Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

Μιας και το Τετάρτη βράδυ ή Κυριακή μεσημέρι ακούγεται πολύ δεσμευτικό, θα πρότεινα ο “κανόνας” να γίνει Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη βράδυ ή Παρασκευή βράδυ-Κυριακή μεσημέρι. Επίσης το πρώτη βδομάδα του μήνα μοιάζει αρκετά καλό διάστημα (χωρίς φυσικά να είναι δεσμευτικό).

Έτσι για αρχή θα προτείνω σαν ημερομηνία το Τρίτη 3/10.

συμφωνώ και επαυξάνω με τον αλέξανδρο. εξάλλου στις 3/10 (σε αντίθεση με τις 27/9) πιθανότατα θα μπορώ και εγώ και ένα επίλεκτο μέλος από το εξωτερικό.

Χα!.. Εγώ θα ήθελα ακόμα σκληρότερη δέσμευση, π.χ. «Κάθε πρώτη (ή τελευταία) Κυριακή του μήνα, χωρίς καμμίαν εξαίρεση. Αλλά δεν γίνεται, οπότε: Τρίτη – Τετάρτη- Πέμπτη βράδυ / Παρασκευή βράδυ – Κυριακή μεσημέρι εναλλάξ κάθε μήνα. Δεχόμαστε όλοι Τρίτη 3 / 10; Προτάσεις για μαγαζί;

(με την Τετάρτη 27 / 9/, εσείς χάσατε. Θα κέρναγα το κρασί….)

λογικά θα είμαι, και θα έχω αναρρώσει κιόλας!

Να ξαναπάμε, όπως πριν δυό χρόνια στην πρώτη μας συνάντηση μετά το καλοκαίρι, στο “Ρεφενέ” στον Πειραιά; Κέντρο (Νοταρά) αλλά άνετο πάρκινγ μετά τις 8.30. Τι λέτε; Αν όχι, τότε ακούω δική σας πρόταση!

επι του πιεστηρίου… θα λείπω και στις 3 του οκτώβρη. τα λέμε την επόμενη!

:016:κι εγω μαλλον θα λειπω…3-10/10… την επόμενη φορα…:016:

Χωρίς να θέλω να γίνω “κακός” μήπως θα ήταν καλό να μας έλεγαν και ποιοι θα είναι “εδώ” για να μαζευτούν συμμετοχές σιγά σιγά και να βρεθεί και ένα καλό μέρος; Εγώ για το “Ρεφενέ” συμφωνώ πάντως!

Παρακαλώ όσοι επιθυμείτε να δηλώσετε συμμετοχή στη μάζωξη που θα πραγματοποιηθεί στο Ρεφενέ(Ναυάρχου Νοταρά 30 - Πειραιάς) την Τρίτη 3/10, ψηφίστε στη δημοσκόπηση στο πάνω μέρος της σελίδας!

Σε περίπτωση αρνητικής ψήφου είναι εξίσου επιθυμητή η συμμετοχή σας στη διαδικασία!

επιθυμούμε σφόδρα αλλά δεν μπορούμε…
το γκάλοπ αφορά όσυς μπορούν να έρθουν (αλλά ίσως να μην θέλουν), ή όσους θέλουν (αλλά ίσως να μην μπορούν); γιατί η διατύπωση με παραπέμπει στο πρώτο. θέλω να πώ, φιξάραμε την μέρα και συζητάμε το μέρος ή είμαστε γενικά ανοιχτοί;

Θα θέλαμε κι εμείς να ήσουν! Παρόλα αυτά δήλωσε το με αρνητική ψήφο, πατώντας " Όχι ", όπως όσοι άλλοι δε μπορούν.

Ακόμα και τα " Ίσως " έχουν κι αυτά αξία!

ψήφισα αρνητικά λοιπόν. διάβασε όμως την συμπλήρωση στο προηγούμενο μήνυμα, γιατί δεν σε προφταίνω μηχανικέ μου!

Η δημοσκόπηση λοιπόν είναι η δήλωση (ή μη) συμμετοχής στη μάζωξη, ώστε να ξέρουμε πόσοι παρακολουθούν το θέμα και ταυτόχρονα και η εικόνα του πόσα άτομα μαζεύονται για τη συγκεκριμένη μάζωξη. Επομένως όσοι ψηφίζουν " Ίσως" σημαίνει ότι έχουν τη θέληση/δυνατότητα να έρθουν και ταυτόχρονα υπάρχει η πιθανότητα να το κάνουν. Ειδάλλως ψηφίζουν " Όχι "!

άρα εγώ που επιστρέφω στις 5/10 καλώς ψήφισα όχι. απλά φαίνεται σαν να μη θέλω!

Ψηψισα!Εμεις μαλλον πιο αργα γιατι τελειώνω 8μμ απο Αγια Παρασκευη!

(η “λοξή” υπογράμμιση, δική μου)

Άσχετο με την συνάντηση . Η Νοταρά είχε τεράστια ιστορία στον Πειραιά, είναι κεντρικός δρόμος της Τρούμπας ακόμα εκεί ήταν και η «Δραματική Σχολή του Πειραϊκού Συνδέσμου» όπου απεφοίτησε η αγαπημένη ηθοποιός Σαπφώ Χανδάνου όπου άλλαξε και το όνομα της με καλλιτεχνικό ψευδώνυμο και το έκανε Σάπφω Νοταρά.

Καλησπέρα σε όλους!

Η συνάντηση την Τρίτη θα γίνει τελικά; Θα μαζέψει κάποιος άτομα;

Φυσικά και θα γίνει. Οι συμμετοχές δηλώνονται μέσω της ψηφοφορίας. Εάν πάλι κάποιος θέλει να δηλώσει επακριβώς άτομα ας μου στείλει Π. Μ. Αν και όπως βλέπω εσύ έχεις δηλώσει συμμετοχή!

Ναι ναι. Απλά ίσως έρθουν και ένα δυο φίλοι γι αυτό ρώτησα. Ευχαριστώ! Μόλις ξέρω σίγουρα άτομα θα στείλω π.μ.