Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Θα παρακαλούσα θερμά, κάποιοι από τους φίλους μας, που είναι μέλη του Φόρουμ
και που παίζουν επαγγελματικά σε ταβερνάκια της Σαλονίκης (ρεμπέτικα και λαϊκά)
αν θέλουν, μια και είναι Κυριακή η συνάντηση μας και βολεύει, ας έρθουν και αυτοί
να τιμήσουν την παρέα μας με την παρουσία και το παίξιμο τους !

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα …

Πελαγία

Ναι

δυστυχώς δεν δείχνει την ακριβή τοποθεσία του μαγαζιού.
Να υποθέσω οτι η Αρχαιολογικού μουσείου είναι εκεί που ήταν και παλιά η Παιδαγωγική Ακαδημία; (Εγώ απέξω περνούσα όταν ήμουν φοιτητής!)

Σωστα!!!Ακριβη τοποθεσια δεν μπορω να το βρω…Κατεβαινοντας την Αρχ.Μουσειου στο αριστερο πεζοδρομιο,χαμηλα,κοντα στη Βασ.Ολγας…Ανεβαινοντας στο δεξι χερι…Καταλαβαινεις…Ρεεεεε παιδια ενας Σαλονικιος να εξηγησει καλυτερα!!!Πελαγιαααααα!!!χαχαχαχαχα

Διορθώθηκε.

Κι απο δω μπορεί να δει καποιος την ακριβή τοποθεσία του μαγαζιού… http://www.bargaincard.gr/?p=3268 :088:

Ετσι και δεν φερετε οργανα…Ααααααααχ!!!Θα σας φαω!Εμεις θα ειμαστε απο 2 μερες σερι δουλεια…Για κανονιστε…Αιντε μαθαμε στη λουφα…χαχαχαχαχαχαχαχα!!!Κανονιστηκε ολα ΟΚ το μαγαζι!!!

Θα ξεκινήσω, ευχαριστώντας πρώτα τον luke και μιμης, που ήρθαν με ομίχλη
και βροχή από Νάουσα με τα οργανάκια τους και τίμησαν το αντάμωμα μας !

Μαζευτήκαμε περί τα τριάντα άτομα και περάσαμε θαυμάσια !
Τα παιδιά έχουν τρομερή βελτίωση στο παίξιμο τους και είναι χάρμα αυτιών !
Ο ιδιοκτήτης του Ουζάδικου Μάρκος, έκανε το παν για να μας ευχαριστήσει !

Είπαμε πως θα το επαναλάβουμε μόλις ανοίξει λίγο ο καιρός, ίσως πάλι αν
μερακλωθεί ο φίλος μας luke-Κώστας, βρεθούμε κατά Νάουσα μεριά !!!

Πολλά ευχαριστώ από την καρδιά μου σε όλους τους φίλους που παρευρέθηκαν
στην μάζωξη του ρεμπέτικου φόρουμ μας .
Να ξέρετε, πως κι εγώ εισέπραξα την δικιά σας αγάπη και ζεστασιά …

Λοιπόν, επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, πάρτε μια γεύση από την μάζωξη:

Άντε και σε ανώτερα, λίαν συντόμως!

Μπράβο ρε παιδιά, μπράβο!!! Χάρμα οι πενιές και πολύ ζεστή ατμόσφαιρα. Πολύ χαίρομαι που η συνάντηση πήγε περίφημα. Γρήγορα - γρήγορα να γίνει και η επόμενη :slight_smile:

Και ως γνωστον…ο Κωστας δεν εμφανιζεται σε καμμια μαζωξη…Βρηκε το κολπο με την καμερα…και μπουζουκι…ντιπ…Αλλα.δεν πειραζει γιατι μενουν τα ντοκουμενα χαρη σε αυτον…Παντως εισαστε πολυ…πολλοι ωραιοι…Μπραβο σας…

Καταρχήν καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! (1ο μου post αν και “παρασιτώ” στο forum εδώ και αρκετό καιρό)
Γιάννης από Θεσσαλονίκη.

Τι καλύτερο για πρώτη επαφή με τα παιδιά του forum από μία μάζωξη σαν τη σημερινή…
Να ευχαριστήσω καταρχήν τους διοργανωτές και τα παιδιά με τα οργανάκια τους που μας κράτησαν φοβερή παρέα για 4-5-6 ώρες!! Επίσης τον κύριο Ιγνάτιο για την παρέα του, το κέφι του και το πλωμαράκι που μας κέρασε…Να 'ναι καλά ο άνθρωπος.
Η παρέα φοβερή, φιλόξενη και με κέφι!!
Περάσαμε υπέροχα και ελπίζω, με όσους γνώρισα σήμερα, να τα ξαναπόύμε και πριν την επόμενη μάζωξη (την οποία δεν πρόκεται να χάσω με τίποτα, ααα θα δηλώσω και συμμετοχή αυτή τη φορά…).
Ελπίζω ως την επόμενη φορά να έχω μάθει να γρατσουνάω κι εγώ λίγο και να φέρω και το τριχορδάκι μου μαζί.

