Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

καλά ήτανε, μόνο που δεν χωρούσαμε… αν είμαστε λίγοι, ευχαρίστως να πάμε!

Επειδή εγώ δεν έχω πάει στη Νέα Ιωνία, έχει κάποιος μια περίπου εκτίμηση για το πόσους χωράει; Μήπως, αν συνεννοηθούμε μαζί του, μπορέσουμε να το κλείσουμε για μάς και να το διευθετήσουμε κάπως καλύτερα;

μήπως κατάλαβα άλλο μαγαζί; εγώ λέω αυτό δίπλα στον σταθμό, το “ρακογυάλι”.

Ναι βρε Νίκο, αυτό λέω κι εγώ αλλά δεν τους ξέρω.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 01:17 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 01:17 —

Αν το αποτέλεσμα δεν ανατραπεί αύριο (αυτή την ώρα κερδίζει η Κυριακή με διαφορά), η επόμενη συνάντησή μας θα γίνει την Κυριακή 5 του Νοέμβρη. Ας πέσουν και κάποιες ακόμα ιδέες για το χώρο!

ΜΙΣΤΕΡ ΛΟΥΚΙΔΕΛΗΣ:088:

λες να ξαναρωτήσω για ρούγα την κυριακή, μια που είναι νωρις;

Με ψήφους 8 έναντι 3 κατοχυρώνεται η μάζωξη για τη Κυριακή 5/11 και επίσημα. Παρακαλώ προτείνετε μέρος συνάντησης ώστε να γίνει η άμεση συνεννόηση με το μαγαζί και να μαζευτούν και οι απαραίτητες συμμετοχές.

μόλις σκέφτηκα ότι η ρούγα δεν ανοίγει μεσημέρια…
όποιος έχει πρόταση ας την καταθέσει και ας την κανονίσει.

Το έχω προτείνει δυο τρεις φορές ακόμα, παλαιότερα, αλλά δεν έκατσε.
Ρεμούτσικο
Facebook

ρε πέτρο είδα κάτι βίντεο και παίζουνε σκυλάδικα… πού θα πάμε;

Λες να απαγορεύονται τα ρεμπέτικα?

εμένα αυτό το είδος διασκέδασης μου λέει πολλά για το γενικότερο επίπεδο του μαγαζιού (κουζίνα κλπ). πχ σκέψου και τους υπόλοιπους θαμώνες πόσο θα είναι δεκτικοί ή όχι στο ρεμπέτικο.

Θα μυρίζει το φαγητό σκυλάδικα?

πέτρο, από την εμπειρία που έχω στα μαγαζιά όλης της επικράτειας, η ποιότητα πάει πακέτο συνολικά. οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
ο θανάσης έλεγε για τον λουκιδέλη, μας ακούει;

Δεν ξέρω τι βίντεο είδες. Έψαξα τα βίντεο που έχει στο facebook και μπορεί να υπάρχουν κάνα δύο που θα τα χαρακτήριζα σκυλάδικα. Ίσως. Π.χ. αυτό δε θα το έλεγα σκυλάδικο. Ή αυτό. Ή αυτό. Ή αυτό

Εδω ειμαι παιδες!!! Να πω τρια πράγματα με την εξης σειρα:
Η ταβερνα του Λουκιδελη ειναι και αυτο ενα ιστορικο μαγαζι οπως και η ταβερνα του Λελούδα ή η ταβερνα του Καραβιτη. Πρεπει να στεκεται κανείς με σεβασμό…
Προσωπικα δεν θα προτεινα ποτε μερος που δεν εχω παει ο ιδιος γιατι μπορει να βρεθουμε προ εκπλήξεων!!!
Τέλος ο καφενες “οπως παλιά” μηπως ειναι μια πιο στρογγυλεμενη προταση;;;:slight_smile:

πέτρο, το πρώτο είναι από παράσταση κουκλοθέατρου που δεν ξέρω καν αν είναι στο μαγαζί ή με τους μουσικούς του μαγαζιού. τα υπόλοιπα είναι παλιά κομμάτια αλλά παιγμένα με αυτή την μαγαζίστικη αισθητική (εγώ την λέω σκυλάδικη) που καμιά σχέση δεν έχει με το κομμάτι. ειδικά τα δαχτυλίδια, νισάφι πια με τα δήθεν ζεϊμπέκικα…
θανάση, ο λουκιδέλης είναι κοντά στην γειτονιά μου. έχω μιλήσει για δουλειά και φάνηκαν σοβαροί (κι ας μην κανονίσαμε κάτι) αλλά δεν έχω φάει εκεί. απ’ό,τι μου λένε το φαΐ κρατάει ποιότητα αλλά όχι όπως παλιά, για τιμές δεν ξέρω. νομίζω αξίζει να δοκιμάσουμε πάντως. το “όπως παλιά” είναι πάντα μια εγγυημένη πρόταση, απλά καλό είναι να έχουμε εναλλακτικές.

Εκεί τι ορχήστρες παίζουν συνήθως? Μη μας χαλάσει η γεύση από τα φαγητά…

μίλησα με λουκιδέλη, δεν μπορεί αυτήν την κυριακή. αλλά είναι διαθέσιμος για κάποια άλλη μάζωξη εφ’όσον το συννενοηθούμε εγκαίρως. θέλει κάποιος να μιλήσει με “όπως παλιά” ή “ρακογυάλι”;

εντιτ: το ρακογυάλι βλέπω κλείνει στις 4 το απογευμα τις κυριακές. ο λουκιδέλης καθημερινές κλείνει στις 2 την νύχτα. επίσης το όπως παλια έχει τον άλκη με τον γιώργο τις κυριακές για μουσική…

Γεια σας παιδια!
Ειμαστε σε ενα συνεχες τρεξιμο.
Εγω διδασκω ξανα το σεμιναριο Ιρλανδικου τραγουδιού εκείνες τις ημερες και ειναι δυσκολο.
Θα τα πουμε μετα τις 15/11!
Σας φιλουμε.
Καλα να περάσετε!

Υγ ο Λουκιδελης εχει εξαιρετικο φαγητο και η ταβερνα ειναι τελεια για μαζωξη:)