Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

υπεροχα περασαμε!!δεν εχω να προσθεσω τιποτα,με καλυψαν οι φιλοι!!χαρηκα που σας γνωρισα ολους,και ελπιζω να μην αργησουμε να το επαναλαβουμε!!και μια συγγνωμη για τα φαλτσα και τις αγριοφωναρες (o υπερμετρος ενθουσιασμος και η δροσερη ρετσινα καμμιια φορα χεχε)!!

Ηταν πανεμορφη βραδια!
Αντε σιγα σιγα να δηλωνονται και νεες συμμετοχες για τη δευτερη!

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΙ !!! γεροί και δυνατοί … :063:
Σας στέλνω την αγάπη μου, από την πόλη μου, που σήμερα γιορτάζει !!!:slight_smile:

Εκ μέρους όλων (υποθέτω) σε ευχαριστούμε Πελαγία. Πολύ πρωινή βλέπω!!! Σε ξύπνησαν οι καμπάνες;:slight_smile:

Χρόνια μας πολλά Μήτσοι:063:

Δυστυχώς (για μένα!) δεν κατάφερα να παραβρεθώ. Αφού έγινε η αρχή, πάντως, νομίζω ότι θα έχω και άλλες ευκαιρίες! Άντε και καλό (ρεμπέτικο)χειμώνα !

Συμπληρώνω αυτή την ανακοίνωση:

και σε αυτό το thread, μην πει κανείς οτι δεν έμαθε!

KwstasP, εάν δεν έχει αντίρρηση ο guvs, θα μπορούσε η επικεφαλίδα του θέματος
να διαμορφωθεί ως εξής, με την δική σου βοήθεια και επέμβαση …

ΜΑΖΩΞΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ Β.ΕΛΛΑΔΑ

επειδή αναφερόμαστε σε πόλεις του Βορρά (Μακεδονία) ως επί το(τω) πλείστον …
η όπως αυτός νομίζει καλύτερα, μια και είναι ο δημιουργός του θέματος …

ευχαριστώ πολύ …

Κανενα προβλημα, εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκομαστε τοσο συχνα, οχι πως θα το πουμε! Αντε να ξαναβρισκομαστεεεεε!

KwstasP , σ`ευχαριστούμε πολύ …

Νομιζω ηρθε η ωρα να αποφασισουμε για την επομενη συναντηση των βοριοελλαδιτων,θεσσαλονικιων κτλ στη Θεσσαλονικη!!!Εσεις τι λετε?Την προηγουμενη φορα λογω ασθενειας δεν καταφερα να ερθω.Ελπιζω τωρα να βρισκομαι εκει και να γνωριστω με ολα τα παιδια απο το φορουμ!

Μια πρώτη σκέψη μου είναι να το διοργανώσουμε κάνοντας από κοινού την εκδήλωση
και για τα δύο φόρουμ, ρεμπέτικο και σιλάμπς και γιατί όχι, είναι “αδέλφια” …

Σαν χώρο κλείνω στο Χατζή Μπαχτσέ, το οποίο χωρά γύρω στα 60 άτομα και σαν ημέρα
μια Κυριακή, από τις 13.00 το μεσημέρι και μετά, όσο τραβήξει …
Γι αυτή την μάζωξη, έκανα ήδη κάποια συζήτηση με τους Αφους Ξανθόπουλους …
'Οσο για ημερομηνία, κάπου μέσα στα καρναβάλια, το προσδιορίζω νοερά για την
Κυριακή, αμέσως μετά την Τσικνοπέμπτη …

Η Κυριακή πάντα είναι ημέρα ελεύθερη, κυρίως για τους εργαζόμενους, επομένως και
βολική νομίζω …

Επίσης ευνοεί ώστε να έρθουν φίλοι μας από γειτονικές πόλεις, να γνωριστούμε,
να φάμε, να πιούμε και να γλεντήσουμε με τις πενιές σας !!!

