Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2013

είμαι ο νίκος και είμαι καλά! αφού το λέει κι ο κώστας.
μπάμπη σου νοικιάζω προστατευτικό εξοπλισμό (μπουφάν μηχανής με ενισχύσεις, επιγονατίδες και κράνος) καθώς και τεθωρακισμένη θήκη μπουζουκιού. όποιος και όποια σε πειράξει, πες μου και θα φανεί σαν ατύχημα. ουγκ.
άντε να μαζευόμαστε!!!

Για να βλέπω συμμετοχές!!! Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου στην ταβέρνα του Κορομηλά στην Αγία Παρασκευή!!! Πάρτε τα όργανα παραμάσχαλα και ελάτε να διασκεδάσουμε. Για συμμετοχές μου στέλνετε προσωπικό μήνυμα καθώς και το πόσα άτομα θα σας συνοδεύουν-συνοδεύεται!!!

Αν καταλαβαίνω καλά θα δώσεις το παρών φίλε Κώστα. Για να δω το φίλο μου και μόνο αξίζει.
Μια παράκληση προς όλους. Όσοι έχουν έστω και αμυδρά την επιθυμία - πιθανότητα να παραστούν, να το δηλώσουν για να μη γίνει το μπέρδεμα της προηγούμενης μάζωξης. Ευχαριστώ.
Να συμπληρώσω μια δεύτερη παράκληση, αν μου επιτρέπετε;
Επειδή σε άλλο θέμα έχει ανάψει η κουβέντα για το αν γράφονται σήμερα ρεμπέτικα τραγούδια, μήπως …όσοι από τα μέλη έχουν γράψει κάποια τραγούδια και θα παραστούν, να μας παίξουν κάποια μπας και σχηματίσομε άποψη. Από τα τραγούδια που παίζονται στις μαζώξεις τα μισά και πλέον είναι ίδια, ε… δεν πρέπει να ακούσομε και τα καινούρια? Των μελών μας βρε αδερφέ. Προσωπικά θα το χαιρόμουν.

Παιδιά τί ώρα είναι το ραντεβου αύριο;

Υποθέτω από τη μικρή μου εμπειρία πως θα ισχύει για άλλη μια φορά το “παραδοσιακό” 21:00-21:30 που όμως θα καταλήξει ως συνήθως 22:00 (για να προλάβουν να έχουν κλείσει τα εμπορικά μαγαζιά).

κώσταΠ πού ήσουναααα;;;

Μερικά στιγμιότυπα από την όμορφη βραδιά που περάσαμε. Με χαμηλή ανάλυση βίντεο, όλα τα στιγμιότυπα από τη δική μου κάμερα.
Η συνέχεια από το Νικήτα.

//youtu.be/5MzWQtgnRqw

Δυστυχώς Νίκο δεν μπόρεσα να έρθω!!! Είμαι και 250 χιλιόμετρα μακρυά βλέπεις. Για πείτε εντυπώσεις. Βλέπω περάσατε όμορφα αν και δεν είχε και μεγάλη συμμετοχή. Η ταβέρνα πως σας φάνηκε?

Λίγοι και καλά.

Όλα τα τραγούδια στη σειρά, σε ένα αρχείο. Έχουν αφαιρεθεί τα κενά μεταξύ των τραγουδιών. Όποιος θέλει κατεβάζει το αρχείο. Θα είναι διαθέσιμο μέχρι 20 Δεκεμβρίου, οπότε θα σβηστεί αυτόματα από τον σέρβερ που το φιλοξενεί μέχρι τότε.
[b]http://we.tl/AY820qBNCX

[/b]

κώστα, επειδή κανόνισες εσύ είχα την ελπίδα πως θα είσαι κιόλας!
πέτρο, μας βγάζει ελαφρώς πεπλατυσμένους το βίντεο ή όντως φταίνε τα κοψίδια; νικήτα, χρωστάω τεστ ντράιβ στον σπουρδαλάκη…
άλλη φορά, τα πρωτοεμφανιζόμενα αστέρια του ρεμπέτικου πενταγράμμου παρακαλούνται να πιάνουν από την αρχή όργανα και να μπαίνουν με τσαμπουκά στην παρέα!

Η συμμετοχή ήταν μια χαρά! Παίξαμε καλά, τα είπαμε, γελάσαμε, και τελειώσαμε και “νωρίς”, νοικοκυρεμένα πράγματα!
Όσοι δεν ήρθατε χάσατε… :slight_smile:
Καλά να είμαστε και εις άλλα με υγεία!
Υ.Γ. Το μαγαζί ήταν καλό, κατάλληλο για μαζώξεις, το φαγητό καλό, αλλά σε κάποιους μας φάνηκε λίγο πιο ακριβό απ’ ότι θα θέλαμε

εγώ καλά σας τά’λεγα να φάτε το φαΐ σας μια που θα το πληρώσετε, δεν μ’ακούγατε!
έτσι όπως φύγαμε, πάλι ξέχασα τα κόκκαλα για το σκύλο…

Ναι από την μετατροπή φορμάτ προέκυψε η παραμόρφωση αυτή, για να βγει σε μικρό μέγεθος το αρχείο. Αν σε ενδιαφέρει, να τα έχεις χωρίς παραμόρφωση και σε καλύτερη ανάλυση, μπορώ να στείλω τα πρωτότυπα αρχεία για download με τον ίδιο τρόπο που έστειλα και το αρχείο ήχου.

Μέση και ισχίο οι αιτίες.Υπεύθυνο το πλυντήριο πιάτων,Γμτα πλυντήρια…πιάτωνε…
Πάντως καλά περάσατε.Να στε καλά.

Και λέω πού είναι ο Νίκος… περαστικά και προσοχή με τα κουβαλήματα…

Άσε Νίκο, ομοιοπαθής από …γλάστρα (με δέντρο…)!! Κι έμεινα να ζηλεύω τα βίντεο…