Ψάχνω το βιβλίο "Οι νταήδες της Σμύρνης"

Ψάχνω το βιβλίο “Οι νταήδες της Σμύρνης” και έχω φάει Αθήνα και Περαία, χωρίς αποτέλεσμα. Αν κάποιος μπορεί να δώσει βοήθεια…:109:

εύρηκα!
τι βρηκα? μονον 4 σελίδες.

https://www.greek-language.gr/digitalResources/literature/education/urban/item.html?iid=3160

1 «Μου αρέσει»

Ακούω προσφορές να πουλήσω ακριβά το αντίτυπό μου :wink:

Όλη η σειρά είναι αυτή:

Α’ Οι νταήδες τση Σμύρνης: ηθογραφία, κοινωνία, γεγονότα, ιστορία, ενδυματολογία, ιδίωμα
Α’ 2: Οι καταφερτζήδες τση Σμύρνης : ηθογραφία, κοινωνία, γεγονότα, ιστορία, τοπογραφία, ιδίωμα
Β’ : Τα σινάφια τση Σμύρνης : ηθογραφία, κοινωνία, γεγονότα, ιστορία, τοπογραφία, ιδίωμα-
Γ’: Η ζωή στη Σμύρνη : ήθη, έθιμα, πόθοι, προλήψεις, γλέντια, χαρές, τοπογραφία, ιδίωμα–
Δ’: Η διασκέδαση των παιδιών στη Σμύρνη : τραγούδια, παραμύθια, νιώσματα, καλαμπούρια, παιχνίδια, εργόχειρα, πολιτισμός, ιδίωμα

2 «Μου αρέσει»

Χμ… Ο Άνθιμος δεν είναι από τους τύπους που ξεφορτώνονται βιβλία για να μην τους πιάνουν τόπο…

2 «Μου αρέσει»

Κανε το φωτοτυπιες και πουλα τες ιδιωτικως. Εγω αν ενδιαφερομουνα θα το αγοραζα. Σε λογικη τιμη για φωτοτυπια φυσικα.

Βρε πλάκα κάνω, δεν πουλάω!

2 «Μου αρέσει»

εχω ενα βιβλιο, απο φωτοτυπια. καθολου ασχημο, την δουλεια του την κανει οπως το πρωτοτυπο. μονο οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καλες, αλλα δεν πειραζει. δεν ειναι και πολυ σπουδαιες.