Ψάχνω τραγούδια του Μάρκου

Μάγκες, ψάχνω για τα παρακάτω τραγούδια του Μάρκου Βαμβακάρη στην πρώτη τους εκτέλεση:

1936-M’ EKANEΣ KAI XΩPIΣA Mάρκος
1937-ΣTHΣ NYXTAΣ TO ΣKOTAΔI Mάρκος-Στρ. Παγιουμτζής
1937-ΠAΨE NA ME TYPANNAΣ Mάρκος - Σοφία Καρίβαλη
1937-KATINAKI Mάρκος - Ελλη Πετρίδου
1938 ΔEN ΘEΛΩ ΠIA NA Σ’ AΓAΠΩ Στρ. Παγιουμτζής - I. Γεωργακοπούλου
1938-MΠPOΣTA ΣTH ΘAΛAΣΣA Στρ. Παγιουμτζής - I. Γεωργακοπούλου
1939-ΞANΘEIA TPEΛΛH ΓAΛANOMATA Στρ. Παγιουμτζής
1947-MH ME ΠΛHΓΩNEIΣ KAI ΠONΩ
1947-ΘEΛΩ NA ΞEPΩ KOYKΛA MOY Mάρκος - Απ. Χατζηχρήστος
1948-OΛA EΔΩ ΠΛHPΩNONTAI Πάνος Σάμης - Σούλα ΚΑλφοπούλου
1948-ΔEN ΘEΛΩ ΠΛOYTH KAI ΛEΦTA Στρ. Παγιουμτζής
1948-KOΛΩNAKI-TZITZIΦIEΣ Mάρκος - Σούλα Καλφοπούλου
1950-TO KOPΔONI Mάρκος - Σούλα Καλφοπούλου
1950-O KAHMOΣ THΣ MANAΣ Mάρκος - Σούλα Καλφοπούλου

Οι ημερομηνία που αναφέρεται μπροστά από κάθε τραγούδι είναι με ένα χρόνο πάνω-κάτω απόκλιση.
Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.
ΑΝ

Ari, exw to prwto (se kaki katastasi) kathws episis kai to “Kolwnaki-Tzitzifies” (ksekinoun apo to Kolwnaki…), episis se oxi kali katastasi.
Mporw omws na sou ta grapsw. Pes mou pws tha se brw mono, giati den mpainw kathe mera sto internet kai mallon tha dw tin apantisi sou to epomeno Sabbato.

Γιώργο, το πρώτο γράφτηκε κατά λάθος. Το έχω.
Το “Κολωνάκι Τζιτζιφιές” αν μπορείς στείλτο στο
danhil35@hol.gr
Σ’ αυτή τη διεύθυνση μπορεί να στείλει και όποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει.
ΑΝ

ολα τα τραγουδια τα παραπανω τα εχω και γενικα ολα του Μαρκου.εχω 271 τραγουδια του Μαρκου.

Σου στέλνω στην 2η διεύθυνση το ΚΟΛΩΝΑΚΙ σε νεώτερη εκτέλεση από τον ΣΤΕΛΙΟ

ʼρη έχω το στης νύχτας το σκοτάδι και το πάψε να με τυραννάς, ο λογαριασμός μου όμως δε στέλνει αρχεία πάνω απο 3 Mb. Βρες τρόπο και στα στέλνω ευχαρίστως. Εγώ πάντως είχα προτείνει κανα κανάλι στο irc για άμεση ανταλλαγή.

Αν έχεις την ευγενή διάθεση, κάντα μονοφωνικά (θα σου βγούν γύρω στο 1,5mb το καθένα) και στείλτα μου στο danhil3@in.gr
Αλλιώς θα σκεφτούμε κάποιον άλλο τρόπο.
Πάντως, όπως και να ‘χει το πράγμα, σ’ ευχαριστώ.
ΑΝ

ʼρη το κάνα μονοφωνικό. έριξα και το bitrate αλλά δε βγαίνει κάτω απο 1,4 Mb και το Hotmail δέχεται μέχρι 1 Mb. Αν μπορείς κατέβασε το msn messenger να στο στείλω απευθείας ή ρίξε καμιά άλλη πρόταση.

A, ναι. Αν ζητήσει να γίνεις συνδρομητής, εσύ πάτα “Continue Trial”.
Επίσης, τα αρχεία να έχουν λατινικούς χαρακτήρες και επέκταση ΜΗΝ βάλετε .mp3 αλλά κάτι άλλο (πχ. .txt) και όποιος κάνει download ας το αλλάξει μόνος του σε .mp3
Δηλ. παράδειγμα “Peiraiotopoula.txt”

Συνέχεια: Απ’ ότι μόλις είδα, μάλλον έχει ημ/νία λήξης, οπότε ανοίξτε έναν άλλο λογαριασμό και ανταλλάξτε με e-mail τα credentials.
Αυτά και τέλος.

