Τακτική Συνάντηση - Οκτώβριος 2018 (Κυριακή 21/10)

Αυτή τη στιγμή, Σάββατο πρωί, έχω μία μόνο συμμετοχή, αυτήν της αφεντομουτσουνάρας μου. Αν δεν υπάρξουν αρκετές δηλώσεις συμμετοχής μέχρι νωρίς το απόγευμα σήμερα, η αυριανή μας συνάντηση απλά, δεν θα γίνει.

πολύ κρίμα… πάντως ας μην το πάρουμε κατακαρδα, γιατί είναι κυριακή μεσημέρι που υπάρχουν πολλές προτάσεις (και κάποιοι δουλεύουμε). επίσης η προηγούμενη μάζωξη είχε πολύ κόσμο και μπορεί να ήταν κάπως σύντομα η επόμενη.
επίσης ας κρατήσουμε την ταβέρνα, γιατί ακούω από παντού καλά λόγια.

Ε, πώς να μην το πάρω κατάκαρδα, ρε Νικόλα; Ουδείς, μα ουδείς! Έχω δεσμευτεί με τον άνθρωπο, έχει ψωνίσει, περιμένει κόσμο. Εντάξει, δεν του είπα “θα έρθουμε τόσοι” αλλά του υποσχέθηκα, πέντε μέρες πριν, ότι το Σάββατο θα ξέρω καλύτερα και σήμερα δεν είχα τί να του πώ. Πώς να την κρατήσουμε την ταβέρνα, θα με κυνηγάει αν τολμήσω να τον ξαναρωτήσω έτσι και βρεθώ αύριο μόνος μου…

4 «Μου αρέσει»

νομίζω πως απλά δεν έχει δηλώσει συμμετοχή κανείς, και πως όλο και κάποιος θα περάσει. αυτό δεν λέγεται μάζωξη βέβαια.

Φυσικά και δεν λέγεται μάζωξη, Νικόλα! Καθόλου δεν θα μου άρεσε να είμαι μόνος μου αύριο, ή με έναν ή δύο φίλους. Γιατί σε τέτοια περίπτωση, το μόνο που θα ήθελα είναι να άνοιγε η γη να με καταπιεί, πριν αναγκαστώ να μιλήσω με τον ιδιοκτήτη του χώρου (με τον οποίο μέχρι σήμερα δεν έχουμε γνωριστεί προσωπικά)…

3 «Μου αρέσει»

Η συνάντηση του Οκτωβρίου ακυρώνεται. Το νήμα αυτό κλείνει. Ευχαριστώ.