Περιμένω και τις δικές σας προτάσεις …

Οντως η Κυριακη ειναι καλη σαν μερα για εργαζομενους, ελα που εγω δουλευω Κυριακες μεσημερι…Κριμα αν γινει οντως ετσι…Τελοσπαντων, θα περιμενω να δω τι θα πουνε και οι αλλοι φιλοι πριν κλεισει η μερα…
Πελαγια, συμφωνω για τα 2 σαϊτ, απλα θα ειναι λιγο δυσκολος ο συντονισμος νομιζω…

Τότε για να βολευτούν όλα και από ημέρα και από χρονική περίοδο, αναλάβετε εσείς,
όταν και όπου σας βολεύει, μόνο για το ρεμπέτικο φόρουμ, προσωπικά θα συμμετέχω
ούτως η άλλως, κοιτάξτε πρώτα τις δουλειές σας, συζητήστε το και ορίστε ημερομηνία
και τόπο συνεύρεσης …

Εάν μπουν και στα δυο φόρουμ ταυτόχρονα ανακοινώσεις, όλα γίνονται !
Απλά ας γίνει χωριστά, αλλά εδώ είναι Σαλονίκη, δεν είναι Νάουσα που όλοι είναι μια
αγκαλιά, εδώ χάνεται ο κόσμος …
Εάν ερχόταν έστω κι ένας από σας στην Νάουσα, θα βλέπατε πόσοι μαζεύτηκαν !

Ακόμα και στην Αθήνα οι μαζώξεις απαρτίζονται από πιο ώριμες ηλικίες και μπαίνει
ανάμεσα και η νεολαία με τα οργανάκια της να δώσει χρώμα και πινελιά δροσιάς …

Στην φοιτητο-Σαλονίκη είναι όλοι νέοι, με μόνη ώριμη εμένα και τον Αντώνη,
που τρομάρα μας, δεν ξέρουμε εκτός απτο να τραγουδάμε , τίποτάλλο …

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ‘‘ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΥΡΔΙΣΩ ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ Κ ΤΟΝ ΜΠΑΓΛΑ ΜΟΥ ΚΙ ΗΡΘΑ…’’

Από συντονιστή: Πεζά στοιχεία, παρακαλώ.

Μέσα και από μένα. Η αλήθεια είναι ότι πολύ θα ήθελα να γνωρίσω από κοντά τα παιδιά της παρέας…

Μήπως έχουμε καιρό να μαζευτούμε στην πόλη μου?Να πω την αλήθεια θα γούσταρα πιο πολύ κάποια πόλη πιο νότια ή πιο ανατολικά π.χ. Λάρισα,Δράμα,Ξάνθη,ακόμα και Ιωάννινα.Να μην πω Τρίκαλα και Καρδίτσα γιατί θα με πείτε υπερβολικό.Θεσσαλονίκη ήμασταν Νοέμβριο νομίζω.Λίγα άτομα αλλά περάσαμε όμορφα.

Καλή η ιδέα σου Απόστολε! και δεν είσαι καθόλου υπερ-βολικός! Μάλλον “δίκαιος”!

Πάμε Λάρισα, εκεί βρίσκονται και φίλοι του Σιλάμπς, που τίμησαν την μάζωξη στη Νάουσα!

Στην Καρδίτσα πηγαίνω μια φορά το χρόνο στο “ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ” των Αφων Οικονόμου, οπότε
προσωπικά θα βρεθώ τέλη του μήνα, ούτως η άλλως είναι προγραμματισμένο και σαν
εκδρομή και για να επισκεφτώ τα φιλαράκια μου και να διασκεδάσω με τις πενιές τους!

Ναι ναι ψηνομαι κι εγω για Λαρισα με χιλια εχω κι εγω φιλαρακια καλα εκει

οκ …το ξεχασα

Καλησπερα παιδια!Μιας και ειμαι καινουργιο φρουτο και στη Θεσσαλονικη αλλα και στην ιστοσελιδα, δε σκαμπαζω πολλα!παντως ξερω να σας πω για 1 μαγαζακι που παιζουν γνωστοι μου μουσικες.’‘Ο μερμηγκας την εψαξε’’ καφενειο φαση καθε Δευτερα εκει την βγαζουμε.ειναι στην Αρμενοπουλου με παρκο Ροτοντα γωνια.Οσο για τα μαγαζακια που προαναφερατε θα πρεπει να τα επισκεφθω συντομα!