Τακτική Συνάντηση - Παρασκευή 21 Ιουνίου 2019

Μιας και ο Μάιος πέρασε “ανεκμετάλλευτος” για πολλούς και διάφορους λόγους σκέφτηκα να πάρω τη πρωτοβουλία να ρωτήσω ποιοι θα ήθελαν και πότε να γίνει η μάζωξη του Ιουνίου. Παραθέτω τις ακόλουθες επιλογές. Η ψηφοφορία θα μείνει ανοιχτή μέχρι και τη Παρασκευή 14/6.
Επιτρέπονται πολλαπλές ψήφοι ανάλογα με το ποια/ες μέρα/ες επιθυμείτε !

  • Τρίτη 18/6
  • Τετάρτη 19/6
  • Πέμπτη 20/6
  • Παρασκευή 21/6
  • Σάββατο 22/6

0 ψηφοφόροι

2 «Μου αρέσει»

Κι εγώ τώρα που τελείωσα με τα δύσκολα, ετοιμαζόμουν να βάλω ψηφοφορία! (Συγγνώμη παιδιά για τον Μάιο…)

Πάμε λοιπόν… :smiley:

1 «Μου αρέσει»

Παιδιά έκανα μια βλακεία και διαγράφηκαν οι ψήφοι, όσοι ψηφίσατε, κάντε το ξανά! :slight_smile:
Σορρυυυυυ

3 «Μου αρέσει»

Λοιπόν όπως φαίνεται οι περισσότεροι μπορούν Παρασκευή ή Σάββατο 21 και 22/6.

Ποιά θα είναι η μέρα που θα πάμε; Τελευταία φορά είχε γίνει καθημερινή ή θυμάμαι τελείως λάθως (μιας που έλειπα) ;

@Tzitzis περιμένουμε μέχρι την Παρασκευή 14/6 για να ψηφίσουν όσοι θέλουν πριν κλείσει η ψηφοφορία… και τότε θα αποφασίσουμε :slight_smile:

παιδιά το σάββατο έχει ένα σωρό εκδηλώσεις λόγω τέλους χρονιάς, και γενικά αποφεύγουμε τα σάββατα για αυτόν τον λόγο. τέλος πάντων, εγώ δεν θα μπορώ και να ξέρετε πως θα μου λείψετε.

θα δούμε, ό,τι βγάλει η ψηφοφορία… Σε θέλουμε Νίκο! (πάντως μέχρι στιγμής είναι Παρασκευή η πρώτη σε ψήφους)
Είναι άλλοι που δεν μπορούν άλλες μέρες εκτός Σαββάτου οπότε ας μοιραστεί…

1 «Μου αρέσει»

Να βρεθούμε Παρασκευή, που μπορούν οι περισσότεροι, λοιπόν… Και να μη ξενιτευτούμε για ταβέρνα…

@tountas_priest όπως είναι γραμμένο στο πρώτο post αλλά όπως είπε και ο Χρήστος παραπάνω :

Επομένως αναμένουμε ως τότε για τα τελικά αποτελέσματα και την οριστικοποίηση της μέρας.

Από εκεί και πέρα, ακόμα και τώρα, μπορεί έκαστος εξ ημών να δηλώσει κάποιο μέρος που θα ήθελε να πραγματοποιηθεί η μάζωξη, ώστε να καταλήξουμε σε μια βολική για όλους τοποθεσία (όσο αυτό γίνεται). :wink:

1 «Μου αρέσει»

ξέρω ένα ρεμπετομάγαζο στην εύβοια…

2 «Μου αρέσει»

έχω πρόταση για ωραίο μαγαζάκι στην Ηλιούπολη!
(με αυλή :wink: )

πώς σας φαίνεται;

1 «Μου αρέσει»

Συμφωνώ με τον Χρήστο άντε να πάμε και λίγο προς τα ανατολικά.

2 «Μου αρέσει»

Φαντάζομαι, είναι τσεκαρισμένο για 1: επάρκεια χώρου, αποδεκτή κουζίνα – τιμές – εξυπηρέτηση, 2: αποδοχή γκαριζόντων και γρατζουνιζόντων πελατών, 3: έλλειψη μουσικού προγράμματος την ημέρα που θα επιλέξουμε, 4: δυνατότητα για παρκάρισμα. Αν αυτά ναι, εγώ συμφωνώ!

Επάρκεια χώρου: Ευρύχωρη αυλή (με τέντα σε περίπτωση βροχής)
Τιμές - Ποιότητα φαγητού: Εξαιρετική σχέση ποιότητας - τιμής (ίσως χάνει λίγο σε ποικιλία αλλά ίσως καλύτερα έτσι)
Εξυπηρέτηση: Ευγενέστατοι!
Αποδοχή γκαριζόντων και γρατζουνιζόντων πελατών: Ναι, ο ιδιοκτήτης είναι λάτρης του ρεμπέτικου και πολύ μερακλής :wink: (μπορεί να βγάλει και ο ίδιος την κιθάρα αν κάτσει)
Έλλειψη μουσικού προγράμματος την ημέρα που θα επιλέξουμε: Απ’ όσο ξέρω, δεν έχει κάποιο πρόγραμμα αυτές τις ημέρες, αλλά μόλις βρούμε την ημέρα, θα πάρω άμεσα τηλέφωνο να το σιγουρέψω.
Δυνατότητα για παρκάρισμα: Το μαγαζί είναι πάνω σε (μη πολυσύχναστη) πλατεία της Ηλιούπολης. Αν δεν βρούμε εκεί πάρκινγκ, υπάρχει στα 50 μέτρα, πάρκινγκ supermarket που είναι ανοιχτό για το κοινό όλες τις ώρες που δεν δουλεύει το κατάστημα :wink:

Νότια θα τα έλεγα εγώ, αλλά ναι :wink:

1 «Μου αρέσει»

Εμείς οι Ηλιουπολίτες ανατολικά τα λέμε.:grin:

3 «Μου αρέσει»

Και για τους Πειραιώτες η Ηλιούπολη κτλ ανατολικά είναι :stuck_out_tongue:
Νότια είναι το μεγάλο λιμάνι και οι γειτονιές του :wink:

2 «Μου αρέσει»

Για να δω, θα με κάνετε να κουνηθώ από το σπίτι… :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Καλημέρα σε όλους!

Απ’ ότι φαίνεται, η μάζωξη θα γίνει την:

Παρασκευή 21/6!

Θα τηλεφωνήσω σήμερα στο μαγαζί στην Ηλιούπολη για να δω αν υπάρχει διαθεσιμότητα… :slight_smile:

2 «Μου αρέσει»