Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

Κι εμείς θα σας ζηλεύουμε, μην ανησυχείς συνονόματε!:slight_smile:

παιδια εμεις θελουμε να ερθουμε αλλα εγω θα τελειωσω γυρω στις 9μμ απο Βουλα και πρεπει να παω να παρω τον Γιωργο απο Νεα Ιωνια.Οποτε μαλλον κατα τις 11μμ αν θα μπορεσουμε να ερθουμε!

Μακάρι να τα καταφέρετε Λαμπρινή μου!

υπάρχει μια περίπτωση να περάσω την παρασκευή για λίγο… πώς πάμε από συμμετοχές;

Κάτι ψιλοαρχίσαμε, αλλά ως γνωστόν στο θέμα αυτό, πάσχουμε. Έλα εσύ, και τα βρίσκουμε…

ίσως φέρω κι έναν γαλλο μουσικό στην παρέα!

Γάλλο, έ; Μήπως έχει να κάνει με αυτό που ξέρουμε ως Dechiotification ή Detetrachordisation; Πολύ θα γούσταρα…

μπα, δεν νομίζω…

Δυστυχώς Παρασκευές εγώ σχεδόν πάντα δεν μπορώ. Ίσως σας προλάβω λίγο προς το τέλος αν το τραβήξετε μιας και είναι σχετικά κοντά μου.
Καλά να περάσετε όσοι παρευρεθείτε!

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω Δημήτρη. Σχολάω στις εννιάμισι το βράδυ αλλά θα περάσω μια βόλτα γυρνώντας για το σπίτι.

Κύριε Νίκο ,άρτι αφιχθείς ,ελπίζω να μπορέσω να ξεκλέψω λίγο από τη φαμιλιά και να είμαι εκεί .Με εκτίμηση.

Θα χαρούμε πολύ, Εφραίμ, μακάρι να τα καταφέρεις!

κατά τις δέκα θα είμαι εκεί!

καλες πενιες και ανεβαστε κανα video για μας που δεν σας φτανουμε

Γεννηθήτω το θέλημά σου, αλλά χωρίς βίντεο. Αν έχει κάποιος ας ανεβάσει.

//youtu.be/huLsqBGbn2c

//youtu.be/rrk09Cb1DCA

ήμουνα στην άλλη άκρη και με το ζόρι συνεννοούμασταν στο παίξιμο. πλάκα είχε πάντως, ευχαριστήθηκε και ο γάλλος.
υπολόγιζα να φύγω νωρίς, αλλά η καλή παρέα με έκανε να ξενυχτήσω!

Καλημέρα. Αφού δεν ανέβηκε κάτι άλλο μέχρι στιγμής από την συνάντηση, ανεβάζω μερικά ακόμα τραγούδια. Αν υπάρχει πρόβλημα από του συμμετέχοντες, με την δημοσίευση, μου στέλνουν μήνυμα και τα σβήνω από το youtube.

//youtu.be/MmwVGgyanvk

//youtu.be/iRHsMpv0POE

//youtu.be/iKtsKLwJVqA

//youtu.be/FiLHdgFSOao

//youtu.be/gHKDuqqWfJc

//youtu.be/zNGb7htz4_Y

Ο Σεπτέμβρης μας ήρθε και είναι καιρός να σκεφτούμε για την επόμενη παικτική μας μάζωξη. Θα προσπαθήσουμε φέτος να σταθεροποιήσουμε, όσο γίνεται, τις ημέρες ώστε να γίνεται γρηγορότερα η επιλογή ημέρας. Όπως ξέρουμε, πάντα προσπαθούμε να «ισομοιράζουμε» την πιθανότητα μη συμμετοχής κάποιων, μεταξύ «μεσοβδόμαδης» και «σαββατοκύριακης» επιλογής ημέρας, αφού οι μεν μη επαγγελματίες μουσικοί ξυπνάνε νωρίς, οι περισσότεροι, μεσοβδόμαδα και δυσκολεύονται να μείνουν μέχρι αργά, ενώ οι επαγγελματίες συνήθως έχουν δουλειά Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ αλλά και Κυριακή μεσημέρι. Θα προσπαθήσουμε λοιπόν, τις μισές μας συναντήσεις να τις κάνουμε Τετάρτη βράδυ και τις άλλες Κυριακή μεσημέρι. Προτείνω για την πρώτη μας συνάντηση στην «νέα σεζόν» την Τετάρτη 27 του μήνα και ακούω σχόλια και εναλλακτικές προτάσεις. Με ενδιαφέρει κυρίως να δούμε αν για τις δύο αυτές μέρες (φυσικά και θα υπάρξουν και εξαιρέσεις, αλλά θα ήθελα αυτές οι μέρες να θεωρούνται “κανόνας”) υπάρχουν σοβαρές αντιρρήσεις.

Νικο καλο μηνα!
29/9 προς το παρον ειμαστς ελεύθεροι απο 9μμ και μετα
Που λετε?