Τραγούδια του Γιώργου Ζαμπέτα

Γνωριζει κανεις ακριβως, αντε με μικρη αποκλιση, αριθμο και τιτλους, των τραγουδιων που μας αφησε ο Γιωργος Ζαμπετας; Εννοειται και τα ορχηστρικα.
Ερωτηση προς Ιωαννα,επειδη εχει ασχοληθει ιδιεταιρα, αλλα και σ οποιον τυχον γνωριζει.
Αυτο τον καιρο τελειωνω με κατι εγγραφες απο σπανια 45αρια του Ζαμπετα και αναρωτιεμαι αν μου λειπει κατι.

Αχ! βρε Αρη, αχ! βρε Αρη (Κ.)… Αν ήμουνα ο Ζαμπέτας θα σου απαντούσα με καμμιά ελληνικούρα για την ορθογραφία σου…
Φαίνεται όμως πως δεν έχεις δει το βιβλίο μου "ΒΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑ Γ. ΖΑΜΠΕΤΑ, ΚΑΙ Η ΒΡΟΧΑ ΕΠΙΠΤΕ ΣΤΡΕΪΤ ΘΡΟΥ, Εκδ. ντέφι, 1997). Εχω καταγράψει 527 τραγούδια (από το 1953 ως το 1990) χωρίς όμως τις δευτερό-τριτες κλπ εκτελέσεις, χωρίς τα κινηματογραφικά τραγούδια, χωρίς τα ορχηστρικά.
Μέχρι τώρα, μόνον ένας μού έχει επισημάνει πως μου λείπουν 2-3 τραγούδια (αλλά δεν μου τα λέει…κιόλας)
Δεν ξέρω αν είναι πλήρης η δισκοπαρουσίασή μου, αλλά το ελπίζω.

Τι εννοείς με το “σπάνια 45αρια”; Για έλεγξέ τα στο βιβλίο. Τα περισσότερα τα έχω (σε 45αρια)
Κάθε σου παρατήρηση δεκτή.
Φιλικά,
Ιωάννα
iwannak@otenet.gr

Ελα βρε Ιωαννα, αμεσως να με κατσαδιασεις.
Το μονο ορθογραφικο που ειδα ειναι το “ιδιεταιρα”.
Σαφως και λογω κεκτημενης ταχυτητας εγινε.
και λογω υπολογιστη. αλλα και επειδη σπανιως γραφω πλεον.

Το βιβλιο το εχω και θα το ξανακοιταξω.
Αν βρω κανενα που δεν εχεις μεσα (το ελπιζω, χιχι) θα στο κανω MP3.

Aρη, δε λένε αγόρι μου σ’ αυτό το forum “χι,χι”. Λένε “χε,χε”!.
Kαι που να σε κατσαδιαζα κιόλας. Γλύτωσες, γιατί είμαι “πεσμένη” κι ανόρεχτη (αν και προσπαθώ να μπω σε προγραμμα…πάχυνσης τις τελευταίες μέρες…)

Καλα, δεν ξερω τι εννοεις με το χε χε, αλλα δικιο θα χεις.

Οσο για την παχυνση, γερα, γερα… το Πασχα ειναι κοντα. (χεχε)

Χε! Χε!

Γειά σου βρε Φέρρη και με τα χε σου ! (Μην το διαβάσεις ενωμένο και γίνει καμμιά άλλη παρεξήγηση !!!)
Κώστα, τι κάνεις βρε ψυχή; Απ’ ό,τι διαβάζω κι εσύ “πήζεις”… Ο τυροκομικός συνεταιρισμός μας βλέπω πως αυξάνει τα μέλη του !
Φιλιά και επιτέλους Ανάσταση! (Αντε νάρθει να τελειώνουμε. Δεν μπορώ τις γιορτές, παιδικά βιώματα βλέπεις… Ωχ, μ’ έπιασε η αυτοψυχανάλυση)

Ναι Αρη (Κ), το δίκιο με πνίγει αλλά πού να… το βρω !!!

Που να στα λέω, Ιωάννα μου, τρεις κολοσσαιαίες δουλειές ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ! Κι όλοι τα θέλουν… χτες! ʼσε που σε δυό μέρες μούρθαν δύο προτάσεις γιά ταινίες! Μία σε έργο του Καζαντζάκη, κι άλλη μία σε μυθιστόρημα του Σκαρμέτα (Ιλ Ποστίνο)! ʼϊντε και καλές διακοπές, έστω και στη σκέψη… Νάσαι καλά.