Το μόνο που με στεναχώρησε λίγο είναι ότι φύγαμε νωρίς κι έχασα τα τραγούδια του Νταλάρα που σίγουρα θα ακούστηκαν μετά…:112:

Καλώς σας βρήκα και πάλι!

1)Παιδια…Τι να πω…ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!!Το σημαντικο ειναι οτι βρεθηκαμε,γνωριστηκαμε και μουσικωθηκαμε με μελη του φορουμ που δεν γνωριζομασταν αλλα και πρωτη φορα ερχονταν σε μαζωξη…Μελετης,Γιαννης(παρασιτο) κ η κοπελα του,ΦιλλιποΣ…Μην με παρεξηγαει κανεις αν ξεχναω καποιον, εγω συνεχισα κ μετα το ουζαδικο,πολυ πιωμα…χαχαχαχαχα…Τωρα γυρισα καθως αφου ο Πελλοπονησιος δεν ηρθε επρεπε να μεταφερθουμε εμεις στην Αρκαδια (χαχαχαχαχα)…Δεν θα το ξεχασω με τιποτα…Ευχαριστω παρα πολυ που για δευτερη φορα που οργανωνω μαζωξη εχει τετοια ανταποκριση(αμαν,το πηρα πανω…χμχμ,γουχου γκουχου δεν φοραω και γραβατες…)Ευχαριστω παρα πολυ γιατι ειδα γυρω μου ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!Ευχαριστω γιατι δεν επαιξα πολυ ωρα κιθαρα…ΩΧ!Ξεφυγα…Ναι…
2)Αμα πιασω αυτους που δηλωσαν κ δεν ηρθαν…ααααχ…δεν υπαρχει προβλημα γιατι…ηρθαν αυτοι που δεν δηλωσαν…χααχαχαχαχαχα
3)Απαιτω να σταματησει η προσβαση της Πελαγιας σε οποιοδηποτε ακουσμα που σχετιζεται με το λαϊκο τραγουδι γιατι εχει γινει φοβος και τρομος των μουσικων…Αστειευομαι προφανως…
4)Δινω υποσχεση στους ΗΡΩΕΣ της Ναουσας οτι θα κανω τα παντα οταν κανονιστει μαζωξη στα μερη τους να ειμαι παρων…
5)…Δεν ξερω…Εντυπωση προκαλεσε η τραγιασκα του guvs…ααααααααααααχαχααχαχααχαχαχα!!!Κωνσταντινε χαβαλε…Αν ειμαι μανα μου φτωχος…ντριγκι ντριγκι…

Μπράβο σε όλους. Ήτανε η πρώτη μου φορά σε μάζωξη και ήταν παραγματικά υπέροχη μουσική εμπειρία. Με σωστά και όμορφα παιξίματα. Εύχομαι να συνεσιστούν οι μαζώξεις με όσο περισσότερα μέλη μπορούν να παρευρίσκονται. Και πάλι μπράβο σ’ όλα τα παιδιά.

είστε ωραίοι! ιδιαίτερα ευχαριστήθηκα τον κιθαρίστα που κάθεται στο κέντρο, με την κλασική! πάντα τέτοια!

Μπράβο παιδιά, από τα βίντεο φαίνεται πολύ ωραίο το κλίμα. Ελπίζω την επόμενη φορά που θα γίνει μάζωξη να τα καταφέρω και να 'ρθω…

Σε κρητικό έδαφος βρισκόμασταν…:089:

Να ευχαριστήσω κι εγώ για την παρέα, τα ακούσματα και γενικά για την όμορφη βραδιά. Χάρηκα για τη γνωριμία και άντε σιγά-σιγά να ξανακανονίσουμε!

Μπράβο ρε μάγκες! Χαίρομαι πολύ που είχε τόση προσέλευση, αλλά λυπάμαι ακόμα πιο πολύ που έλειπα…Καλά γλέντια!
Χαιρετισμοί από Γερμανία.

ΥΓ: guvs καθιέρωσέ την την τραγιάσκα!

Παντελο ξερεις πολυ καλα ποιος ελειπε…

Τι τον λες ρε;Γιατι ο Πσντελος τι λεει;
Α ρε επιστημονα της ξενιτιας…Θα σε φτιαξουμε κ μια οταν θα εισαι εδω να το ευχαριστηθει η ψυχουλα σου!

Ωραίο μεσημεροαπογευμα. Αν και καθυστερημένα να πω κι εγώ ότι αν και με περιορισμένη συμμετοχή η συνάντηση ήταν πάρα πολύ καλή. Ζητώ συγνώμη από τους παρευρισκόμενους για το συνεχή σχολιασμό μου κατά τη διάρκεια της ημέρας (καθένας με τα ελαττώματά του σε αυτό τον κόσμο). Τουλάχιστον ήμουν λιγότερο ενοχλητικός από τον πραγματικά ενοχλητικό Γιάννη. Μάλλον πρέπει να πυκνώσουμε τις συναντήσεις παιδιά. Μικρή πόλη η Θεσσαλονίκη για να μη συναντιόμαστε τακτικά. Τουλάχιστον τώρα που αλλάξαμε τηλέφωνα πρέπει να το κανονίζουμε ευκολότερα και γρηγορότερα.