Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2018 (πριν το καλοκαίρι)

χαχαχα δεν αρνήθηκα ποτέ πως είμαι φλύαρος!

Είναι μέρος της γοητείας σου

Ωραιες οι Σβουρες… ωστοσο επειδη την Παρασκευη πολλοι δουλευουν πρωι, κανονιστε να μαζευτουμε κατα τις 9μμ… τι λετε???

Ευχαριστώ Πέλη για την υπενθύμιση: πραγματικά, τελευταία προσπαθούμε να μαζευόμαστε, ιδιαίτερα στις “μεσοβδόμαδες” συναντήσεις, όσο νωρίτερα γίνεται, και 9 και 8μιση ακόμα, ώστε να μας παρέχεται αρκετός χρόνος να φάμε με άνεση, να πιούμε, να συζητήσουμε και να ξεκινήσουμε τις οργανοπαιξίες και τις γαϊδουροφωνάρες μας, ώρα τέτοια που να μην χρειαστεί να φτάσουμε τις “μεγάλες” ώρες της νύχτας για να πούμε "Ε, εντάξει, καιρός να πάμε σπίτια μας!”.

Γύρω στις 8,30-900 μας περιμένει ο Νικόλας στο φιλόξενο μαγαζί του. 13 Ευρώ το άτομο με τα κρασιά.(όχι μπύρες αναψυκτικά)

Ωραία μάζωξη!!! Ήρθαν κι η Λαμπρινή με τον Γιώργο,(που καιρό κάναμε να τους δούμε),ήρθε για πρώτη φορά κι ο Παναγιώτης (καραμπουζουκλής),κάποια στιγμή φάνηκαν κι ο Βασίλης ο Κλάδης με τον Σωτήρη τον Νικολακόπουλο,και παίξαμε και πράγματα που δεν παίζουμε συνήθως.Ωραία.

Υ.γ. Μας έλειψε ο Liga, μα και πολλοί άλλοι.

Πραγματικά και για μένα ήτανε μία ευχάριστη εμπειρία και εποικοδομητική .Η κοπέλα η Λαμπρινή με την απίθανη φωνή της και το παλικάρι που καθότανε στο πλάι της που έπαιζε τρομερές πενιές, Οι λαϊκές κιθάρες που είδα ,ένιωσα σα να μπαίνω στο σπίτι μου . Ένα μεγάλο ευχαριστώ από μένα σε όλους όσους ήταν εκεί . Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ για την εμπειρία και ανυπομονώ για την επόμενη συνάντηση όπου φυσικά και θα είμαι παρών.Καλημέρα και σε σας κύριε Νίκο την Δευτέρα θα σας πάρω τηλέφωνο για να έρθω να σας βρω .

μπράβο ρε παιδιά, πάντα τέτοια! κι εσείς μου λείψατε, έχασα αρκετές μαζώξεις φέτος λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων…

Καί’γώ πέρασα υπέροχα , είχα χάσει τήν προηγούμενη αλλά ετούτη μέ αποζημίωσε . Όντως τη Λαμπρινή καί το Γιώργο θά θέλαμε νά τούς βλέπουμε πιό συχνά . Ωραία τά τραγούδια πού ακούστηκαν , είχα καί’γώ τήν ευκαιρία νά ακούσω τίς κιθάρες πού έφτιαξα πρόσφατα στά χέρια ανθρώπων πού ξέρουν ( μιά καί εγώ δέν… ) . Μόνο παράπονο …, ρέ Νίκο (nikosn ) , εκείνο τό " μές τήν πολλή σκοτουρα μου … " , δέν τό άκουσα γαμώτο …

Αχ ρε Πάυλο… ήταν λίγο άκαιρη η στιγμή,(θαρρώ εκείνη την ώρα παίζαμε Σκαρβέλη),και αργότερα που σου είπα ξεχαστήκαμε. Ξαναπέστο μας όμως και σύ. Άιντε θα το παίξουμε στην επόμενη μάζωξη.

Νίκο , η ουσία είναι ότι περάσαμε πολύ καλά . Λίγη γκρίνια είναι από συνήθεια , καί γιά νάχουμε νά λέμε . Καλό βράδυ .

Παιδιά, να επισημαίνουμε και τα σωστά (και σημαντικά!): ευτυχισμένες οι παρέες όπου οι γκρίνιες είναι του επιπέδου «

»!

Γεια σας!
Και εμεις περασαμε τελεια.Ειπαμε να κανουμε εκπληξη και φοβομουν να το γραψω οτι θα ερθουμε, μηπως παλι τυχει κατι και δεν ερθουμε.

Εχει αποφασιστει ποτε θα γινει τον Μαιο?
Πολυ φοβαμαι οτι μπορουμε μετα τις 25 Μαιου:(
Εχουμε Κελτικο Φεστιβαλ 18,19,20 Μαιου και θα λειπουμε μετα για λιγο.

Μακαρι να σας ξαναματαδουμε!!

μέσα! αλλά κι εγώ για μετά τις 20 μάη.

Κατάλληλη μέρα (ΠΣΚ!) μετά τις 25 του μήνα έχουμε μόνο την Κυριακή (μεσημέρι!) 26 του μήνα. Εκτός κι αν πάρουμε και την πρώτη βδομάδα του Ιουνίου, οπότε παίζει και Παρασκευή 1/6/ και Κυριακή 3/6/. Τι προτιμάμε;

(εξυπακούεται ότι η επόμενη συνάντηση θα είναι τελευταίο μεσοβδόμαδο Ιουνίου, δηλαδή 25, 26, 27 ή 28/6/)

τελευταίο σκ του μάη είναι του αγρίου πνέυματος, ελπίζω να λείπω εκτός αθηνών αλλά όχι κι από την μάζωξη. πρώτο σκ του ιούνη έχει έκθεση οργανοποιίας και πολλοί από μας θα είναι εκεί. γενικά είναι μήνας εκδηλώσεων μια που κλείνει η χρονιά.
τί λέτε για καθημερινή; και ρεφάρουμε με άλλο σκ.

Νομίζω liga rosa, πως η έκθεση οργανοποιίας αρχίζει 30 Ιουνίου έως 1ο ΣΚ Ιουλίου και όχι το πρώτο ΣΚ του Ιουνίου.

εννοούσα αυτή εδώ: https://www.facebook.com/events/357473044741648/
τέλος πάντων, το πόιντ ήτανε ότι τον ιούνη όλες οι ομάδες και οι σύλλογοι κάνουν εκδηλώσεις για το κλείσιμο της χρονιάς και παίζουν πολλά πράγματα τα πσκ. γι’αυτό πρότεινα καθημερινή.

Πραγματικά, δεν θα ήταν η καλύτερη λύση το τελευταίο ΠΣΚ (+Δ!) του Μάη, μου είχε ξεφύγει ότι είναι πεντηκοστή. Έχουμε όμως την Παρασκευή 1/6/ για να μην χαλάσουμε τη σειρά μας. Πέφτει κάποια σημαντική εκδήλωση εκείνο το βράδυ; Έτσι κι αλλιώς, ως τις 4 το απόγευμα του Σαββάτου υπάρχει άνετος χρόνος για επίσκεψη της έκθεσης, αν δεν θέλουμε να πάμε κάποιαν ώρα από 10 – 4 την Κυριακή. Τί λέτε;

Μου αρέσει η Παρασκευή 1/6 αρκεί να μην κανονιστεί η συνάντηση πάλι στην άκρη της πόλης.