Το ούτι - Κυριάκος Καλαϊτζίδης (Εκδόσεις Εν Χορδαίς)

Αναζητώ το εν θέματι βιβλίο καθώς είναι εξαντλημένο. Εάν υπάρχει κάποιος που το έχει και είναι διατεθειμένος να μου το πουλήσει ας επικοινωνήσει μαζί μου (κατά προτίμηση από Θεσσαλονίκη).

Του κολλητού μου του το έδωσε ο ίδιος ο Κυριάκος όταν ήταν μαθητής του (δεν το πουλάει), οπότε μιας και είσαι από θεσ/νίκη πάνε στον ίδιο και ρώτα, στο εν χορδαίς. Είναι πολύ ευγενικός άνθρωπος.

Ευχαριστώ! Είμαι μαθήτρια στη σχολή και το βιβλίο υπάρχει και είναι διαθέσιμο μόνο για φωτοτυπίες. Απλώς μου αρέσει να έχω τα original βιβλία στη βιβλιοθήκη μου. Τώρα, σε περίπτωση που δεν το βρω θα καταφύγω στη λύση της φωτοτυπίας.

Μπορω να στο χαρίσω εγω. Στείλε πμ να το κανονισουμε. Καλή χρονια!

1 «Μου αρέσει»

καλη χρονια
ρωτησε στη σχολη αν ο Καλαϊτζιδης εχει σκοπο να εκδωσει και τον β’ τομο του βιβλιου

Γειά σου ρε Δημήτρη…!:088:

Υ.Γ :Το βιβλίο αυτό το είχα κι εγώ αγοράσει το 2002-03 περίπου, λίγο καιρό μετά το χάρισα σε έναν φίλο Γάλλο ουτίστα…

Θέλω να ευχαριστήσω και από εδώ το Δημήτρη Μυστακίδη που το είπε και το 'κανε και μου χάρισε το βιβλίο!

Σε υπερευχαριστώ!

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω αν υπάρχει σε pdf. ευχαριστώ

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το εν λόγω βιβλίο… Επειδή μένω στο Βόλο και μου είναι λίγο δύσκολο κα μεταβώ στη Θεσσαλονίκη και να ψάξω για άκρες… Μήπως κάποιο τηλέφωνο, κάποιος τρόπος επικοινωνίας. Θα ήμουν ευτυχής ακόμη και με τη φωτοτυπία του…
Ευχαριστώ.

@Makehan Εδώ υπάρχουν τα στοιχεία επικοινωνίας του εκδοτικού οίκου… Ίσως να βρεις κάποια άκρη εκεί…

Εν Χορδαίς
Κλειούς 9, 54633 Θεσσαλονίκη (Περιοχή Τσινάρη, Άνω Πόλη)
Τηλ: +30 2310 253285, Fax: +30 2310 257485, E: communication@enmusic.gr

Πηγή: http://www.enchordais.gr/contact.php

Επίσης καλωσόρισες και στην παρέα μας! :smiley: Καλές συζητήσεις να έχουμε…

Εκτιμώ απεριόριστα την άμεση ανταπόκρισή σου φίλε μου… Θα τηλεφωνήσω μήπως βρω άκρη… Νιώθω τυχερός που βρέθηκα στο forum σας… αν και ψάχνομαι ακόμη για άκρες…
Ευχαριστώ!!!

1 «Μου αρέσει»

Το έχω. Αν δεν βρεις άκρη στείλε μου ένα μήνυμα.

Μήπως το έχετε ακόμη σε Pdf?

νομίζω ο φίλος @alk αλλά και ο @dimitris_mystakidis το είχαν σε φυσική μορφή, όχι σε pdf.

Γκούγκλαρα τα στοιχεία του βιβλίου και πράγματι, από τα πέντε πρώτα βιβλιοπωλεία που εμφανίστηκαν, και στα πέντε ήταν εξαντλημένο. Ωστόσο αν επιμείνει κανείς στη δεύτερη, τρίτη, πολλοστή σελίδα αποτελεσμάτων του Γκουγκλ, είναι πιθανόν να το βρει σε καταστήματα μεταχειρισμένων. Δεν το δοκίμασα, απλώς ξέρω ότι άλλες φορές έχει δουλέψει.

1 «Μου αρέσει»

Εχω το βιβλίο αλλα όχι σε pdf.Αν δεν το βρεις, στείλε μου, μπας και βρούμε άκρη

1 «Μου αρέσει»

Γεια χαρα σε ολους,

Ψαχνω το βιβλιο αλλα δεν υπαρχει πουθενα για αγορα. Μπορει καποιος να βοηθησει?
Και φωτοτυπιες θα μπορουσα να το παρω αν ειναι δυνατον.

Ευχαριστω

120652

72 ευρα!!?? :scream:

τόσο πάνε τέτοια βιβλία?

1 «Μου αρέσει»

Ναι πολύ ακριβό, αλλά ήξερα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο εδώ και χρόνια.