Δεν παίζει έτσι το streamload. Άμα κάνει login κάποιος ενώ είναι μέσα κάποιος άλλος, τότε το account μπορεί και να κλειδωθεί. Υπάρχουν αυστηροί κανόνες χρήσης.
Το καλύτερο είναι να ανοίγει account δωρεάν όποιος ενδιαφέρεται για τα τραγούδια και να σου στέλνει ΜΟΝΟ το username του. Εσύ μετά μπορείς να τα στείλεις μέσω streamload ώστε να τα κατεβάσει από το δικό του account.
Ποτέ μη δίνεις το password σου…

Swstos o Dimitris

Vevaia isws na voh8hsei an kathe fora pou vgainei kapoios apo auton ton logariasmo na kanei DELETE ta COOKIES apo ton Browser (explorer,Netscape ktl).Alla kai pali…

Proswpika vrhka auton ton tropo antallaghs fovera kourastiko kai xronovoro kai mperdeutiko giati sto telos vrethika me 30-40 logariasmous kai na mhn mporw na kanw download apo kanenan…

Alla einai thema goustou :slight_smile:

Ανέβασα το κομμάτι μα δε το βλέπω πουθενά μέσα στο λογαριασμό, άσε που δε μπορώ να κάμω download το ήδη υπάρχον. Θα ξαναπροτείνω msn ή irc.

soulseek να βαλετε ρε παιδια

αν καποιος εδω εχει soulseek, ας με βρει εκει (εχω καμποσα ρεμπετικα και παραδοσιακα διαθεσιμα για download)… το username μου εκει ειναι hippopotamos (και μη κοροιδευετε, ειναι χαιδευτικο παρατσουκλι, οχι βεβαια πως ειμαι και παχυς…)

όχι

http://www.slsk.org/

Όλοι στο soulseek. Το δικό μου username είναι sam_spade. Ενημερώστε.

Sam, όταν ανεβάζεις κάτι στο streamload συνήθως το βλέπεις άμεσα αλλά σπάνια μπορεί να τύχει και να το δείς σε λίγες ώρες. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό.
Πάντως αποτελεί καλή μέθοδος να δώσεις τραγούδια γιατί δεν χρειάζεται να είναι online ταυτόχρονα ο αποστολέας και ο παραλήπτης.
Γι’ αυτό τον λόγο δεν προτείνω το soulseek που δεν ξέρω κι αν βάζει spyware. Εγώ μια φορά δεν βάζω τέτοια προγράμματα που κατά πάσα πιθανότητα θα έχει spyware (όπως το Kazaa π.χ.).

To τζαμπέ streamload έχει όριο 100ΜΒ. Μετά πρέπει να αλλάξεις account. Multi Kulti, αν ασχολείσαι τόσο πολύ με το streamload, νομίζω αξίζει να τους στείλεις $5 για να πάρεις 1GB… ή και $10 για 10GB!! Έτσι θα έχεις ένα λογαριασμό και δεν μπλέκεις με πολλά account.

Ναι στον Mythos γιατί η λύση streamload είναι απλή και καθαρή. Ασε που τα Ρ2Ρ είναι απρόσιτα από εταιρικά δίκτυα.
Βέβαια, ως προς το spyware το http://www.spywareinfo.com/articles/p2p/ λέει πως το soulseek είναι tested και spy/ad free και δεν έχουμε παραδείγματα που να μας κάνουν να το αμφισβητούμε…

Τεσπα, αποφασίστε όσοι είστε του κλάδου να δούμε φως στις “συναλλαγές” μας.

το soulseek ειναι πολυ διαφορετικο απο το kazaa… το kazaa ανοιγει συνεχεια banners κλπ, το soulseek δεν βαζει spyware απο ο,τι ξερω (αλλωστε, οταν βαζεις προγραμματα οπως soulseek καλο ειναι να βαλεις και ενα firewall).

τα spyware μπαινουν στο computer σου με πολλους τροπους, δεν μπορουμε να ξερουμε κατα ποσον ειμαστε προστατευμενοι απο αυτα… το εχω το soulseek εδω και αρκετο καιρο και ποτε δεν ενιωσα τιποτα παραξενο με το computer μου… οταν ειχα kazaa ομως το κομπιουτερακι κολλουσε συνεχεια

παντα υπρχει ενας κινδυνος οταν αφηνεις τον υπολογιστη σου ανοιχτο στο ιντερνετ, αλλα δεν ειναι ολα τα spyware που εχουν σκοπο να βλαψουν συστηματα, τα περισσοτερα εχουν μονο εμπορικους σκοπους (εταιριες που προσεχουν τι βλεπεις στο ιντερνετ και υπολογιζουν τι ειδους διαφημιση αξιζει να σου στειλουν μεσω ε-μαιλ κλπ)

εγω το εχω το soulseek και με το soulseek εχω κατεβασει παρα μα παρα πολλα mp3 (ολοκληρα cds, οχι σκορπια κομματια)

vryopolitis >>> kalispera… to katevasa alla einai DIALER
afou mou kleinei thn syndesh kai kanei klhsh allo noumero, kryfo!!!
Moy petaei ena piostopoihtiko!!!
http://install.serviceurl.de/?account=p2p-10110&layout=slsk&land=de&exename=soulseek

??? ayth einai h dieuthinsi!!!