Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2018 (πριν το καλοκαίρι)

χμ, ελπίζω να μπορέσω! επειδή έχω χάσει επεισόδια, ποιά περιοχή έχει σειρά;

“Σειρά” δίνουμε μόνο στην εναλλαγή ΠΣΚ / μεσοβδόμαδης ημερομηνίας. Για την περιοχή, δεν έχουμε (δυστυχώς) τόσες πολλές προτάσεις στη φαρέτρα μας, ώστε να τις βάζουμε σε σειρά κάθε φορά. Ακούμε βέβαια με ενδιαφέρον κάθε καινούργια πρόταση.

Πολύ χοντρικά πάντως, αφού η τελευταία μας συνάντηση έγινε στο “Όπως παλιά”, στους Αγ. Αναργύρους, “βόρεια” περιοχή, καλό θα ήταν να πάμε “νότια”.

ε όχι και βόρεια προάστεια οι άγιοι ανάργυροι! δυτικά του ποταμιού.
μέσα για νότια, έχει καλές ταβέρνες εκεί. τί λέτε για σβούρες; ελπίζω λόγω μέρας να βολεύει και τον νίκον.

Για Σβούρες, εγώ μέσα!

άλλο «βόρεια» (του λεκανοπεδίου) και άλλο βόρεια προάστεια. Σε σχέση με το κέντρο Αθήνας, οι Αγ. Ανάργυροι (αλλά και το Καματερό, η Ζοφριά, το Ζεφύρι…) βόρεια είναι, καταβόρεια…:089:

Παιδιά γιά πότε είναι τελικά ? Επίσης στό πάνω μέρος τής σελίδας μού βγαίνει δημοσκόπηση γιά 1/2 . Τί παίζει ?

προτείναμε πέμπτη 19 απρίλη στις σβούρες στο κερατσίνι. ας πέσουν και άλλες προτάσεις, να δούμε και ποιοί ενδιαφερόμαστε (και τελικά να έρθουν οι τριπλάσιοι).

Λογικά μέσα είμαι.

Δυστυχώς δεν θα μπορώ εκείνη τη μέρα… Καλά να περάσετε με πολλές πενιές και γέλια !

Κρίμα Μπάμπη, ξέρουμε βέβαια ότι το πρόγραμμά σου αυτή την εποχή είναι (ευτυχώς, ελπίζω!) κάπως φορτωμένο… Πάντως, ας περιμένουμε μέχρι την Κυριακή, λόγω Πάσχα, πριν το οριστικοποιήσουμε.

μπάμπη έχεις καμία μέρα που να μπορείς;
φυσικά και είναι ανοιχτό ακόμα το μέρος και η μέρα, όποιος έχει προτίμηση ή ιδέα οφείλει να την καταθέσει.

έλα ντε, έχω;
δύσκολα τα πράγματα.
Κανονίστε εσείς κι αν βγει-βγήκε…

μόλις έμαθα ότι ούτε για μένα δεν βγαίνει η πέμπτη…

Παιδιά, οι «μεσοβδόμαδες» ημέρες είναι Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη. Μόνο. Μην ξεχνάμε ότι οι μεσοβδόμαδες συναντήσεις γίνονται για να μπορούν να συμμετέχουν εκείνοι από εμάς που δουλεύουν σε μαγαζί, άρα δεν μπορούν (θεωρητικά) τα Παρασκευοσαββατοκύριακα ενώ (θεωρητικά πάλι) μπορούν μεσοβδόμαδα. Αν ούτε μεσοβδόμαδα μπορούν, τότε δεν έχει νόημα η μεσοβδόμαδη συνάντηση. Αν γίνεται λοιπόν, ας προταθεί κάποια κατάλληλη μεσοβδόμαδη μέρα, αλλοιώς ας καταργήσουμε το μεσοβδόμαδο και ας συναντιώμαστε μόνο ΠΣΚ, που δεν νομίζω ότι είναι αυτό που θα θέλαμε.

δεν είπα να μη γίνει, απλά ενημέρωσα πως έτυχε κάτι έκτακτο και δεν θα μπορέσω. οι υπόλοιποι μια χαρά θα μαζευτείτε και θα περάσετε όμορφα.

γεια σας.τι ακριβως γινετε στις συναντησεις? μπορω να ερθω και και γω που ειμαι ακομα δοκιμο μελος?θελω πολυ να γνωρισω κοσμο που αγαπαει τη μουσικη αυτη και να ανταλαξω αποψεις , να μαθω περισσοτερα.
ευχαριστω πολυ.

Φυσικα κ μπορεις να ερθεις, μαζευομαστε στην ταβερνα που θα συμφωνησουμε, με τα οργανα τους οσοι παιζουν, τρωμε, πινουμε, κουβεντιαζουμε κ μετα … παιζουμε κ τραγουδαμε!! Συνηθως μαζευομαστε σε οικονομικα ταβερνακια η κουτουκια και παντα θα υπαρχουν και φιλοι που ερχονται για πρωτη φορα… ειμαστε ολοι μια παρεα, οποτε και μονος σου να ερθεις δεν υπαρχει θεμα… λες το ονομα σου και καθεσαι στην παρεα μας…

Η Toundas Priest, η Πέλη μας, σʼ τα εξήγησε τέλεια. Εγώ να προσθέσω μόνο ότι η συνάντηση θα γίνει την Πέμπτη, 19 του Απρίλη και 99% ο χώρος θα είναι οι Σβούρες στο Κερατσίνι. Ας περιμένουμε όμως να περάσει και το ΣΚ, για κείνους που ίσως λόγω Πάσχα δεν μπήκαν στο ιντερνέτ.

ωραια θα ειναι στο κερατσινι…θα μεινω συντονισμενος και θα εμφανιστω.
ευχαριστω

μη μασάς φίλε καραμπουζουκλή, γι’αυτό ακριβώς είναι οι μαζώξεις.
κι εγώ έτσι μπήκα μόνος μου σε μια γεμάτη ταβέρνα το 2009, και αμέσως έπιασα κουβέντες και φιλίες. κάποιες κρατάνε μέχρι σήμερα, και θα στεναχωρηθώ που δεν θα μπορέσω να είμαι την πέμπτη…

Για τις φιλίες δε ξέρω. Οι κουβέντες σίγουρα. Δεν έχει σταματήσει να μιλάει από τότε.