Τακτική Συνάντηση - Οκτώβριος 2018 (Κυριακή 21/10)

Η συνάντηση του Οκτωβρίου θα μπορούσε να γίνει Πα 26/10 ή Κυ (μεσημέρι) 28/10. Ακούω προτιμήσεις.

Τελική απόφαση:

Η τακτική συνάντηση του Οκτωβρίου θα γίνει Κυριακή 21/10 το μεσημέρι στην ταβέρνα του Κιούπη στον Άγιο Δημήτριο.

Συμμετοχές με προσωπικό μήνυμα

H τακτική συνάντηση του Οκτωβρίου ακυρώνεται λόγω έλλειψης συμμετοχών.

1 «Μου αρέσει»

μήπως επηρρεάζεται το πσκ λόγω 28ης; για μένα δεν πειράζει τόσο να γίνει πάλι καθημερινή, αλλιώς ή μια βδομάδα νωρίτερα, ή και αρχές νοέμβρη.

Και εγώ τα ίδια θα έλεγα, αφού θα λείπω ταξίδι και θα επιστρέψω Παρασκευή 26. Ήθελα όμως να ξεκινήσω τυπικά. Θα ήθελα η τακτική που ακολουθούμε, εναλλαγή μεσοβδόμαδα / ΠΣΚ, να μην πειράζεται παρά μόνο για σημαντικό λόγο. Αν όλοι συμφωνήσουν, θα πρότεινα Πα 19/10 ή Κυριακή 21/10. Αλλιώς, συνεχίζω να ακούω προτάσεις. Ενθαρρύνουμε και προτάσεις για τον χώρο της συγκέντρωσης.

Εμένα γενικά με βολεύει η Παρασκευή 26/10. Βέβαια, ας πουν και οι υπόλοιποι :slight_smile:

εγώ δεν δικαιούμαι να παρεμβαίνω στην συζήτηση, μια που θα δουλεύω και θα έρθω αργά αν τα καταφέρω. πάντως του άη-μήτσου ανήμερα και μάλιστα παρασκευή, πολλοί θα έχουν κοινωνικές υποχρεώσεις.

Καλησπερα είμαι εντάξει και με τις 2 ημερομηνίες…

Σωστά είναι και του Αι Μήτσου. Δεν το σκέφτηκα…

Κυριακή για μένα θα ήταν τέλεια.

Να αποφασίσουμε λοιπόν Κυριακή 21 / 10/;

θα είμαι στον λελούδα, θα σας βρώ μετά!

Πείτε καμμιά πρόταση για χώρο! Κάπου κέντρο Αθήνας, ή αλλες προτάσεις;

Προτάσεις για χώρο, παρακαλώ! Αν δεν έρθουν προτάσεις για (χοντρικά) κέντρο Αθήνας, θα ψάξουμε Πειραιά, που έχουμε περισσότερες επιλογές.

Η συνάντησή μας της Κυριακής 21/10/ θα γίνει στην ταβέρνα του Κιούπη, στον Άγιο Δημήτριο. Παρακαλώ πμ για συμμετοχές!

2 «Μου αρέσει»

Κυριακή βράδυ ή μεσημέρι;

Πάντα μεσημέρι, τις Κυριακές! Μίαν εξαίρεση είχαμε κάνει κάποτε με το “Όπως παλιά”, γιατί τα μεσημέρια παίζει ο συμφορουμίτης Άλκης Μαύρος, και είχαμε πάει στις 7, αλλά κανονικά, όπως και τώρα, είναι μεσημέρι. 1.30 - 2.00 μμ.

1 «Μου αρέσει»

παιδιά έχω ξεκινήσει με τον σταύρο στον λελούδα κυριακές μεσημέρια, αλλά άμα αντέξω θα σας προλάβω αργά.

2 «Μου αρέσει»

Μακάρι να σε δούμε, Νικόλα!!

2 «Μου αρέσει»

μια χαρά θα περάσετε!!!

1 «Μου αρέσει»

Κιούπης !!! Εγγύηση.

3 «Μου αρέσει»

Είναι κάποια χρόνια που έχω να πάω στο κουτούκι του Κιούπη -λείπω και στο εξωτερικό κιόλας… Εκτός από τους ωραίους μεζέδες, τους θαμώνες που πάντα είχαν σεβασμό στην κομπανία που έπαιζε και άκουγαν με προσοχή (αρκετοί ήταν παλιοί μουσικοί) -ακόμα κι όταν έπαιζε η δική μας κομπανία που ήταν καθαρά ερασιτεχνική- θυμάμαι ότι υπήρχε στο μαγαζί ένα πολύ παλιό μπουζούκι, νομίζω του 1910. Μια που θα μαζευτείτε, ρωτήστε σχετικά, θα έχει ενδιαφέρον.

4 «Μου αρέσει»