Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

Καινούργιος στον χώρο, ψάχνω οργανοποιούς από τα νότια προάστια ενδιαφέρομαι για μπουζούκι τρίχορδο.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία

χρόνια πολλά και καλώς ήρθες!
κατ’αρχήν, τί ποσό μπορείς να διαθέσεις, και τί ήχο θες, προπολεμικό ή μεταπολεμικό; και δεύτερον, γιατί να περιοριστείς στα νότια προάστια; θα έλεγα εντός αττικής, ώστε να μπορείς να έχεις επικοινωνία με τον μάστορα.
ειδικά στα νότια, προτείνω τον ζαράνη στην αργυρούπολη και τον τόφα στον πειραιά. προς το κέντρο της αθήνας, τον καφετζόπουλο στα εξάρχεια και τον ραπακούσιο στο παγκράτι.
ας συμπληρώσει όποιος θέλει, σίγουρα ξέχασα κάποιους αξιόλογους. ρίξε και μια ματιά εδώ και εδώ, αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Διαθέτω 1500 ευρώ, ήχος και σχέδιο προπολεμικό .
Ευχαριστώ φίλε μου .

αφού έχεις το μπάτζετ, τότε κατά την γνώμη μου πας για καφετζόπουλο ή ραπακούσιο. έχει και ο τόφας και ο ζαράνης τέτοια σχέδια, αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δοκιμάσω κάποιο από τα χέρια τους.
επίσης ξέχασα το αντίγραφο γκέλη του φρονιμόπουλου (δεν είμαι σίγουρος για την τιμή). πρόκειται για επιτυχημένη αντιγραφή με γνώση του αντικειμένου, όχι απλά ένα καλούπι με το όνομα του παλιού μάστορα.