Φωτογραφίες των μπουζουκιών μας (2006 - 2007)

Εχετε μόρτικο μπουδουκάκι, το γουστάρετε και δε το αποχωρίζεστε ποτέ αν ναί τραβήξτε το καμιά φωτογραφία να το δούμε και εμείς :088:

λοιπών παρακάτω το δικό μου είναι ενα μπουζούκι του Νικολαίδη το οποίο το πήρα απο τον καλό μου φίλο Σερχάν ενα μεγάλο μπουζουκτσή Τούρκο είμαι πολυ φίλος με τον αδερφό του και το εκανα τράμπα με ενα δικό μου φυσικά απο τότε εχω ρίξει αρκετά λεφτά σε ζημιές που ειχε αλλα χαλάλι…

Μπορείς να δώσεις παραπάνω στοιχεία για τον κατασκευαστή (Διεύθυνση , τηλέφωνο κτλ) από την ετικέτα του οργάνου. Επίσης το έτος κατασκευής αν αναγράφεται ή το γνωρίζεις.

Φυσικά Νικολαίδης Σταυρος Αθήνα τηλ 210 69 98 120
Ετος 1998

Διεύθυνση υπάρχει?

Κονοπισοπούλου 29 φίλε μου

εδω ειναι κ το δικο μου…κατασκευη του σπουρδαλακη…λιγο ακαταστατο το φοντο

Το 'χεις πάρει μεταχειρισμένο ή καινούργιο;

Έχουμε ακριβώς το ίδιο μπουζουκάκι. Πότε το πήρες? Εντυπώσεις?
Εμενα απλα δεν ειναι ηλεκτρικο.
Το πηρα πριν 8 μηνες και ειμαι σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος απλα μου δειχνει ευαισθητο και με αδυναμιες σε ορισμενα πατηματα

το πηρα καινουριο

το εχω περιπου 4 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχει στρωσει πλεον.
θα στρωσει και το δικο σου μην ανησυχεις.βαλε κ συ καμια φωτο να δουμε

Προφανώς άρεσε, γιατί ξέρω κι εγώ ένα αδερφάκι του, φτιαγμένο προ δεκαετίας.

Αυτός είναι ο μπαγλαμάς μου.είναι όλος μουρια :slight_smile:
υ.γ.: πώς γίνεται να μπεί η φωτο ολόκληρη?
υ.γ.2: το ευρώ δεν είναι μέρος του στολισματος, είναι για να φαίνεται το μέγεθος :slight_smile:

Βίκτωρα ποιός είναι ο κατασκευαστής?

ο κατασκευαστής είναι από τα Μέγαρα και λέγεται Περικλής κάτι…
δε θυμάμαι πως λέγεται…:082: πάντως δεν είναι επαγγελματίας οργανοποιός.

Θανάση βοήθεια, ξέχασα το όνομα του μάστορα. θα το θυμηθω με λίγη βοήθεια…ελπίζω

Πάντος λέγεται ο κατασκευαστής.

Να και το δικό μου, ερασιτέχνη κατασκευαστή, που ούτε καν θυμάμαι το όνομα του, και που δυστυχώς απεβίωσε.

http://i120.photobucket.com/albums/o188/E_lias/l_5ff6e4e7bc8bc0dc7d0af3cd88ebd8-1.jpg

Μάγκες, αν θέλετε να ανεβάσετε φωτογραφίες υπάρχει ο αντίστοιχος χώρος στο άλμπουμ του φόρουμ.

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα ή κάποια τοποθεσία στο forum με φωτο ?

Καλησπέρα φίλε, όχι πια δεν υπάρχει. Κάποιες φώτο από παλιά άλμπουμ που είχαν αξία, έχουν προστεθεί στα αντίστοιχα θέματα. :slight_smile:

Τώρα απλά ανοίγουμε ένα νέο θέμα και προσθέτουμε τις φωτογραφίες μας (ή απαντάμε σε κάποιο ήδη υπάρχον) στην αντίστοιχη κατηγορία.

Και καθώς το συγκεκριμένο θέμα είναι “ορφανό” χωρίς τις φωτογραφίες, θα το κλειδώσω :slight_smile: