη! και το μαγαζί από τα καλύτερα (είπαμε, εμπιστευόμαστε νίκον), ωραίο φαΐ και κεράσματα.
είχαμε μια έλλειψη στις κιθάρες, τουλάχιστον είδα και άκουσα ακκορντεόν. α, είχε και κάτι μπουζούκια νομίζω.
άντε, του χρόνου πάλι!