ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ

Λοιπον παιδια ενας φιλος μου ψαχνει ενα τραγουδι που απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι πολυ παλιο ! Θυμαται τους στιχους ομως ! Αν και εχω 1 σκληρο 300 gb με ολα τα ρεμπετικα-λαικα δλδ εχω τα παντα μεσα δε μπορω να το βρω ποιο ειναι

Οι στιχοι πανε το ρεφρεν
Μια καρδια που πληγωσες δεν ξεχνά ποτε και αν εγώ σε συγχωρήσω στην καρδιά μου φταίς τι θες τι θες τι θες

και μου πε και αυτους τους στιχους Έχω μαύρες αναμνήσεις έχω μαύρη τη καρδιά και αν θελήσεις ναγυρίσεις δεν σε θέλω δεν σε θέλω τωρα πια"

Ξερετε τον τιτλο και ποιος το λεει ? Αντρας το λεει σιγουρα ! Η φωνη του μου πε μοιαζει με του χατζηαντωνιου !!! Εχω φαει το κεφαλι μου δε μπορω να το βρω ! :106:

Κατα 99 % ειναι ο Πανος Γαβαλας, αλλα δεν θυμαμαι τιτλο τραγουδιου ( πολυ ωραιο, γρηγορο συρτο).Α ν βρω τιτλο θα τον γραψω…

Κάπου το μάρτιο, ξέμεινε ένα φοιτητικό στέκι από κιθαρίστα. Με πήραν τηλέφωνο, λοιπόν,αν μπορώ να εξυπηρετήσω για λίγο καιρό το μαγαζί για να “βγει” η χρονιά.
Πήγα κι εγώ να μιλήσουμε.
-“Τι παίζουμε εδώ ρε παιδιά?” ρωτάω!!!
-“Ρεμπέτικα και λαϊκά” απαντούν!
-“Ωραία, αλλά έχετε πρόγραμμα να το δω? Για να καταλάβω τι εννοείτε με το ρεμπέτικα και λαϊκά”

Εκτός από το “Πίνω και μεθώ” και το “Δεν θα ξανα αγαπήσω”, όλα τα άλλα ήταν Ν.παπάζογλου, μάλαμας, ανδρεάτος κ.λ.π.

Συγνώμη για το off topic, αλλά μου το θύμησε ο αγαπητός Πήγασος!!!

Λαθος… μεγαλο λαθος. Συγνωμη για την παραπληροφορηση αλλα εγινε απο βιασυνη. Το τραγουδι λεγεται ‘’ τι θες, τι θες’’ και το ερμηνευουν οι… Μπαμπης Τσετινης- Ρουλα Καλακη- Χρηστακης ( και οχι ο Γαβαλας).:slight_smile:

10000000 ευχαριστω φιλε μου ! Να σαι καλα ! Εισαι οτι λεει και το ψευδωνυμο ! ΘΕΟΣ !!!