Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2018 (πριν το καλοκαίρι)

Η συγκέντρωση του Φλεβάρη πέφτει μεσοβδόμαδα. Πέμπτη 1/2/, συμφωνείτε;

μέσα για 1/2! προς τα πού μαζευόμαστε αυτή τη φορά; κάναμε κέντρο και δυτικά, πάμε νότια;
πάμε και για καινούριο θέμα μαζώξεις 2018!

Ξεκινάω εγώ με μια καινούργια πρόταση: https://www.facebook.com/Το-καφέ-της-Κατερίνας-189896067877630/?hc_ref=ARRSpOKhlnUl-n6C8jwsy71P6TwaRnXlIkqwqVnNpldArM3DsoTo7FOTwkACJwfO5hY . Το Καφέ της Κατερίνας βρίσκεται στο Μοσχάτο, Κανάρη 68 και Μακρυγιάννη. Το πάρκινγκ συνήθως δεν είναι πρόβλημα, οι μεζέδες είναι τίμιοι και οικονομικοί, υπάρχει άπλα και ο ιδιοκτήτης είναι θετικός σε τέτοιου είδους μαζώξεις. Παραθέτω συννημένο και τον τιμοκατάλογο…

ας δοκιμάσουμε! όπως μου το περιέγραφες καλό ακούγοταν.

Για Μοσχάτο μια και είναι δίπλα στην δουλειά μου είμαι και εγώ μέσα. Έτσι για να αλλάξουμε και λίγο παραστάσεις.

Οπότε, οριστικά: Η επόμενη συνάντησή μας είναι την Πέμπτη, 1 του Φλεβάρη, στο “καφέ της Κατερίνας, Μοσχάτο”. Από 8.30 μμ. Θέλει κάποιος να αναλάβει να ειδοποιήσει την ιδιοκτήτρια, ή το παίζουμε “από 7 μέχρι 50”;

Μπορώ να το κανονίσω εγώ. Σε πρώτη φάση θα πω για περίπου 20 άτομα και αν αλλάξει μετά τις ονομαστικές συμμετοχές κάτι δραστικά, μπορώ να ενημερώσω τον ιδιοκτήτη…

ψηφοφορίες κλπ για ημερομηνία/μαγαζί δεν έχει; ποιός μαζεύει συμμετοχές;

Παιδιά, στο σπορ των δηλώσεων συμμετοχής, η ομάδα μας έχει βαθμολογηθεί με μηδέν, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν προβλέπονται αρνητικές βαθμολογήσεις. Πάρα πολλοί δεν δηλώνουν ότι θα έρθουν αλλά τελικά εμφανίζονται, κάνοντας αδύνατη την όποια λογική πρόβλεψη. Αν θέλετε μάζεμα συμμετοχών μπορώ να το αναλάβω εγώ, ενημερώνοντας με πμ τον D33P.

Sounds like a plan, που λένε οι φίλοι μας οι αγγλοσάξωνες. Παρόλαυτά, καλό θα ήταν να γίνει το σχετικό διάγραμμα στη κορυφή του νήματος, όσον αφορά στις συμμετοχές. Ακούς μηχανικέ στη μηχανή και ναύτη στο τιμόνι (alko101); Πέτρος

Έτοιμο το δημοψήφισμα. Παρακαλώ ψηφίστε όλοι … Είτε θετικά, είτε αρνητικά!

Κανά
μάλλον ναι
μάλλον όχι

δεν παίζει βρε παιδιά στις επιλογές της δημοσκόπησης ;

Φίλε babis, όπως προανέφερε πολύ σωστά και ο Ν. Πολίτης στο θέμα προγραμματισμού είμαστε αχαρακτήριστοι.

Έτσι προτίμησα την κάθετη λύση των 2 επιλογών, ώστε όσοι θέλουν “μάλλον ναι” να ψηφίζουν “Ναι” κι όσοι θέλουν “μάλλον όχι” να ψηφίζουν “Όχι”, μήπως και καταφέρουμε αυτή τη φορά να πέσουμε πιο κοντά στο θέμα πρόβλεψης (αν και δεν το βλέπω … χαχαχα)

νομίζω το ζήτημα είναι αυτοί που δεν μπαίνουν στον κόπο να ειδοποιήσουν καν, έστω την τελευταία στιγμή. παιδιά μια παρέα είμαστε, όχι κάποιοι που διοργανώνουν και κάποιοι που παρεβρίσκονται.

Τελικά υπολογίζουμε άτομα;; Λέω για καλό και για κακό να υπολογίσετε άλλα 2 άτομα για μένα :107:

Βεβαίως και υπολογίζουμε άτομα, ολόκληρη συζήτηση έγινε. Παρακαλώ όλους όσους / -ες θέλουν να έρθουν και δεν έχουν ψηφίσει / δηλώσει αλλοτρόπως, να το κάνουν!

δηλώνω και άλλους δύο οργανοπαίχτες από μένα!

Θα μου επιτρέψετε, αν και ψήφισα “όχι”, να πω ότι ίσως τελικά να περάσω.
Θα ενημερώσω, εάν δεν υπάρχει πρόβλημα, τον Νίκο Πολίτη ή όποιον μαζεύει συμμετοχές, την ίδια μέρα ώστε να ξέρει.

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ πολύ Μπάμπη και πολύ θα χαρούμε, βεβαίως!!!

Νίκο, (Πολίτης), υπολόγισε έξι άτομα από μένα.
Μπάμπη μακάρι να τα καταφέρεις. Έχουμε καιρό να σε δούμε.