Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2013

15 Απριλιου μαλλον θα είμαι Αθηνα για μια βραδια… Δευτερα πεφτει…
Αν βολευει δε θα ελεγα οχι…
Φυσικα μη ζοριστειτε για μενα. Δεν υπαρχει θεμα αν δε γίνεται. Μενουν και λιγες μερες για να προλαβουμε… και δεν είναι και 100% σίγουρο

Η Δευτέρα είναι ζόρικη μέρα για τους περισσότερους κι εσύ δεν είσαι απόλυτα σίγουρος…Ξέρεις ότι είναι χαρά μας να σε βλέπουμε στις μαζώξεις μας, αλλά μάλλον υπάρχει πρόβλημα για τη μέρα… Ας ακούσουμε λοιπόν εναλλακτικές προτάσεις Τετάρτη ή Πέμπτη??? Άντε να βρεθούμε πριν το Πάσχα γιατί το καλοκαίρι πιάνει απότομα…

ναι το καταλαβαίνω. κανενα προβλημα
καποια στιγμή θα τα καταφερουμε… :088:

Αν δεν τα καταφέρεις αυτό το μήνα, κανόνισε οπωσδήποτε για την επόμενη μάζωξη που μάλλον θα είναι και η τελευταία πριν το καλοκαίρι…

Να προτείνω τη ταβέρνα τα 6 αδέρφια στου ζωγράφου?

Δεν είναι κακή ιδέα, αλλά επειδή έχουμε πάει αρκετές φορές εκεί, θα πρότεινα (αν βολεύει) τον “Αρμενιστή” στο Φάληρο, που χρόνια τώρα στηρίζει (χωρίς μικρόφωνα) την καλή μουσική και τους μουσικούς της και δεν έχουμε πάει ποτέ. Για τη μέρα τελικά τι λέμε???
Admin τί λες??? (Περιμένουμε να μας ενημερώσεις και για τις μερακλίδικες συνταγές σου, όχι μόνο να μας τις “μοστράρεις” και να μας κάνεις να ζηλεύουμε …):109::110:

μέσα για αρμενιστή! λέμε για πέμπτη 25 απρίλη αν κατάλαβα καλά; ελπίζω να μπορέσω να έρθω.

Φυσικά Πέλυ. Στηρίζουμε πάντοτε όλους όσους στηρίζουν το λαικό μας τραγούδι. Βουρρρ για αρμενιστή λοιπόν :slight_smile:
Τη συνταγή θα στην πω από κοντά…

Συμφωνώ και εγώ και για το μαγαζί και για την ημέρα κανονίστε το !!

πάμε λοιπόν για Αρμενιστή, Πέμπτη, 25/4/. Πέλη, θα μαζέψεις πμ;

Μιας και εγώ πρότεινα την ημέρα, είμαι μέσα κι εγώ.
Όσο για το μέρος να βοηθήσω λίγο δίνοντας κάποιες πληροφορίες, όσον αφορά την τοποθεσία, για όσους δεν ξέρουν (όπως εγώ) :

ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Σμολένσκι 36 & Κηφισού, Ν. Φάληρο
+30 21 0483 3006
staticmap.png

[SUB]Link : http://goo.gl/maps/NNcT7[/SUB]

Επειδή θα λείπω εκτός Αθηνών και όταν γυρίσω θα έχω πολύ τρέξιμο, μήπως μπορεί να το αναλάβει κάποιος άλλος? Δεν έχω μιλήσει και με το μαγαζί , (σήμερα νομίζω είναι κλειστό), οπότε αφού ο φίλος alko 101 έδωσε το τηλέφωνο πιο πάνω, μήπως κ. Πολίτη μπορείτε να το αναλάβετε???.. :088:

Εντάξει Πέλη, το αναλαμβάνω εγώ. Παρακαλώ λοιπόν, δηλώσεις συμμετοχής για Αρμενιστή, Πέμπτη 25 / 4 / σε εμένα με πμ, μέχρι Τετάρτη 24/ 4. Από σήμερα, φυσικά.

Μπράβο παιδιά πολλή καλή η επιλογή του “Αρμενιστή”. Απο τα πιο αυθεντικά στο είδος του. Νομίζω δεν θα έχουμε πρόβλημα με την ημερα, αντε καλά ναμαστε να ανταμώσουμε!!!

Μη ξεχνάτε να στέλνετε τις συμμετοχές σας για τον Αρμενιστή στον κ. Ν. Πολίτη, για να ενημερώσουμε σχετικά το μαγαζί!:slight_smile:

Υπενθυμίζω τη μάζωξη σήμερα το βράδυ, στον Αρμενιστή στο Ν. Φάληρο. Τηλέφωνα και πληροφορίες έχει δόσει ο Alko στο #1169. Ας είμαστε εκεί από τις 9, καθημερινή είναι. Και, όλοι οι καλοί χωράνε!

Αν και χθες δεν μπορούσα να δώσω το παρών κι εγώ για πρώτη φορά γιατί είχα κανονίσει ήδη να παίξω αλλού ελπίζω να μπορέσω στην επόμενη.Είμαι σίγουρος ότι θα περάσατε όμορφα…

Μετά από αρκετές απουσίες “ας όψονται αι συνθήκαι”…
Μπορεί η μάζωξή μας να μην ήταν η μεγαλύτερη… αλλά για θαυμάστε το βιολάκι μας.
Αυτό προς το παρών, θα επανέλθω με άλλα δύο αλλά αργούν ν’ ανέβουν τα άτιμα.

όπως λέει κι ο βιολιστής, τη μισή ώρα κουρδίζουμε και την άλλη μισή ώρα είμαστε ξεκούρδιστοι!
λίγοι και καλοί χτές, αλλά με νίκησε η κούραση από νωρίς…


Ελενίτσα και Κατηραμένη φτώχεια έτοιμα.