Υλικα για αγορα

γεια σας λεβεντες. θελω να κανω καποιες ερωτησεις. ασετοπαστες που μπορω να βρω? (για μερικα φυλλα μιλαω) γιατι σε κωνσταντελλο που ρωτησα τα πουλαει με το κιλο και οπως καταλαβενεται τα θελω για να φιγουριασω ενα μπουζουκι που φτιαχνω
. ξερει κανεις απο που μπορω να αγορασω οστρακα πλακες(εκτος βεβαια απο αυτους που φτιαχνουν φιγουρες) οι οργανοποιοι για παραδειγμα απο που τα προμηθευονται? υπαρχει καποιος τροπος αγορας απο καπου? και τελευταιο το οστρακο πως μπορει να δουλευτει για να το κοψω φιγουρα? ευχαριστω για τον χρονο αναγνωσης σας.οποιος μπορει παιδες να μου απαντησει. ευχαριστω:230:

Η ασετόπαστα πουλιέται σ ε φύλλα αλλά η χρέωση γίνεται με το κιλό (δηλαδή ζυγίζει το φύλο που επιλέγεις και σε χρεώνει ανάλογα). Αν δεν βρείς στον Κωνστντέλο , πράγμα που μου κάνει εντύπωση, έχει σίγουρα ο Στεφανίδης, πιθανότατα και ο Στασινός. Διευθύνσεις και τηλέφωνα τους και κάποιων άλλων θα τα βρείς εύκολα με αναζήτηση σε ένα αρχείο που κυκλοφόρησε στο φόρουμ για προμηθευτές με υλικά οργανοποίας.

σ ευχαριστω δημητρη για την απαντηση. το μονο κακο ειναι οτι εγω ειμαι απο επαρχια μυτιληνη και οπως καταλαβαινεις δεν εχω την ευχερια να κανω μια τσαρκα να δω τι παιζει. ο κωνσταντελλος δεν ειπα οτι δεν εχει. εχει απλα τις δινει με τι κιλο κατι το οποιο για μενα δεν με συμφερει που θελω ενα κομματι αντε δυο το πολυ σου βαζω και κανα κοκκινο ακρυλικο που θελω. σ ευχαριστω παντως θα τηλεφωνησω σε στεφανιδη και στασινο:241:

Δεν υπάρχει πρόβλημα με την ποσότητα μιας και αυτοί έχουν φύλλα και σου κόβουν κομμάτι στις διαστάσεις που θέλεις και το ζυγίζουν. Αν θυμάμαι καλά ο Στεφανίδης δίνει την πέρλα στα 40 ευρώ το κιλό.Δεν είσαι όμως υποχρεωμένος να πάρεις κιλό. Αν τελικά τα παραγγείλεις μέσω κάποιου γνωστού από Αθήνα για να σου τα στείλει λάβε υπόψη σου ότι υπάρχουν διάφορα πάχη οπότε βρες εκτός από το εμβαδό που χρειάζεσαι και τι πάχος σου χρειάζεται πριν παραγγείλεις . Ο Κωσταντέλος πάντως είχε καλύτερη ποιότητα πέρλας (απομίμηση όστρακου) αλλά πιο ακριβή. Δοκίμασε και στην Μυτιλήνη σε κανένα μαγαζί με μουσικά όργανα γιατί κάποιοα πράγματα μπορείς να βρείς και σε κάποια μαγαζιά της επαρχίας σαφώς πιο τσιμπημένα βέβαια σε σχέση με την Αθήνα. Θυμάμαι όταν είμουνα φοιτητής στην Πάτρα ο Στόλλας (μαγαζί με όργανα) είχε και κάποιες ασετόπαστες καθώς και τάστο. Από αυτό το μαγαζί είχα πρωτοπάρει τάστα και ξεσκεύρωσα το πρώτο μου μπουζούκι.

ειπα να παραγγειλω απο τον στεφανιδη αλλα δεν εχω το τηλ του. εψαξα και στο φορουμ αλλα δεν βρηκα κατι γι αυτον σχετικα με τηλ…:084: