2 Τραγουδια ρε παιδια!?!?!?!?!?

Ψαχνω 2 τραγουδια παιδια κι οποιος ξερει κατι…
ας βοηθησει!!!
1ο… Του Μπιλη το ΝΑΥΑΓΙΟ( Ενα τραγουδι που μιλαει για το ναυαγιο του πλοιου Ηρακλειο στην Φαλκονερα)
2ο… ενα τραγουδι που μιλαει για το πλοιο ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΑ και τον Καπετανιο ΠΛΥΤΖΑΝΟΠΟΥΛΟ που πεταξε τους λαθρεπιβατες στην θαλασσα πριν απο λιγα χρονια και καποιος το εκανε τραγουδι.
Οποιος ξερει κατι .>!>!>!> ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Υπαρχουν και οι “Καραβοτσακισμενοι” του ΡΟΥΚΟΥΝΑ
απο το '36 που το ειχανε απαγορευσει αν σε ενδιαφερει και το εχω γραψει απ’τις εκπομπες του Παπαιωαννου μια φορα κιεναν καιρο…
Αυτο με το Ηρακλειο το εχω ακουσει, εχω ενα φιλο που πρεπει να το εχει αν το θες πολυ κατι μπορει να γινει.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!
ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΤΟΥ ΞΑΡΧΑΚΟΥ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΝΙΑ ΤΟ ΡΕΜΠΑΤΙΚΟ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Γιώργη, το “ΗΡΑΚΛΕΙΟ” το έχω σε 45αρι αλλά είναι χάλια, “σκαμμένο”. Αν δεν σε ενοχλεί ο πολύς θόρυβος επιφάνειας, να στο στείλω.

Για το άλλο, δώσε κάποια επιπλέον στοιχεία διότι δεν καταλαβαίνω για ποιό τραγούδι μιλάς. Πολύ πιθανόν να μην το έχω ακούσει ποτέ.

Τα λέμε

Frank… ευχαριστω ,δεν με πειραζει στειλτο μου!!!
και το καραβοτσακισμενοι Yiorgosv…
Το αλλο παιδια λεει για το πλοιο Γαρουφαλια που ο καπετανιος του και 2-3 ναυτες πεταξανε καποιους μαυρους απο την Κενυα? στην θαλασσα, 11 ατομα και τους φαγανε οι καρχαριες.Η ιστορια μαθευτηκε μετα απο κανα 6μηνο.Μια πολυ ανατριχιαστικη ιστορια.Αν βρω στοιχεια απο κανενα αρχειο εφημεριδας θα σας τα στειλω…
Ευχαριστω παντως!!!

To δέυτερο (Γαρουφαλιά) είναι το “Μαύρο Τσιφτετέλι” και το έχει γράψει ο Εμμανουηλίδης της Οπισθοδρομικής Κομπανίας. Πολύ καλό.

Κυκλοφοράει CD και θα το βρεις εύκολα.

KK
ευχαριστω θα το ψαξω…

Στειλε διευθυνση σου με ε μαιλ και θα σου στειλω
κασετα.
Πες μου τι αλλα γουσταρεις να βαλω στην κασετα.

http://www.greekbooks.gr/cd/showcd.asp?itemCode=031788